Recenze

Život je příliš krátký na to, aby…

Víte, čím si lidé velmi často a zbytečně ztrpčují, zkracují, otravují bytí na Zemi? Co je dobré se „odnaučit“, „škrtnout z programu dne“ a získat tak více času na věci/lidi, kteří za to stojí ? Autor ALAIN SAMSON na toto téma napsal knihu s názvem ŽIVOT JE PŘÍLIŠ KRÁTKÝ NA TO, ABY…  Začtěte se a nechte se inspirovat 🙂 .

Název: Život je příliš krátký na to, aby…

Autor: Alain Samson

Nakladatelství: Portál

Rok: 2020

Počet stran: 144

“ Odpuštění neznamená, že zapomeneme na minulost, ale zlepší se nám budoucnost.“

Paul Boese

Oficiální anotace

Život je příliš krátký na to, abychom se hodnotili negativně, abychom následovali davy, abychom propadali pesimismu, abychom si života neužívali, abychom jím šli sami… Každý v sobě vedeme dialogy s vnitřními postavami, které nám buď brání naplňovat naše sny, nebo nás podporují a pomáhají nám. Tyto postavy jsou ozvěnami hlasů z minulosti, nejčastěji rodičů, a pokud se naučíme je rozpoznat, pojmenovat a využít, snáze a rychleji začneme svůj život nejen žít naplno, ale víc si ho užívat a být oporou svým blízkým.
Příklady ze života, cvičení a užitečné rady pomáhají čtenáři, aby se tyto vnitřní dialogy naučil vést. (Foto: Alain Samson, zdroj).

Summa summarum

Útlá kniha vychází v brožované vazbě a s měkkými deskami. Text je rozdělený do 25 krátkých kapitol (průměrně má každá z nich 5 stran):  Život je příliš krátký na to, abyste se srovnávali s druhými, Život je příliš krátký na to, abyste neustále přivolávali katastrofy, Život je příliš krátký na to, abyste ho brali osobně

Život je příliš krátký na to, abyste čekali na štěstí, Život je příliš krátký na to, abyste se pokoušeli každému zalíbit, Život je příliš krátký na to, abyste se nechali ovládat stresem, Život je příliš krátký na to, abyste se pokoušeli změnit druhé, Život je příliš krátký na to, abyste šli s davem, Život je příliš krátký na to, abyste si stavěli hlavu, Život je příliš krátký na to, abyste nosili nadměrné náklady, Život je příliš krátký na to, abyste se užírali nenávistí, Život je příliš krátký na to, abychom kazili život druhým, Život je příliš krátký na to, abyste si pěstovali pesimismus, Život je příliš krátký na to, abyste mu každý den nevzdávali díky, Život je příliš krátký na to, abyste si ho nevychutnali, Život je příliš krátký na to, abyste se schovávali za klávesnicí, Život je příliš krátký na to, abyste ho ponechali náhodě, Život je příliš krátký na to, abyste se do něj pouštěli sami, Život je příliš krátký na to, abychom se nepodělili s druhými, Život je příliš krátký na to, abyste se nedokázali omluvit, Život je příliš krátký na to, abyste se nerozvíjeli, Život je příliš krátký na to, abyste se báli neúspěchu, Život je příliš krátký na to, abyste nefungovali na maximum, Život je příliš krátký na to, abyste se hned teď nepustili do akce, Život je příliš krátký na to, abyste v něm nezanechali stopu.

„… Co čekáte od života? Je to smutné, ale pokud to nevíte, nikam se nedostanete. možná si myslíte, že když nebudete očekávat, že nebudete zklamaní, a že to je ta cesta ke štěstí. Jenže to je spíše přístup, který vám přinese lítost, až si jednou uvědomíte, že už nemáte čas a že je příliš pozdě… . „

Autor si vybral všeobecná témata, které se dotýkají každého z nás a každý z nás o nich někdy přemýšlel. Ve své knize se pracuje s „vnitřním soudcem“ (jiní autoři tento regulační systém nazývají vnitřním kritikem) – hlasem, který nás od všeho zrazuje, shazuje, ponižuje, bere odvahu a mnohým z nám umí kazit radost ze života. Jako protiklad k „soudci“ radí, jak „v hlavě“ probudit svého „vnitřního impresária“, pozitivně smýšlející hlas s podporujícím účinkem. Svým originálním způsobem se Alain Samson v textu věnuje např. problematice oběti a odpuštění, překonání strachu ze změny a základním pravidlům šťastných mezilidských vztahů… . Knihu můžeme považovat za jakési shrnutí hlavních „seberozvojových“ pouček, rad a pravidel, které jsou čtenářům předkládány velmi srozumitelným a čtivým způsobem. Myslím, že díky nevelkému rozsahu a neimperativnímu stylu autora, bude obsah „přátelský“ i k těm, kteří podobný druh literatury „nemusí“ a třeba si tak od Alaina Samsona nechají poradit a pomoc 🙂 . Kniha se mi četla dobře, měla jsem jí přečtenou během pár hodin. Doporučuji.

Hodnocení:  96%

Za knihu Alaina Samsona děkuji nakladatelství Portál .

Knihou můžete listovat na PORTÁLu:

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *