Recenze

Zmizení

Máte rádi dobrodružné příběhy s romantickým nádechem, které jsou plné paranormálních jevů, vizí i nadpřirozených vlastností? Pak sáhněte po románu ZMIZENÍ nakladatelství Baronet. On slyší hlasy a ona vidí věci, které se teprve stanou. Společné pátrání po zmizelé kamarádce je zavede do paranormálního podsvětí, kde se to podivíny jenom hemží.

Název: Zmizení

Autor: Amanda Quick

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2020

Počet stran: 336

Městečko Fogg Lake je zvláštní. Lidé, kteří zde žijí, vykazují jisté známky nadpřirozených schopností a své tajemství si bedlivě střeží. Kdysi tu došlo k „Incidentu“, který souvisel s výbuchem v nedaleké jeskyni, a od té doby mají obyvatelé podivné vidiny. Slyší neznámé hlasy a trpí halucinacemi. Catalina a Olivia jsou nejlepší kamarádky, které pojí nejenom místo jejich dětství Fogg Lake, ale i společný traumatický zážitek. Před patnácti lety byly v jedné jeskyni svědky vraždy, o které jsou nyní v dospělosti přesvědčeny, že se jednalo pouze o jakýsi jejich vymyšlený blud. V současné době spolu provozují vyšetřovací agenturu, při které jim jsou nápomocny jejich nadpřirozené schopnosti. Obě dvě vidí auru lidí a Catalina ještě navíc vidí věci, které se stanou v příštím okamžiku. Jednoho dne Olivia záhadně zmizí a Catalina se rozhodne na vlastní pěst pátrat po své kamarádce. Pomáhá jí agent Slater z firmy Nadace, která má evidentní zájem o celé městečko Fogg Lake. I on oplývá nadpřirozenou schopností – slyší hlasy. Vypadá to, že zmizení Olivie souvisí s událostí před patnácti lety, o které si myslely, že to byl pouze výplod jejich fantazie. Nad Slaterem a Catalinou se stahuje černý mrak, mají pouze jeden druhého a rozhodně si svoji vzájemnou přitažlivost uvědomují. Podaří se jim odhalit plán vraha a zůstat na živu?

¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤

Detektivní román Zmizení je prvním dílem ze série Fogg Lake a všichni nadšenci paranormálních jevů si zde přijdou na své. Kniha je těmito nadpřirozenými věcmi doslova prošpikována a o napětí i romantiku ochuzeni rozhodně nebudete.

„Příliš mnoho lidí si nevšímá toho, co se jim vnitřní hlas snaží říct. Raději věří tomu, čemu chtějí věřit, nebo se bojí, že budou vypadat jako blázni nebo paranoici, pokud poslechnou volání intuice.“

Příběh vyprávěný er-formou vás hned v úvodu seznámí s vraždou, která se stala před patnácti lety a je zásadní pro celý děj románu. Po té už se ocitnete v současnosti a sledujete dobrodružné pátrání ústřední dvojice, v kterém půjde o život. Začátek se rozjíždí velmi slibně a vy jste natěšeni na nevšední příběh plný paranormálních jevů, vizí i energií, který má spád a napětí. Když se k tomu později přidává romantická linka, začínáte tušit, že by tahle kniha nemusela být vůbec špatná. Časem začne nadpřirozených podivností značně přibývat a tyto neobvyklosti postupně zahlcují hlavní tok příběhu. Věřím, že někteří čtenáři budou z tohoto přesycení nadpřirozena nadšeni, ale na mě to bylo příliš.

Velkým plusem je určitě autorčin styl psaní, který vás umí vtáhnout do sebe a nepřipravuje si pro vás žádné záludnosti. Díky tomu budete mít román přečtený velmi rychle. Tajemná zápletka žene příběh kupředu a vyvolává v čtenáři mnoho otázek i zvědavosti, takže i když nejste zrovna milovníky nadpřirozena, vyústění celého vyprávění vás nenechá v klidu, dokud knihu nepřečtete.

Romantická linka nijak výrazně nepřebíjí hlavní motiv knihy a je pouze doplňkem vystavěného příběhu, jehož zápletka se lehce dotkne i vládního politikaření.

Pokud máte rádi romány, z jejichž stránek se na vás hrne dobrodružství i láska a jsou zvýrazněny paranormálními jevy, pak sáhněte po nové knize z nakladatelství Baronet s názvem Zmizení.

Hodnocení: 80 %

Za nevšední zážitek plný nadpřirozených jevů děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Zmizení pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. To zní výborně! Píšu si ji na seznam. Dekuju za tip. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *