Recenze

Žhavý trůn

Další pokračování pohádky pro dospělé má název ŽHAVÝ TRŮN a opět vás přenese do fiktivní země Germanie, kde na vás čekají tajné schůzky, královské intriky a osudová přitažlivost mezi Emilií a Carterem. Ponořte se do snového příběhu korunní princezny, kterou vydalo nakladatelství Baronet.

Název: Žhavý trůn

Autor: Julie Johnson

Překlad: Klára Žemličková

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2021

Počet stran: 224

Emilií Lancasterovou se znova potkáváme v královském paláci, kde se snaží vzpamatovat z pokusu o vraždu svého otce. Už konečně chápe, že tahle hra má svoje specifický pravidla, podle kterých se zkrátka bude muset řídit. V paláci je zavřena jako vězeň, proto ji celkem přijde vhod nabídka od manželky jejího otce – trocha svobody za několik vladařských povinností. Emilia si sama vybere svoji osobní ochranku a společně pak objíždějí nejen charitativní plesy a tiskovky, ale i děsně nudná randící setkání jejích budoucích nápadníků. Emilia se nemůže zamilovat, protože už zamilovaná je. Do muže, kterého nemůže mít – Cartera Thornea. Jedině on ji dokáže uklidnit po děsivých nočních snech a jeho blízkost je pro ni magnetickým polem. Jedno je jisté: Emiliino srdce je v nebezpečí stejně jako její život…

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Román Žhavý trůn je druhým dílem ze série Zapovězená královna. Předchozí díl Poskvrněná svatozář byl snovou romancí naplněnou osudovou přitažlivostí, romantikou i sexem. Pokračování pohádkového příběhu je neméně žhavé jako předchozí a přináší s sebou navíc i nebezpečí ukrývající se v nepřátelských kruzích namířených proti koruně.

Autorka zachovala svůj styl i v tomto díle a vás tak čeká příběh vyprávěný ich-formou z pohledu Emilie. Jejíma očima sledujete dění nejen v uzavřeném paláci, ale i související slávu a nebezpečí, jenž její post korunní princezny doprovází. Hned na začátku románu nám autorka shrnula všechny stěžejní informace z minulého dílu a vy se tak s přehledem orientujete v dění, jenž vyústilo v drama, takže žádné listování minulým dílem není potřeba.

Proklínám tenhle odkaz.
Proklínám svou krev.
Proklínám korunu, kterou mi narazili na hlavu, aniž by se mě zeptali.
Všechno bylo snazší, když jsem byla Emilia Lennoxová, svědomitá stážistka psychologie s levandulovými vlasy a až směšně prostým milostným životem.
Kéž bych se mohla vrátit…

Julie Johnson ví, jak své čtenáře nalákat a opět si pro ně připravila umně namíchanou směs pohádkového příběhu, který zavání reálností a jehož vztahový náboj má stále pořádné grády. Přitažlivost mezi Emilií a Carterem se nezmenšuje, ba naopak se více přiostří a vás tak čekají vzrušující tanečky s erotickým nábojem. Do popředí ještě více vysunula postavu Emilie, takže na ostatní protagonisty (včetně Cartera) dojde minimálně. Možná je to trochu škoda. Emiliina postava není zase až tak impozantní, aby sama vyplnila celou knihu, takže se tak trochu pořád motá v jednom bludném kruhu sebelítosti. Autorka to naštěstí zachraňuje větším akčním nábojem souvisejícím s odstraněním královské rodiny a to se jí celkem povedlo.

Dramatické ukončení knihy je pro tuto spisovatelku už viditelně nutností, takže vás opět nemine čekání na další díl s názvem Zrádná říše, který má vyjít v nakladatelství Baronet 30. 9. 2021.

Máte-li rádi romantiku obalenou do pohádkového světa, kde se vám může stát téměř cokoliv, třeba se i zamilovat do charismatického Cartera 😉 , pak sáhněte po románu Žhavý trůn. A doporučuji začít pěkně od začátku Poskvrněnou svatozáří. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 💔 🤍

Za pohádkový příběh korunní princezny děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Žhavý trůn pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] číst pouze poslední díl, poohlédněte se i po předchozích titulech Poskvrněná svatozář a Žhavý trůn. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *