Recenze

Pravda, nebo lež

V tomhle domě se děje něco divného… A vy si dobře rozmyslete, komu budete věřit…

Tentokrát si s vámi autorka Colleen Hooverová pohraje opravdu důkladně. Odhalit PRAVDU, NEBO LEŽ je takřka nemožné.

Název: Pravda, nebo lež

Autor: Colleen Hooverová

Nakladatelství: Ikar

Rok vydání: 2020

Počet stran: 328

Lowen Ashleighová je spisovatelka, která na svůj úspěšný bestseller stále čeká. Její spisovatelské povolání ji stěží pokryje výdaje, proto když dostane nabídku napsat zbývající romány po úspěšné autorce Verity Crawfordové ráda tuto příležitost popadne za pačesy. Verity prochází nešťastným obdobím ve svém životě, které vygraduje její autonehodou a momentálně není ve stavu, aby mohla svou knižní sérii dokončit. Tu za ní má dopsat právě Lowen, ale to ještě netuší, že Veritin manžel Jerremy je neodolatelný a charismatický muž, který v ní vyvolává hříšné myšlenky. Jak odolat pokušení, když se musí nastěhovat do jejich domu a Jerremyho tak vídá každý den? Při procházení Veritiných poznámek objeví i její autobiografii, která vnese ještě více zmatku do této nešťastné rodiny. Lowen se z autobiografie dozví informace, které nikdy neměly spatřit světlo světa. Podivné věci, jenž se v domě dějí teď Lowen dohánějí až ke krajnímu řešení.

Než jsme se vrátili do postele, byly už skoro tři ráno. Věděla jsem, že teď už Jeremy brzo odejde nahoru k sobě. Nechtěla jsem to. Být takhle s ním předčilo všechno, co jsem si o něm kdy představovala. A nějak jsem se smířila i s tímhle domem, pokud mě tu objímaly jeho paže. Díky němu jsem se cítila v bezpečí tam, kde on o nějakém nebezpečí neměl ani potuchy.

Nový román Pravda, nebo lež spisovatelky Colleen Hooverové je thrillerovou jízdou, u které se vám nebude dostávat dechu. S každou přečtenou stránkou ve vás bude rezonovat napětí i zvědavost a budete žasnout nad originální zápletkou, kterou si na vás autorka vymyslela.

Celý příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu hlavní hrdinky Lowen a do něho jsou vloženy vsuvky, které vám postupně odhalí celou autobiografii Verity. Právě tento Veritin životopis vás bude táhnout v ději stále dál a dál. Předestře před vás celou osobnost této ženy a musím říct, že některé části se četly opravdu těžce. Hlavně matky – čtenářky budou mít problém se s touto knižní postavou ztotožnit. Atmosféra celého příběhu je lehce ponurá a temné tajemství, které vyplouvá na povrch je plné emočně vypjatých momentů, které vám nedovolí knihu odložit.

Colleen Hooverovázdroj

Nevšední, originální dějový nápad vám vezme dech a po dočtení nebude věřit, že se dá ještě přijít s něčím tak neotřelým a svěžím. O to větší je vaše překvapení, že se vám toho dostane z pera autorky, která je převážně zaměřena na milostné příběhy v žánru románů pro ženy. Tento její odklon do „šuplíku“ thrillerů je jejím prvním počinem a dle mého velmi zdařilým. Samozřejmě nesmí chybět očekávaná romantika zabalená do erotického roucha, v kterém se autorka velmi vyřádila 😉 a díky tomu je tak kniha Pravda, nebo lež spíše určena ženám.

Autorka vplula do neznámých vod thrillerů a musím zkonstatovat, že její jízda na bouřlivých vlnách příběhu doplula do svého přístavu bez sebemenšího poškození. Pro všechny romantické duše, které se nebojí erotiky ani thrillerové zápletky je nová kniha spisovatelky Colleen Hooverové s názvem Pravda, nebo lež tím pravým čtením.

Hodnocení: 100 %

Autor: Veronika Es.

Recenze primárně zpracována pro portál https://www.chrudimka.cz/. Tímto děkuji za možnost převzetí.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *