Recenze

Zrádná říše

Série Zapovězená královna jde do finiše a vypadá to, že autorka si nechala emotivní nálož na poslední díl s názvem ZRÁDNÁ ŘÍŠE. Připravte si milé dámy kapesníky, protože tahle temná pohádka vás určitě dojme. Drama a nebezpečí ještě neskončilo…

Název: Zrádná říše

Autor: Julie Johnson

Překlad: Klára Žemličková

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2021

Počet stran: 368

Oficiální anotace: Následkem šokující tragédie se Emilia Lancasterová stala někým, kým se nikdy stát nechtěla: vládnoucí královnou Germanie. Unavená antimonarchistickými útoky na své království, topící se v žalu nad čerstvou ztrátou svého otce a zklamaná zradou nejbližších spojenců se nová panovnice potýká se stále silnějším pocitem samoty, navzdory tomu, že její kroky sleduje celá země. Nejradši by utekla, ovšem útěk není řešení: ne, když musíte vládnout celé říši. Nezbývá jí tedy nic jiného než se vzchopit a jednat jako sebevědomá vladařka. Když se začne domnívat, že má to nejhorší za sebou, ukáže se, že nepřátelé stále číhají v koutech, odhodlaní jednou provždy utnout rodovou linii Lancasterů. Jejich poslední terč? Nová, nezkrotná královna Germanie.

ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ

Román Zrádná říše je posledním dílem ze série Zapovězená královna a je to finiš vskutku zdrcující s emotivním přesahem. Vzrušující záležitost mezi hlavními hrdiny se ještě více přiostřuje a o nekalé mocenské praktiky také není nouze. Vydejte se s Emilií a Carterem na poslední cestu jejich komplikovaného vztahu.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu hlavní postavy příběhu Emilie. Dokážete se tak lépe vcítit do jejích rozporuplných pocitů, které překrývá temný a ponurý plášť osamění. Její dilema zda jít za hlasem svého srdce či zůstat věrna království, je hlavním tématem dějové zápletky. Podíváte se s ní do zákulisí vladařských povinností a konečně odkryjete královské spiknutí.

„A je to tady zas. Zase naznačuješ, že láska je jednostranná.“ V podstatě na mě vrčí. „Tohle není nějaký členství v klubu, kam můžeš nastoupit a vystoupit, aniž bys tím někoho zasáhla. To není exkluzivně tvůj klub. Lásku lidi sdílí mezi sebou. Pokud se před ní uzavřeš… nebude to bolet jen tebe. Ani neochráníš toho člověka, se kterým jsi měla strávit život. Jen eliminuješ jeho šanci na štěstí stejně jako tu svou. A to není nesobecké. To je úplný opak.“

Julie Johnson přinesla svým čtenářům temnou pohádku plnou hříšné vášně, nebezpečí a romantiky. Ve svém závěrečném díle se rozhodla nenechat na čtenářkách nit suchou a emocemi rozhazuje plnými hrstmi (v případě Emilie až přehršle). Fantasijní příběh o královně Germánie obsahuje reálné prvky a tento zajímavě pojatý mix je nevšedním čtením v moři romantických oddechovek. Autorka píše velmi čtivým stylem, který nepostrádá překvapivé zápletky ani napjaté okamžiky. Je to moderní pohádka a samozřejmě tušíte, jak to asi celé skončí, ale cesta, kterou autorka zvolila, je plná jiskřícího napětí, smrtelného nebezpečí i zapovězené lásky.

Celá série není úplně TOPkou v romantickém žánru, ale rozhodně se jí nedá upřít svěží a živý styl vyprávění i ojedinělý nápad. Příběh se čte s neutuchající zvědavostí a velká love story je jako jízda na horské dráze. Pokud máte rádi romantiku, v které se stále něco děje a ještě jste tak úplně neodrostli pohádkám, sáhněte po knize Zrádná říše. A jelikož se až tak úplně nedá číst pouze poslední díl, poohlédněte se i po předchozích titulech Poskvrněná svatozář a Žhavý trůn. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za pohádkovou romantiku oděnou do temného stínu děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Zrádná říše pořídit. Seženete tam samozřejmě celou sérii.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *