Recenze

Dívky na kopci

Muž, který sedmnáct let přežíval v nejtemnějších zákoutích její vlastní mysli, se právě vynořil ze stínů a inspektorka Lexi Bennettová se musí svému osobnímu přízraku postavit čelem. Nová série od autorky série Tatérka nese název DÍVKY NA KOPCI a vy se můžete ponořit do spletitého pátrání po sériovém vrahovi.
Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s nakladatelstvím Albatrosmedia za účelem recenze.

Název: Dívky na kopci
Autor: Alison Belshamová
Překlad: Anna Matoušková
Nakladatelství: Albatrosmedia Kniha Zlín
Rok vydání: 2024
Počet stran: 376

Kdesi v Canterbury leží na ztichlé stráni dvě dívky. Ve vlasech mají diadém, každá v ruce svírá rudou růži. Mohlo by se zdát, že spí… ale mají podříznutá hrdla. Policie záhy zjistí, že jde o dvě ze tří sester a ta poslední se pohřešuje. Pro inspektorku Lexi Bennettovou je mrazivý případ osobní. Před lety totiž ji i její dvě sestry stihl podobný osud. Vrátil se muž, který je v mládí unesl? Při pátrání po identitě vraždícího netvora se inspektorka každou minutou noří hlouběji do temnoty. A čas je proti ní.

⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓

Detektivka Dívky na kopci je prvním dílem ze série Inspektorka Lexi Bennettová a autorka po své úspěšné Tatérce přichází s další akcí prošpikovaným příběhem, který dokáže fanoušky do široka rozprostřených detektivek zaujmout. Hlavní hrdinka je sympatickou postavou a i její zamotaný život nabídne čtenářům dostatek pozoruhodných momentů. Stupňující se napětí si sice dává trochu načas, ale konec už sviští v pekelném tempu.

Příběh se odehrává v pouhých pěti dnech a autorka do nich napěchovala pořádnou nálož dění, které se odvíjí ve dvou osách. Prvním obrazem nás provede hlavní hrdinka inspektorka Lexi Bennettová, která má za sebou tragickou minulost, jež ji přivedla k policii a před sebou případ zavražděných mladých dívek. Když zjistí, že pocházejí z trojčat, až příliš ji to začne připomínat svoji vlastní temnou minulost. Čas pro záchranu třetí ze sester se pomalu krátí a Lexi se musí postavit svým temným stínům. Druhou linku má na svědomí zvrácený vrah a podívat se do jeho psychopatické hlavy se stává zajímavým zážitkem.

„Povídej mi o tom, když jsi byla holčička, co vyrůstala jako jedna z trojčat. Když mi prozradíš něco, co od tvých sester ještě nevím, možná je nechám žít o něco déle.“ V duchu mám ty dvě před očima, jak už na Memorial Crown leží mrtvé. „A když mi naopak ony poví, co ty ne, nechám žít zase tebe o trochu déle. Je to jen taková hra, víš?“
Zkoprněle na mně vzhlédne. Z očí jí kouká hrůza.
„No tak, nezahrajeme si?“
Nakonec si dá říct. Tyhle holky vědí, co se sluší a patří. „Ano, zahrajeme. O čem bych měla vyprávět?“
Má strach, poznávám jí to na hlase. Jako by mi někdo šlehl adrenalin přímo do srdce.

Autorka píše čtivým stylem a dává podrobně nahlédnout do práce policie i do soukromí hlavní postavy. Rozehrává svůj děj v pomalejším módu a seznámení se všemi postavami příběhu je opravdu důsledné. Osa příběhu nepřichází s ničím převratným a musím říct (možná se i pochválit 😀 ), že jsem z větší části knihy byla o fous před autorkou, nicméně v pachateli jsem ulítla totálně vedle, takže překvápko nakonec bylo.

Začátek se odvíjí v pozvolném tempu, a i když je v ději spoustu zvratů, akcí a stále se něco děje, na mě to bylo trochu utahané. Moment, kdy čtete se zatajeným dechem a nemůžete se dočkat příjemné nervozity ze čtení, se ne a ne dostavit. Zřejmě jsem potřebovala delší sžití s hrdinkou, protože později se už objevily první záblesky a poslední třetina knihy mě už naplno vtáhla do sebe. Stabilní tempo se s finálním rozuzlením zvyšuje a já už teď jsem zvědavá, kam autorka pošle Lexi příště a do jakého marastu se zase dostane. Jistý náznak možného budoucího vztahu s kolegou jsem tam také viděla, takže i tento „partnerský doplněk“ mě přesvědčil, že pokračování by mohlo stát za to.

Úvodní díl nové série Dívky na kopci u mě nedosáhl věhlasu Tatérky, ale po přečtení musím zkonstatovat, že to nebylo špatné a hlavní hrdinku Lexi jsem si oblíbila. Určitě si nenechám ujít ani další pokračování, a pokud máte rádi podrobné vyšetřování, ujeté vrahy a nadbytek akcí, pak si ani vy nenechte ujít novou detektivní sérii. Kniha vychází 22. 4. 2024.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *