Recenze

Před ničím se nezastaví

Máte rádi prostředí, které se hemží agenty FBI, peníze se točí ve velkém a pár diamantů je také ve hře? Pak vás nadchne nový thriller z nakladatelství Alpress s názvem PŘED NIČÍM SE NEZASTAVÍ. A připravte se na hodně rychlé tempo.

Název: Před ničím se nezastaví

Autor: Michael Ledwidge

Nakladatelství: Alpress

Rok vydání: 2020

Počet stran: 272

Potápěčský instruktor Michael Gannon žije na Bahamách a jak se říká „smrdí“ korunou. Pravidelně jezdí se svou lodí na moře lovit ryby, kde je jednoho dne svědkem zřícení letadla. Potopí se k havarovanému stroji a objeví šestici mrtvých mužů, ale také kufr s miliony a pěknou kupičku diamantů. Gannon se domnívá, že jde o špinavé peníze, které se klidně můžou ztratit u něj v tajné skrýši, a nikdo po nich nebude pátrat. Ale realita je naprosto jiná. Do vyšetřování se zapojuje nejen Ruby Everettová z Úřadu pro námořní bezpečnost, ale také FBI, která převezme vše do svých rukou a ani Ruby nemá šanci se zapojit. Pátrání týmu FBI po ztracených milionech a diamantech uvrhnou Gannona do smrtelného nebezpečí a ani Ruby, jako možná pachatelka, která viděla příliš, nemůže zůstat v klidu. Kdosi po nich jde a rozhodně nemá tendenci jednat s nimi v rukavičkách. Ale netuší, proti komu doopravdy stojí…

≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥

Thrillerový román Před ničím se nezastaví je prvním dílem ze série Michael Gannon. Jeho autorem je spisovatel Michael Ledwidge, který úzce spolupracuje s neméně slavným a u nás více známým Jamesem Pattersonem a ten si k sobě určitě žádné „ořezávátko“ nepřizve. Už to je základ pro to, abyste očekávali vydařenou jízdu plnou napětí a akčních zápletek.

Celý příběh je napsán v er-formě, kdy sledujete stopy jednotlivých protagonistů příběhu, ať už je to samotný Gannon, Ruby nebo zástupce ředitele FBI Robert Reyland. Máte tak možnost poznat všechny okolnosti a posléze i důsledky činů, které se ke konci spojí do obřích rozměrů vládního spiknutí.

„Víte, co o něm řekl McKendry? Víte, co řekl, když jsem se zmínila o tom, že by se Gannon mohl pokusit zmařit naši akci? Řekl, a teď cituji…“

Brooke,“ začal Reyland.

„A teď cituji,“ zopakovala Brooke, „Čeká vás peklo. Konec citátu.“

„Peklo?“ hlesl Reyland.

„Přesně to řekl,“ potvrdila Brooke.

„I tak, Brooke, co máme dělat? Zrušit akci? A co pak? Zastřelit se? Jsme v tom namočení až po uši a existuje jediná cesta ven. Buď to dokončíme, nebo…“ Zmlkl.

Začátek knihy je velmi vlažný i přesto, že autor nasadil energické tempo příběhu. Ale postupem času vás děj zatáhne do zběsilých vod akčnosti a vy se s napětím vrháte do odvážného útěku společně s  Gannonem a Ruby. Tady vás už čeká akce za akcí plná nebezpečí, nelítostných protivníků a riskantního boje o život, který táhne celý děj divokým tempem ke svému závěru. Hlavní hrdina, jenž se na začátku jeví nemastně neslaně, dostává thrillerovou injekci, která za sebou zanechává cestu posetou mrtvolami.

Michael Ledwidge – zdroj

Autorovi se skvěle podařilo zachytit atmosféru Bahamského prostředí a obálka knihy to jenom potvrzuje. Modře se třpytící hladina Karibiku, na které se houpají rybářské lodě i zátiší velkých propadlin zalitých vodou, vám dají pocítit reálnou přítomnost tohoto malebného koutu světa.

Lehce nahozená romantická linka nedostala tolik prostoru, jak by si jistě čtenářky představovaly, což je škoda. Trocha vzrušení nikoho nezabije a románu by to dodalo třešničku na dortu, ale třeba nás nějaký románek bude čekat v dalším pokračování. Sympatický Gannon by si ho jistě zasloužil. 😉

Kniha udělá radost všem milovníkům napětí, kteří ohodnotí svižné tempo příběhu, spád děje i nekalé hrátky v řadách FBI. Jsem velmi zvědavá, co si na nás autor připraví v dalším dílu, které si rozhodně nenechám ujít.

Hodnocení: 89 %

Za divokou jízdu plnou akčnosti a napětí děkuji nakladatelství Alpress, na jejichž stránkách si můžete knihu Před ničím se nezastaví pořídit.

Autor: Veronika Es.

 

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] Odkaz na celou recenzi knihy Před ničím se nezastaví Přejít do e-shopu Category: RecenzeOd Miroslava Ruprechtová20.11.2020Tags: Thriller Sdílet tento příspěvek Share on FacebookShare on Facebook […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *