Recenze

Tichý pláč

Neústupná a statečná vyšetřovatelka Josie Quinnová je zpět a tentokrát je v ohrožení malá holčička. Pátrání obestírá mlha tajemství i lží a utajená nenávist prorůstá hodně hluboko… Krimi román TICHÝ PLÁČ je opět velmi čtivou a napětím prostoupenou záležitostí.

Název: Tichý pláč
Autor: Lisa Reganová
Překlad: Kateřina Elisová
Nakladatelství: Grada Cosmopolis
Rok vydání: 2023
Počet stran: 408

Když je sedmiletá Lucy Rossová unesena z kolotoče v dentonském městském parku, detektiv Josie Quinnová se i se svým týmem zapojí do usilovného pátrání. Je to právě ona, kdo najde Lucyin třpytivý motýlí batůžek, uvnitř nějž je nacpaný vzkaz s ničivým poselstvím: Zvedni telefon, nebo tvoje holčička zemře… Druhý den získají Lucyini rodiče i policejní tým a FBI na chvilku naději, když zvednou hovor a myslí si, že volá chůva – místo toho se však na lince ozve mrazivý mužský hlas. Policie spěchá do bytu chůvy, jen aby našla její bezvládné tělo ve změti prostěradel na posteli. Každý nový telefonát od někoho propojeného s rodinou končí šokujícím nálezem dalšího těla. Zvrácený vrah se chce evidentně pomstít a nezastaví se, dokud rodina Rossových nebude na kolenou… Intuice Josii napovídá, že Lucyini rodiče jí neříkají celou pravdu, ale něco jí stále brání v tom, aby pronikla do případu hlouběji. Možná je to její vlastní tajemství? Má Josie dost sil na to, aby tento případ vyřešila? Pokud chce Lucy přivést domů živou, nemá na výběr…

§ § § § § § § § § § § § § § §

Detektivka Tichý pláč je už šestým dílem ze série Josie Quinnová a co si budeme povídat, tahle řada se vážně povedla. Od prvního dílu se nastavená laťka ani nehne, maximálně jen lehce zachvěje, ale jinak stále pevně drží na svém místě. Zajímavá zápletka, napětí i temná minulost vás čekají v dalším případu sympatické vyšetřovatelky.

Příběh vyprávěný er-formou sleduje dvě dějové linie. První linie, která jde ve stopách Josie a celého komplexního vyšetřování, je zastoupena v příběhu nejčastěji a odkrývá čtenářům spletité vyšetřování i část soukromí hlavní postavy Josie. Druhá je lehce zahalena stínem tajemství a postupně odhaluje zákulisí celého zločinu. O vraždy samozřejmě nebude nouze stejně jako o napětí.

Poslední, co Josie slyšela, než přestala zcela vnímat, bylo: „Jak můžeme zajistit našim dětem bezpečí, když ani nedokážeme poznat rozdíl mezi někým, kdo je zlý a chce ti vzít dítě, a někým, kdo není? Zlí lidi jsou všude kolem nás, Josie. Ale jsou převlečení za dobré, obyčejné.“

Jak už jsme u této autorky zvyklí, s ničím se dlouho nepáře a hned od začátku hodí čtenáře přímo doprostřed své zápletky, kolem níž začne rozprostírat další odnože vyprávění. Podrobné vyšetřování zmizení malé dívky autorka postupně graduje až do samého závěru, který je vyšponován až do krajních mezí. Lehce stísněná atmosféra vystavěná kolem hlavní zápletky drží pevně pohromadě a častými nenápadnými zmínkami je čtenáři připomínána po celou dobu.

O tom, že autorka píše velmi čtivě, jasně a s patřičným důrazným efektem netřeba pochybovat. Dokáže vždy vypíchnout nejpodstatnější věci z případu a neopomíjí vedlejší, přesto záživné odbočky ani soukromí svých hrdinů, kterým se tentokrát na osobní „zoubek“ podívala jenom zlehka. Mírná rozvleklost celého případu trochu srážela od začátku nastavené tempo a dokázala bych si představit i větší tah na „branku“, jako se autorce podařilo u předchozích dílů.

Každopádně se opět jedná o velmi zdařilou detektivku, která mě bavila a dokázala řádně zacloumat s mojí zvědavostí. Pokud i vy máte rádi napětím a energií prošpikované zápletky a umně vysoustružené vyšetřovaní, které vám postupně odhaluje šokující pravdu, pak směle sáhněte po krimi Tichý pláč a užijte si ji, stejně jako já. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za další zajímavý případ oblíbené Josie děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Tichý pláč pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *