Recenze

Nevděčný

Penelope Ward si připravila pro své fanoušky nový román NEVDĚČNÝ a vy rozhodně nebuďte, protože vás čeká nenáročná oddechovka s příchutí romantiky a vášně. 😉

Název: Nevděčný
Autor: Penelope Ward
Překlad: Ivana Čejková
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2023
Počet stran: 328

Jmenuju se Aspyn, pracuju v domově pro seniory jako koordinátorka a mám svou práci ráda. Ale když dostanu za úkol hlídat na vycházkách jednoho z našich klientů – tedy hlavně jeho vnuka, který ho bez ohlášení klidně odveze z domova –, nejsem z toho zrovna nadšená. Zvlášť když zjistím, že dotyčného vnuka dost dobře znám!
Důvody, proč by mě Troy Serrano neměl přitahovat: Zaprvé: Je protivný. Zadruhé: Před více než deseti lety jsme spolu chodili na střední školu a nemůžu říct, že bychom byli kamarádi. Zatřetí: Je to bývalý přítel mé kamarádky. A takhle bych mohla pokračovat dál.
Takže mám smůlu a čtyři hodiny týdně musím přežít jeho nesnesitelné povýšenecké chování a vyslechnout si nevyžádané rady. Brzy mě však přesvědčí, jak moc se změnil… Nakonec si pomalu začínáme rozumět a naše vycházky se stanou něčím, na co se opravdu těším. Co se to se mnou děje? Zřejmě jsem nepochopila zadání úkolu, který jsem dostala. Protože ten rozhodně nezahrnoval, že mě bude vnuk našeho klienta přitahovat, že když v noci zavřu oči, budu na něj myslet a představovat si, jaké by bylo se s ním alespoň jednou vyspat! Nenávidím se za to, že fantazíruju o klukovi, který se ke mně vůbec nehodí. O klukovi, kterému jsem kdysi poškrábala auto klíčem (to je na dlouhé vyprávění, ale zasloužil si to). Nic víc to není, jen moje fantazie. Tedy až do té noci v baru, kdy jsme na sebe s Troyem náhodně narazili a všechna naše nahromaděná frustrace vyplavala napovrch. Přesto jsem přesvědčená, že to vůbec nic neznamená. Není přece možné, aby kluk, kterého nenávidím, byl zároveň ten, bez kterého nemůžu žít!

≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈

Román Nevděčný je dalším knižním počinem z dílny Penelopy Ward a její fanoušci už tuší, co můžou od této bestsellerové autorky očekávat. Snad vás ani tentokrát nezklame svým příběhem, v kterém nemůžou chybět humorné dialogy, romantické napětí ani erotická vášeň.

Příběh je vyprávěn ich-formou ze dvou úhlů pohledů hlavních postav – Aspyn a Troye. Tihle dva se už dlouho nemusejí, vlastně od střední a teď v dospělosti by měli spolu fungovat a zapomenout na staré křivdy. Ale co když je Troy pořád stejný sukničkář a Aspyn jen nevýraznou holkou bez špetky vkusu a humoru? Život nás postupem času obrušuje, mění a dotváří a tak se ani tihle dva neubrání novým pocitům i neznámé síle přitažlivosti, z které se jim rozklepají nohy, kdykoli se vidí.

„To jsi vážně ještě pořád naštvaná kvůli tomu, co jsem udělal na střední?“ zeptal se. „Táhne nám už na třicet. Na světě jsou horší věci, které by tě měly trápit, nemyslíš?“
Pokrčila jsme rameny. „Děláš mi naschvály a říkáš o mně, že jsme ledovka, tuctová a zahořklá. Zdá se, že nejsem jediná, komu to pořád leží v žaludku.“
„No, možná je to sebeobrana. Protože od chvíle cos mě poznala, po mně střílíš pohledem, jako bys mě chtěla zabít.“

Nenáročné a čtivé vyprávění se spoustou humorných podpásovek má své stabilní tempo, které nemá ambice přidávat víc plynu. Příběh tak ubíhá bez většího vyrušení svojí romantickou stezkou a cestou sbírá skalpy lechtivých scén, vzrušujícího napětí i fungující vzájemné přitažlivosti. Tentokrát ani dějová osa není příliš silná ve svém základu a s žádným velkým neočekávaným „vzrůšem“ nepřichází. Absence výrazné zápletky či překvapivého zvratu, který by vás srazil do kolen, přispívá k ukolébání čtenářovi pozornosti a tak se celkem brzy dostanete k závěru, který končí dle předpokladů.

Nejvýraznějším zážitkem pro mě byl starý děda Serrano a malá neteř Kiki, kteří vnášeli do románu trochu vzrušení a dokázali mi vykouzlit úsměv na tváři. O tom, že chemie mezi hlavními představiteli funguje na jedničku netřeba přemýšlet, ale tentokrát mně v celém příběhu chyběl pověstný šmrnc a energie, která by mě přikovala ke stránkám a nenechala chvilku vydechnout. Takhle po mně příběh sklouznul bez většího efektu.

S emocemi si tato autorka dokáže pohrát bravurně a tak se ani vy neubráníte několika chvilkám dojetí. Věřím, že se román Nevděčný bude líbit všem romantickým čtenářům milující nenáročný příběh, v kterém očekávají romantiku, vášeň, jiskřivé dialogy i trochu erotiky.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 🤍 🤍

Za romantickou jednohubku Penelopy Ward děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Nevděčný pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *