Žádný žánr nám není cizí. Publikujeme knihy pro děti, mládež, young adult i dospělé čtenáře, od leporel přes beletrii až po non-fiction. Pozornost věnujeme také e-knihám, audioknihám a inovativním čtenářským aplikacím, které uživatelům ukazují literaturu v nečekaném světle.

 

Knižní nakladatelství Alpress zaujímá na trhu s knihami jedno z předních míst a pro své čtenáře vydává knihy všech žánrů nejznámějších světových i českých autorů. Především romány pro ženy i muže, thrillery, příběhy ze života, knihy pro děti a mládež a  také populárně naučnou literaturu.

 

Nakladatelská a vzdělávací společnost ANAG působí na českém trhu již od roku 1990 a patří bezesporu k firmám s nejdelší tradicí v oblasti pořádání odborných seminářů, vydávání odborných publikací a časopisů. Firma působí po celé České republice. Naše činnost je zaměřena především do tří oblastí: vydávání ekonomické a právní literatury a publikací pro zdraví a volný čas, vydávání odborných časopisů, pořádání seminářů.

 

Významný podíl na edičním profilu nakladatelství tvoří romány určené zejména pro něžné pohlaví, ale vydáváme knížky ze všech žánrových oblastí – od historického románu přes science fiction až po militaria, detektivky, literaturu faktu i knihy pro děti v nové edici MagicBooks. Naším záměrem je, aby si v edičním plánu mohl každý čtenář vybrat svou knihu.

 

Věnujeme se především vydávání náročnější beletrie. Vydáváme také ezoteriku a knihy pro rozvoj osobnosti. V portfoliu nechybí témata historická nebo militaria a opomenout nelze ani bohatě vypravené, obsahově poutavé obrazové publikace, s nimiž se nakladatelství Beta úspěšně prezentuje laické i odborné veřejnosti. Nakladatelství Beta je je nerozlučně spjato se jménem Stephen King, tedy autorem světoznámých hororů a detektivních románů.

 

Navazuje na činnost stejnojmenného subjektu, který vznikl roku 1996. Jeho ediční profil byl tehdy vyhraněný, soustředil se na historii prezentovanou životopisnými monografiemi významných postav českých, ale i světových dějin. Dominantním směrem ediční koncepce zůstává i nadále literatura faktu a historie, nově je velký prostor v edičních plánech věnován fantastice.

 

Euromedia Group (založena 1991) patří mezi největší firmy podnikající v rámci knižního trhu v České republice. Vlastní nakladatelské značky Kalibr, Ikar, Odeon, Universum, YOLI, Esence, Pragma, Laser, Brána, Listen a Pikola.

 

Nakladatelství nabízí pestrou žánrovou paletu knižních titulů pro širokou čtenářskou veřejnost. Najdete
v ní beletrii, romány pro ženy, publikace s rodinným zaměřením, dětské ilustrované knihy, praktické příručky, populárně naučnou literaturu s bohatým tematickým zaměřením (zdraví, historie, kuchařky…), ale také původní tvorbu.

 

Nezáleží na věku ani vzdělání, v širokém výběru knih Grady si každý najde, co potřebuje. Sdružuje pod sebou tyto značky: Cosmopolis, Bambook, Alferia, Metafora, Bookport. Kdo je jejich zákazníkem? Odborníci – studenti, pedagogové, vědci, podnikatelé, politici, vedoucí pracovníci a specialisté nejrůznějších profesí. Široká veřejnost v Česku i na Slovensku – čtenáři beletrie a populárně-naučných knih, dětští čtenáři i jejich rodiče a prarodiče, kteří těm nejmenším předčítají.​

 

V nakladatelství Host se dlouhodobě snažíme čtenářům zprostředkovávat pestré literární zážitky a být pro ně zárukou kvality. Jsme rádi, že se nám daří objevovat nejen nové české autory, ale i nové čtenáře, kteří s nadšením propadají jejich příběhům. Bohatá je i sekce překladové literatury. Další nedílnou částí naší produkce je krimi a v posledních letech posilujeme i v rámci sci-fi a fantasy a literatury pro děti a mládež.

 

I přes obrovské množství vydaných titulů je pro nás každá kniha malým svátkem. Vydáváme překlady světových autorů. Naše průvodce získaly mnohá ocenění a také edice Literatura faktu a military má u čtenářů velký úspěch, V edici Cestopisy máme ty nejlepší české cestovatele a nezapomínáme ani na dětské čtenáře.

 

KATTO je nakladatelství zaměřené na beletrii, především detektivky, krimi, krimiromány, thrillery a psychothrillery. Nechte se hýčkat napínavými detektivkami a novými detektivními řadami a nervy drásajícími psychothrillery.

 

KNIHCENTRUM.CZ je české knihkupectví, ve kterém si vybere celá rodina. Internetové knihkupectví a síť 10 kamenných prodejen působí na českém trhu od roku 2009. Nabízí přes 70 000 titulů, dále e-knihy, audioknihy na CD, hračky, hry, kalendáře, diáře, mapy, papírenský sortiment, dárkové zboží.

 

On-line knižní svět. Internetové knihkupectví. Knihy všech žánrů od největšího vydavatele v ČR.

 

Vaše nakladatelství, které vám rozumí. Férový a aktivní přístup Jsme nové rodinné nakladatelství, jehož cílem je jít tak trochu proti proudu. Rádi bychom se vrátili v čase, kdy spolupráce byla založena na osobním kontaktu.

 

Knihkupectví Luxor jsou chráněná území plná knih, kde se můžete v klidu začíst, dát si prémiovou kávu a na chvíli uniknout každodennímu shonu. Nechceme, aby knihkupectví Luxor byly jen pouhé obchody. Snažíme se přispívat k rozvoji české knižní komunity, proto přímo v našich knihkupectvích pořádáme autogramiády, besedy a další akce, kde můžete potkat zajímavé lidi a diskutovat s významnými osobnostmi.

 

Společnost Maitrea byla založena v roce 2006 s požehnáním Jeho Svatosti 14. dalajlámy. Slovo Maitrea v sobě nese význam „milující laskavost“. Naším posláním je pomáhat lidem spojit se se svým Srdcem a následovat jej. Tým Slunečního chrámu MAITREA a.s. se soustředí na vybudování oázy hlubokého klidu a míru v centru Prahy v Rytířské ulici.

 

Provozovatel online knihkupectví.

 

Od začátku se Portál zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly další oblasti jako sociologie, politologie, duševního zdraví, média, antropologie, psychiatrie. Slovníky, encyklopedie a klíčové učebnice především pro vysokoškolské studenty. Zájem čtenářů o knihy pro děti výrazně rozšířil nabídku pohádek, prvního čtení, příběhů, naučné literatury či nápadů a her.

 

Nakladatelství Smart Press, s. r. o. založila v roce 2005 Martina Boledovičová. Díky Josefu Formánkovi (Prsatý muž a zloděj příběhů), bioženě Hance Zemanové (Biokuchařka Hanky Zemanové, vyhlášena nejlepší kuchařkou roku 2006) nebo díky Ivě Málkové (bestsellery „Hubneme s rozumem“) se o nakladatelství dozvěděly desítky tisíc čtenářů. Náš zapálený tým se věnuje především vydávání originálních kuchařek nadšených českých autorů.