Recenze

Chata ve Švýcarsku

Jedno náhodné setkání ve vlaku a Mině se otočí život vzhůru nohama. Vydejte se do sněhem pokrytých švýcarských Alp a nasajte útulnou atmosféru malebné chatky i místních delikates, v kterých převládá lahodná chuť čokolády. Román CHATA VE ŠVÝCARSKU je romantickým okouzlujícím příběhem.

Název: Chata ve Švýcarsku

Autor: Julie Caplinová

Překlad: Karolina Medková

Nakladatelství: Grada Cosmopolis

Rok vydání: 2021

Počet stran: 360

Mina se rozhodla utéct z Anglie za svou kmotrou Amélií do Švýcarska. Problémy a trapasy, které ji poslední dobou provázely, chce nechat za sebou, odpočinout si a přijít na to, co se svým životem dál. Amélie vlastní krásnou horskou chatu ve švýcarských Alpách, kde nabízí pokoje i skvělé jídlo. Mina se hodlá věnovat jenom lyžování, ochutnávání švýcarských specialit a rozhodně si nemíní ničím a nikým komplikovat pobyt. Jenomže to ještě netuší, že ji cestou vlakem zkříží cestu ztřeštěný krasavec s modrýma očima, do kterých se nelze nezakoukat. Vypadá to, že její naplánovaná pohodová dovolená dostává úplně jiný spád, než původně zamýšlela. Láska má moc změnit všechno a všechny…

∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗ ∗

Román Chata ve Švýcarsku je již sedmým dílem ze série Romantické útěky a co si budeme povídat, knihy od Julie Caplinové jsou vždy sázkou na jistotu. 🙂 Tentokrát vás přivítají zasněžené švýcarské Alpy, malebná malá vesnička a lahůdkové speciality, v kterých vás ovládne sladká a hříšná chuť čokolády.

Příběh je vyprávěn er-formou, která je plně v područí Miny. Budete s ní prožívat počáteční trapasy a nezdary i první vzrušující zalíbení v neznámém cizinci. Postupně poznáte krásy Švýcarska i kouzlo horské chaty, kde přívětivost, láska a přátelství mají své stabilní místo.  Zamilujete si laskavou náruč Amélie i s jejími švýcarskými dobrotami, které ji vznikají pod rukama a mají čarovnou moc sbližovat neznámé lidi.

Usmáli se na sebe a Mina měla pocit, že tentokrát to mělo větší hloubku. Uvědomění, že jsou opravdu naladěni na stejnou vlnu. Místo aby ji to uklidnilo, byla spíš nervózní.
Vlastní svědomí ji přinutilo si přiznat, že i přes ty jiskřivé pocity je potřeba zatáhnout za brzdu. Nepřijela sem flirtovat. Byla tu, aby se trochu srovnala. Aby zjistila, co v životě vlastně chce, a přestala dělat impulzivní rozhodnutí, z nichž se rodily jen chaos a potíže.

Opět vás čeká plná náruč hřejivé romantiky, pozitivního životního stylu a samozřejmě lákavých dobrot v podobě sladkých dezertů, ale i švýcarských jídel. Autorka tentokrát rozvíjející se milostný vztah mezi hlavními protagonisty lehce upozadila na úkor vztahových propletenců všech zúčastněných postav příběhu. Amélie ve své chatě vítá lidi, kteří jsou sympatičtí a mají jisté problémy s komunikací. Nenápadnými cestičkami je vede k cíli, kde na ně čeká sladká životní odměna. Hlavní hrdinka Mina je lehce ztřeštěný nadšenec, kterého láká všechno nové a není nic, co by si sama nechtěla vyzkoušet. Pod vlivem hřejivé atmosféry ve Švýcarsku se její osobnost konečně ustálí a najde ve své duši i v životě tolik potřebnou kotvu.

Jak už jsme u Romantických útěků zvyklí, naše chuťové buňky nebudou zahálet. Zde přichází na řadu omamná návyková látka, která v nás dokáže vyvolat pocity štěstí – čokoláda. Je součástí většiny popsaných pokrmů v knize a návštěva výrobny čokolády byla velmi záživnou kapitolou, při které si tu hříšně jemnou tabulku čokolády zkrátka rozděláte. 😉

„Někdy je to jediné, co člověk potřebuje, čokoláda.“

Román Chata ve Švýcarsku je nenáročnou oddechovkou, v jejíž společnosti strávíte příjemný čas. Kouzlo knih Julie Caplinové funguje i zde, přestože tomuto dílu ono „cosi“, co tak dobře známe z předchozích dílů, chybělo. Možná příliš nepropracovaná romantická linka, ale i tak se stále jedná o lahodné čtivo plné pohodové atmosféry a hřejivého příběhu. Další díl Domek v Irsku bude pro mě fascinující záležitostí, protože prostě Irsko… 🙂 a vyjít má příští rok.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za další nezapomenutelnou knihu Julie Caplinové děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Chata ve Švýcarsku pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *