Recenze

Chci tě

Jen Frederick alias Erin Watt opět nezklamala. Trochu jiné, méně žhavé, ale opět velmi čtivé. Hodně drsný příběh, přesto dojemný a plný neobvyklých citů i láskyplného pouta dvou lidí. Kniha CHCI TĚ z nakladatelství Baronet nenechá jedno oko suché.

Název: Chci tě

Autor: Jen Frederick

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2019

Počet stran: 352

Bitsy je pět let, když skončí na ulici a její vyhlídky nejsou rozhodně růžové. Má ale štěstí, že ji objeví o osm let starší Leka, který už ví, jak to na ulici chodí a vezme ji pod svá křídla. Tahle malá holka přece nemůže skončit jako on. Jeho ruce jsou od krve a moc dobře ví, jak jednoho dne může skončit. Prostě se o ní postará, i kdyby musel zabíjet. Budoucnost téhle malé holky závisí jenom na něm a on to nepodělá. Najde Bitsy školu a snaží se jí udržet od svých krvavých kšeftů co nejdál, ale šéf podsvětí nějak moc často zaměřuje svůj zrak na Bitsy. Leka ji bude muset někam uklidit a to dost daleko. I přes odpor Bitsy ji pošle na internátní školu, kde zdárně odmaturuje a při první příležitosti se vrací k Lekovi, na kterého myslí v jednom kuse. Z Bitsy je devatenáctiletá dívka a Lekovo tělo ji rozhodně nenechává chladnou. Leka se snaží v této dospělé ženě stále hledat tu malou holku, o kterou se staral a potlačit v sobě narůstající vášeň, ale ta malá potvora mu to teda rozhodně neusnadňuje, když se před ním promenáduje ve spodním prádle a ledabyle se o něj otírá svým skvostným tělem. Podaří se jim najít k sobě cestu nebo je podsvětí od sebe navždy oddělí?

♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣

Spisovatelku Jen Frederick alias Erin Watt jistě všichni milovníci YA románů dobře znají jako autorku bestsellerové série Royalové a mnoha dalších úspěšných románů. Tato spisovatelka ať napíše cokoli pod jakýmkoli jménem, vždy se jí podaří vytvořit neskutečně čtivou knihu.

Tentokrát si připravila pro své čtenáře příběh z podsvětí plný krve, násilí, lásky i doteků. Překvapením se pro mě stal hned začátek knihy. Ačkoli obálka knihy dává tušit, že se bude jednat o pěkně žhavý román plný erotiky, tak začátek knihy tomu absolutně neodpovídá. První půlka pojednává o dětství hlavních hrdinů, drsné výpovědi mafiánských praktik podsvětí a vám to vlastně vůbec nevadí, cože si to na vás autorka vymyslela, protože čím víc máte přečtených stran, tím víc vás dojímá jejich čistá láska, která mezi nimi vzniká. Celé knize to tak dodalo značnou odlišnost od většiny jiných YA románů. Ale nebojte, samozřejmě dojde i na žhavé pikantnosti 😉 .

Celý román je napsán ze dvou pohledů hlavních protagonistů příběhu a hrubý, vulgární jazyk je nedílnou součástí celého příběhu.

Obě dvě hlavní postavy příběhu jsou sympatický od první chvíle. Bitsy svou skromností a čistou povahou i nelehkým vstupem do života. Leka má práci, kde jedinou cestou jak z ní odejít je smrt a jeho zatvrzelost i obětování vám bude imponovat.

Vrhl jsem se do tak prudkého proudu, že se nikdy nevrátím k životu, jaký jsem kdysi vedl – k nudnému, bezbarvému životu. Popadnu ji a odnesu do ložnice, kde ji položím doprostřed postele. Pohled na ni na tomhle místě mě udeří jako pěst do obličeje. Padnu vedle postele na kolena. Znepokojeně mě pozoruje. Nevím, co vidí, ale tomuhle vlaku vypověděly brzdy a teď se řítíme po dráze. Budoucnost neznám, ale alespoň budeme spolu. 

Poutavý román, který vám autorka předkládá je plný napětí, brutality i dojemného souznění dvou osob, které se jednoho dne náhodně potkaly, aby se jejich cesty už navždy propojily jedinečným poutem. Příběh ve vás vyvolá barevnou škálu emocí, a i když autorka chvílemi zabrousila do světa nemožného nebo chcete-li trochu neuvěřitelného děje, přesto se v konečném výsledku jedná o velmi čtivou knihu, která se vám určitě bude líbit.

Hodnocení: 91 %

Za drsnou výpověď dětí ulice i za dojemný příběh plný lásky děkuji nakladatelství Baronet. Samozřejmě také za recenzní výtisk knihy Chci tě.

 

Autor: Veronika Esserová

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *