Recenze

Vražedná naděje

Detektiv Madison Harperová je zpět a s ní i sympatické soukromé očko Nate, pes Brody, puberťák Owen a další dobří či špatní obyvatelé městečka Lost Creek. Čtvrtý díl návykové detektivní série nese název VRAŽEDNÁ NADĚJE a opět vás čeká velmi svižné tempo, dostatek napětí a zamotaný případ.
Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s nakladatelstvím Albatrosmedia za účelem recenze.

Název: Vražedná naděje
Autor: Wendy Dranfield
Překlad: Jana Vlčková
Nakladatelství: Albatrosmedia Kniha Zlín
Rok vydání: 2024
Počet stran: 368

Detektiv Madison Harperová se těší na Den díkůvzdání, který po letech strávených ve vězení konečně zase oslaví se svým synem. Ale ani jí, ani městečku Lost Creek není poklidný sváteční den dopřán. V domě na okraji města je totiž bez známek života nalezena Terri Summersová, pečovatelka z místního domova pro seniory. Byla to laskavá žena, která si žila svůj život a do ničeho se nepletla, tak proč by jí někdo ubližoval? Madison má pramálo vodítek a náhlé úmrtí v policejním týmu do vyšetřování vnese ještě větší zmatek. Plné ruce práce má i Nate Monroe. Rozhodl se totiž prozkoumat odložený případ, jehož stín se nad Lost Creek vznáší už šest let – zmizení manželky a vnuka Vince Radera, majitele místního bistra. Podaří se Nateovi vyřešit záhadu a najít odpovědi, po kterých Vince tak dlouho prahne? Oba případy jsou spletité a plné neznámých a naděje na jejich rozmotání může být vražedná…

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Detektivka Vražedná naděje je nejen skvělou krimi záležitostí plnou vražd a komplikovaných případů, ale i velmi milou rodinnou návštěvou, kde se pěstují vztahy (někdy poklidné a někdy hodně bouřlivé), láska, přátelství i náklonost. Možná právě díky tomuto spojení skvěle namíchaného mixu má tato série mezi čtenáři takový úspěch a i já byla chycena touto výjimečnou atmosférou, která každý díl doprovází.

Příběh je vyprávěný er-formou a sleduje dění v městečku Lost Creek. Souběžně dýcháme na záda policistce Madison, která vyšetřuje vraždu mladé ženy, i soukromému očku Nateovi, jenž se snaží vyřešit šest let starý případ zmizení dvou lidí. Aby toho nebylo málo, čeká vás ještě mírná vsuvka do minulosti, která pozvolna odkrývá pravdu a děsivý zločin. Ačkoliv to vypadá, že každý z nich má svoji určenou práci, brzy oba zjistí, že na takhle malém městečku všechno souvisí se vším a tahle naděje, která stále ještě žije, může být pořádně vražedná…

Madison obrátí oči v sloup a Nate protáhne ruku dírou ve dveřích, aby z druhé strany nahmatal klíč. Vtom se zarazí.
„Co je?“ Madison přikročí blíž a také to ucítí.
Smrt.
Zmocní se jí zděšení a na celém těle jí naskočí husí kůže. Mimoděk se otřese. „Ne.“
Nate se natáhne a dotkne se její paže. „Nemusí to být on. Zůstaň tady.“
Myslí to dobře, ale občas zapomíná, že policejní důstojnicí je tu ona.

Autorka začíná pěkně zostra a téměř okamžitě nahazuje svým čtenářům udičku plnou pestrých čtecích laskomin. Vražda mladé ženy, šest let starý případ zmizení manželky a vnuka a do toho ještě pořádná nálož osobních potíží, které hlavní hrdinku opět zavedou zpět do strastiplné minulosti, kde tentokrát nemusí najít jenom zmar a spoušť. Umně proplétá, splétá, uzluje i natahuje nitky svého vyprávění, do kterých občas hodí překvapivý zvrat ve formě emoční bomby a rychle putuje po svých napětím prostoupených vláknech k velkému finále.

Tady nejde jenom o detektivní pátrání a vraždy. Autorka se snaží své postavy přiblížit čtenářům až na dotek a musím zkonstatovat, že se jí to daří náramně. Díky tomu s nimi dokážete navázat úzký vztah i hluboce prožívat každý jejich pád, radost či rozčarování a napojení na emoce je tak nabíledni. Tohle souznění mezi postavami navzájem i vámi vás vtahuje do děje až na doraz a každý pocit, který ze stránky vyvěrá, prožíváte intenzivní silou.

Detektivka Vražedná naděje byla opět skvělá stejně jako předchozí díly této fajnové série. Tady není co vytknout a mimořádně vyvážený návykový mix přátelství, krimi, rodiny i spletitých vztahů vynáší tuto série na piedestal čtecí závislosti. Pokud jste ještě nenahlédli pod ruce Madison a Natea, doporučuji napravit a nechat se dobrovolně chytit do osidel této sympatické dvojice.
Kniha vychází 13. 5. 2024.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Auror: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *