Recenze

Zmiz, dokud můžeš

Agentka Laurel Snowová je zpět a v plné formě. Krimi ZMIZ, DOKUD MŮŽEŠ je strhující detektivkou s romantickým pozadím, která skvěle funguje a společně s dostatkem zvratů, tajemství i komplikovaných mezilidských vztahů uhání ve svižném tempu.

Název: Zmiz, dokud můžeš
Autor: Rebecca Zanetti
Překlad: Veronika Lásková
Nakladatelství: Grada Metafora
Rok vydání: 2023
Počet stran: 368

Agentka Laurel Snowová je zpět a kromě sériového vraha se musí vypořádat s komplikovaným vztahem se svou nově objevenou polovlastní sestrou. „Komplikovaný“ je však slabé slovo. Nejenže má Laurel podezření, že za záhadným zmizením jejich otce stojí právě Abigail, ale její nevyzpytatelné chování také Laurel ztěžuje život v rodném městečku. Přesto, když Abigail tvrdí, že ji někdo chce zabít, Laurelin instinkt chránit svou sestru se rozběhne na plné obrátky. Když se však v zasněžených horách začnou objevovat mrtvá těla, obklopená květy černých jiřin, je mezi nimi jedno pojítko: Abigail… Na scénu vstupuje Huck Rivers, zádumčivý ranger, který je stejně impulzivní a vznětlivý, jako je Laurel chladně analytická, což z jejich spojenectví činí tikající bombu. Aby se však postavila tak děsivě brilantnímu vrahovi, agentka bude potřebovat veškerou pomoc, které se jí může dostat. Záchrana sestřina života by ji totiž mohla stát ten její…

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Detektivka Zmiz, dokud můžeš je druhým dílem ze série Laurel Snowová a už úvodní díl dával tušit, že tahle krimi záležitost by mohla být velmi výživným čtením. Pokračování se nenechalo ničím zahanbit a rozjelo další napětím prošpikovaný případ plný podivných vražd, zamotaných mezilidských vztahů i romantiky.

Příběh vyprávěný er-formou jde po celou dobu v těsném závěsu za hlavní hrdinkou agentkou FBI Laurel Snowovou. Tahle nevšední žena vás okamžitě zaujme a nejste sami, kdo má pro ni slabost. Ranger Huck Rivers se sice snaží jejím svodům bránit, ale je to marné, je to marné, je to marné. 😉 Společnými silami se snaží odhalit pachatele děsivých vražd, které spojují květy černých jiřin a useknuté ruce. Čas ovšem hraje proti nim a další ženy jsou na řadě…

Cítil tehdy takové vzrušení a chtěl se s ní o něj podělit, jenže se mu to nepovedlo. Byla to její vina.
Pak už nic neviděl ani neslyšel.
Zmocnil se ho šílený, naprostý vztek. Když se znovu vzpamatoval, měl úplně zkrvavené rukavice a ona měla obličej na maděru. Jak ta tmavě rudá krev na rukavicích dokonale ladila s barvou kytek! Černé jiřiny – květy zrady.
Každá ženská člověka jenom zrazuje. Nic jiného ani nedovedou.

Opět další skvělá jízda plná napětí, zvratů, akcí a šílených vražd. Nenáročný styl a úsporná forma psaní nahrává vystavěné zápletce, která je silná ve svých kramflecích, tak akorát komplikovaná a má slušně ujetého pachatele. Autorka pozvolna splétá svůj další případ a hned od začátku navnadí čtenáře na velmi podivnou vraždu. Odšpuntuje vrahovo řádění i následné akční pátrání a žene své čtenáře energický tempem k překvapivému závěru.

Detektivka je silná nejen ve své zápletce, ale i v postavách. Laurel je velmi fascinující agentka, u které si nemůžete být jisti téměř ničím. Její nepředvídatelné chování s vysokou dávkou IQ, kde ale chybí empatie, je výtečnou vzpruhou pro tuto sérii. Mě tahle holka fakt baví. Mám ráda její vysoce nadprůměrnou inteligenci, která se vymyká lidskému chápání a opravňuje ji k řešení nejsložitějších úkolů a zároveň, co se týká vztahů a emocí, je to naprosto dokonalý slon v porcelánu. A ranger Huck také není k zahození, milé dámy. 😉 Je rovnocenným partnerem a jeho lehké zahalení v oparu tajemství je více než atraktivním lákadlem. Výborně zvolené prostředí zasněžených hor a mrazivé zimy už jenom doplňuje celkový koncept a zvyšuje vaše příjemně vzrušující mrazení pod kůží.

Detektivka Zmiz, dokud můžeš se mi moc líbila a zatím to vnímám jako stoupající tendenci této série. Napětí, svižné tempo, dostatečné množství zvratů, skvěle vystavěná zápletka a v neposlední řadě také romantika – to je, oč tu běží, vážení milovníci detektivek. Vřele doporučuji a netrpělivě vyhlížím další díl.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za další akcemi nadupaný případ sympatické dvojice děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Zmiz, dokud můžeš pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *