Recenze

Mrtví promlouvají

Je čas postavit se čelem k zamlčeným hříchům svého mládí. Další vražda v komunitě Amišů a tentokrát skrývá tajemství staré pětatřicet let. S tímhle zločinem se pojí velký vztek.

Název: Mrtví promlouvají

Autor: Linda Castillo

Nakladatelství: MOBA

Rok vydání: 2018

Počet stran: 312

Dale Michaels je nalezen oběšen ve své stodole a ačkoli to na první pohled vypadá jako klasická sebevražda, náčelnice místní policie v Painters Millu Kate Burkholderová, jejíž kořeny sahají k Amišům, záhy objeví jisté indicie, které ji dovedou k faktu, že se jedná o vraždu. A jak by také ne, těžko by si sám Dale nacpal do krku dřevěnou malou figurku. Je to amišská kolíčková panenka, kterou kdysi dávno vyráběl amišský truhlář Willis Hochstetler. Jeho rodinu před pětatřiceti lety potkala tragédie, která dosud nebyla vyřešena, a všechny stopy ukazují právě na tento starý případ. Brutální přepadení rodiny Hochstetlerů, při kterém zemřel otec, čtyři malé děti, jejich matka byla unesena a nikdy se nenašla, přežil pouze jejich nejstarší syn Billy.

Kate se pouští do pátrání, další vraždy na sebe nenechají dlouho čekat a všechny stopy stále vedou k dávné tragédii. A protože Kate nikdy nepotká jenom jeden problém, musí se potýkat i se svým soukromým životem, do kterého patří federální agent Tomasetti, který má v sobě temnou stránku. Nevypočitatelnou, která se zrodila z bolesti, nespravedlnosti a všech těch nepříjemných emocí mezi tím. Přišel o svou rodinu rukama nemilosrdných vrahů a jednoho z nich právě propustili z vězení. Jak se popere Kate s dalším případem i s křehkým vztahem k Tomasettimu?

⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓

„… Zemřelo kvůli nim šest lidí. Amišští rodiče. Čtyři nevinné děti. Malý chlapec zůstal docela sám. Ale to nebyly jediné tragédie oné noci. Čtyři další životy byly nenávratně změněny. Slibné mladé životy poskvrnil přízrak viny a tajemství, s nímž museli žít navěky. …“

Další skvělá detektivka z pera Lindy Castillo. Tento šestý díl ze série Případy Kate Burkholderové nás opět zavede mezi Amiše a od předchozích dílů se liší pouze obálkou, protože vás opět čeká parádní detektivní jízda, která si stále udržuje svou vysokou úroveň.

Linda Castillo je spisovatelka par excellence. Její detektivní série s Kate určitě patří mezi ty nejlepší, které nám literární trh může nabídnout. Přečetla jsem všechny předchozí díly a jeden jediný z nich nebyl slabý. Velkým lákadlem je její zvolené originální prostředí všech případů – amišská komunita. Už jenom číst o zvycích a životě této pacifistické náboženské skupiny je neskutečně zajímavé, a když je vše zakomponováno do záhadných vražd, je jasné, že úspěch je zaručený – a právem.

Linda Castillo – zdroj

Už od třetiny knihy je vám jasné, kdo za vším stojí, ale ani to vás neodradí od další četby, která je plná napětí a ponuré atmosféry. Už samotná obálka knihy mluví za vše. Velmi záživný začátek s hrůzným popisem řádění vrahů v amišské rodině vás rozhodně nenechá chladnými a postupné odkrývání celého případu budete sledovat ostřížím zrakem. A konec? Ten zkrátka Linda Castillo vážně umí. Neskutečná jízda, která nemá mantinely a vše je dovoleno.

Pokud jste předchozí díly nečetly, až tolik to nevadí. I když v nich převážně vystupují stále stejní lidé, brzy proniknete do všech jejich zákoutí a celkem rychle pochopíte předcházející souvislosti. Na druhou stranu proč byste to dělali, když knihy Lindy Castillo jsou bytostně návykové.

Pokud máte chuť na kvalitní detektivku, která vás okamžitě vtáhne do napínavého děje, určitě sáhněte po knize Mrtví promlouvají. Hluchá místa se zde nekonají.

A další pokračování této famózní detektivní série je už také na světě a nese název V troskách tornáda, takže se ponořte do amišské komunity a poznejte sympatickou Kate.

Hodnocení: 94 %

 

Recenze primárně zpracována pro portál https://www.chrudimka.cz/. Tímto děkuji za možnost převzetí.

 

 

Mohlo by se vám také líbit...

2 komentář

  1. Na autorkou strašně dlouho váhám a určitě je jasné proč. Amišské prostředí si nedokážu k thrilleru vůbec nijak přiřadit a pořád tak nějak stojím v pozadí 😀

    1. Veronika Esserová says:

      Určitě nestůj v pozadí a jdi do ní. Bude se ti líbit 🙂 . Začni od 1. dílu 😉 , ať ti neuteče vývoj hlavní hrdinky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *