Recenze

Námi to začíná

Někdy ta nejtěžší rozhodnutí můžou v životě vést k tomu nejlepšímu. Lily a Atlas dostali od života druhou šanci. Dokážou ji využít, nebo jim bude stát pořád někdo v cestě? Román NÁMI TO ZAČÍNÁ je pokračováním úspěšného románu Námi to končí a vás opět čeká dojemné a poutavé vyprávění plné emocí.

Název: Námi to začíná
Autor: Colleen Hooverová
Překlad: Jana Jašová
Nakladatelství: Euromedia Group Ikar
Rok vydání: 2023
Počet stran: 304

Lily se po rozvodu snaží vycházet s bývalým manželem Rylem co nejlíp, aby se oba mohli podílet na výchově téměř roční dcerky Emerson. Poté, co se na ulici náhodou setká s Atlasem a nechá se od něj pozvat na rande, se věci začínají komplikovat. Atlas Corrigan je jediný muž, kterého Ryle v blízkosti své bývalé ženy a dcery bude vždycky nesnášet. A Lily si až moc dobře uvědomuje, že ačkoli už nejsou manželé, bude Ryle součástí jejich životů už napořád. Tam, kde skončil epilog bestsellerového fenoménu Námi to končí, pokračuje kniha Námi to začíná. Lily dostala od života druhou šanci na pravou lásku, ale její žárlivý exmanžel jí to příliš neusnadňuje. Dokáže tomu všemu Lily čelit a se svou nově nabytou možností správně naložit?

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Román Námi to začíná je závěrečným dílem z dualogie Námi to končí a navazuje na události z minulého dílu. Opět se dočkáte romantiky, tentokrát i spousty pocitů od ústředních postav a také, jak už je zvykem u této autorky, i rozvíjejícího se závažného tématu.

Příběh je vyprávěn ich-formou ze dvou úhlů pohledů hlavních protagonistů. Lily je po rozvodu, má roční holčičku a jako matka samoživitelka má práce až nad hlavu. Exmanžel Ryle ji to taky zrovna neusnadňuje, ale naštěstí má ve svém životě věrné přátelé a také se do něj vrací její dětská láska Atlas. Ten je úspěšným majitelem dvou restaurací a na svoji Lily nikdy nezapomněl. Ale i jemu se připomínají temné stíny minulosti. Dokáží překonat všechny překážky a konečně najít své štěstí v životě… třeba i společně? 😉

Představ si, Ellen, všechny lidi, které jsi kdy v životě potkala. Je jich tolik. Hrnou se ve vlnách nebo jemně přišplouchají a zase zmizí. Někdy je to prudká vlna, která změní pobřeží víc než ostatní. Některá s sebou přinese věci vyplavené z hloubi moře a nechá je pohozené na pláži. Zůstanou po ní stopy v písku ještě dlouho potom, co ustoupí s odlivem.
Tak to Atlas myslel, když řekl, že mě miluje. Chtěl mi povědět, že jsem ta největší vlna, která ho kdy zasáhla. A že ty stopy v písku po ní zůstanou navždycky, i když dávno ustoupí s odlivem.

Autorka se tentokrát hodně ponořila do pocitů svých postav a neustále se jim vkrádá jako „šmírák“ do myšlenek a loví sebenepatrnější pocit či detail. Navíc se ještě několika zmínkami vrací k deníkovým zápiskům z předchozího dílu, takže pokud jste četli Námi to končí těsně před tímto pokračováním, dostanete pocit, jako byste se neustále motali v bludném kruhu stejných událostí. Románu to sráží tempo i energii vyprávění a nebýt to Hooverová, tak snadno bych neodpustila. 😉

Do svého příběhu, v kterém jsou jasně dané hlavní postavy, přizvala další postavy a mimo jiné i dva puberťáky, jenž oživují snadno odhadnutelný děj a dodávají vyprávění jiskru a stopy humoru. Ačkoli se tentokrát vaše emoce úplně neroztříští na milión malých kousků, úplně o ně nepřijdete. Autorka ví, jak své čtenáře dojmout a několikrát se jí to úspěšně podaří.

Pokud máte rádi romány nimrající se v pestrých pocitech, tady budete hodně spokojeni. Pro mě byla kniha Námi to začíná nostalgickým a příjemným návratem do světa Lily a Atlase a i když se mi předchozí díl líbil víc ani tady jsem nebyla zklamaná. Pro všechny fanoušky C. Hooverové je toto pokračování nutností a věřím, že i oni budou spokojeni s celým vyústěním komplikované lásky i závažného tématu, který autorka ve svém příběhu otevírá. Už abychom se dočkali dalšího skvělého a dojemného románu z pera této citlivé a návykové spisovatelky. 🙂

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za krásné a dojemné vyústění příběhu Lily a Atlase děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Námi to začíná můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *