Recenze

Rozchod jako nový začátek

Procházíte v současnosti těžkým rozchodem či jste se s partnerem rozešli již dávno a stále se nemůžete od vztahu ´odstřihnout´? Nebo se vám ve výběru partnerů ´lepí smůla na paty´ a lezete z bláta do louže?  Autorka knihy ROZCHOD JAKO NOVÝ ZAČÁTEK radí čtenářům, jak přijmout rozchod, prožít emoce, zpracovat je, odrazit se ode dna a jít v životě dál. A hlavně se zároveň poučit a zamyslet se nad tím, co ukončený vztah člověku dal i vzal.

Název: Rozchod jako nový začátek

Podtitul: Jak rozchod dokončit, otevřít se novým začátkům a žít ještě lepší život než dřív

Autor: Dagmar Kožinová

Nakladatelství: Grada

Počet stran: 208

Rok: 2020

℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘

Autorka o sobě svými slovy

Jsem matkou, babičkou, partnerkou, dcerou, vnučkou, manažerkou, spolupracovnicí, šéfovou a autorkou několika projektů. Svým osobním příběhem bych ráda inspirovala druhé k nalezení vlastní cesty.

Cesty, která vede k harmonii s vlastním tělem a vrací nás k ženství a přirozenosti.Věřím,že díky harmonizaci těla může žena vnést harmonii i do své rodiny a vylepšit tak vztah s mužem i dětmi. (Text zdroj: dagmarkozinova.cz. Foto: Autor: archiv Dagmar Kožinová, Zdroj: zeny.cz)

℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘

„… Dle škály stresových situací se rozchod řadí vysoko, hned za smrtí partnera. Zásah pro naši duši je tedy veliký. Ano, člověk si ani kolikrát neuvědomuje, jak moc ho ukončení vztahu zasáhlo. A mnohdy si myslíme, že celou rozchodovou situaci zvládáme v pohodě, ale pak nás to časem doběhne. Například v podobě dalšího nefunkčního vztahu. … „

V knize najdete dostatek podnětů k zamyšlení nejen nad sebou a rozchodem, ale rovněž i nad novými začátky. Inspirujete se pomocí doporučení, jak neztrácet víru, naději a důvěru v budoucnost. I po rozchodu totiž může být vše v pořádku. A dokonce může být váš život daleko lepší než dřív.

Summa summarum

Nakladatelství Grada vydalo knihu Dagmar Kožinové v líbivém s měkkými deskami, tištěnou na sněhobílém papíře.

Kniha je (včetně úvodu) rozdělena do 9 hlavních částí:

I.ÚVOD 
II. ROZCHOD
Rozchodové fáze
Rozchod jako životní krize
Důvody rozchodu
III. POPÍRÁNÍ 
Krize, nebo rozchod?
Hra ega
Důvody
Přesvědčení
Strach
Investice
Sebeláska
Kdy tedy skutečně přijde konec?
IV. EMOCE 
Hněv
Vina
Obviňování druhého
Nenávist
Smutek
V. PŘEVZETÍ ODPOVĚDNOSTI 
Odpuštění
(NE)Stěžování
Změna života
Rozchodový rituál
VI. PŘEFORMULOVÁNÍ 
Sdílení
Fyzické aktivity
Duševní aktivity
Racionální zdůvodnění
VII. NOVÝ ZAČÁTEK 
Přání
Pozitivní myšlení
Důvěra
VIII. ZÁVĚR 
IX. POUŽITÁ LITERATURA A ZDROJE 

Na knize velmi oceňuji fakt, že autorka vychází z osobních (mnohdy bolestně) nabytých zkušeností a ze zkušeností získaných během terapeutické praxe. Rozchod čtenáři prezentuje jako přirozenou součást života nikoli ránu Osudu či jako katastrofu, která nám  musí nutně zničit život. Vysvětluje proč a za jakých okolností jsou partneři schopní klidného rozchodu a proč je to tak řídký jev.

Dagmar Kožinová má příjemnou stylizaci a čtivý sloh, nemusíte se obávat žádných krkolomných souvětí či odborných termínů.

„… Velmi často dochází k tomu, že rozchod z nás či našeho partnera vytáhne to nejhorší, naše temné stránky. Říkáme věci, které bychom normálně neřekli, naše chování se změní. Dějí se neuvěřitelné věci a to je i kvůli tomu, že nedokážeme rozchod unést. Naše ego je tak zraněné, že bolest chceme vrátit. Děti a majetek se pak stávají prostředníky. … „

Podle mě je kniha skvělým rádcem, jak lze bez úhony proplout všemožnými úskalími, které se sebou přinášejí rozchody. Obsahuje množství praktických rad a cvičení, které nám v ´porozchodových´ stavech pomohou najít křehkou osobní rovnováhu a zároveň i porozumět tomu, co se odehrává ´v hlavě´našeho / naší ex. Díky knize snadněji lze překonat pocity viny, frustraci, případně záště a sebeobviňování. 

Mně se kniha líbila a za sebe doporučuji ♥.

Hodnocení: 95%

Za dokonalého knižního rádce a zároveň poskytnutý recenzní výtisk děkuji  nakladatelství Grada ♥.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *