Recenze

Kdo by si chtěl brát vévodu

Dynastie vévodů pokračuje třetím dílem a tentokrát je na řadě nedůvěřivý Marlowe Drake, jehož pronikavým očím neunikne zvláštní dívka věnující se vědě a chemii Olivie Norleyová. Román KDO BY SI CHTĚL BRÁT VÉVODU je plný romantiky, vzrušení i rodinného tajemství.

Název: Kdo by si chtěl brát vévodu

Autor: Sabrina Jeffries

Překlad: Dana Šimonová

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2021

Počet stran: 320

Oficiální anotace: Marlowe Drake, vévoda z Thornstocku, zjišťuje, že ani po devíti letech nemůže zapomenout na polibek Olivie Norleyové ani na úklady, jež poté následovaly. Když zjistí, že si ji jako známou chemičku najal jeho bratr Grey, aby mu pomohla při vyřešení dlouholetého rodinného tajemství, jeho podezření znovu vzrůstá. Nehodlá ji spustit z očí ani jí důvěřovat, přestože je k ní nepochopitelně přitahován…

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Román Kdo by si chtěl brát vévodu je třetím dílem ze série Dynastie vévodů. Opět vás čekají milostné hrátky, vzrušující jiskření a tentokrát se podíváme trochu víc na zoubek rodinnému tajemství, které se prolíná všemi díly.

Příběh je vyprávěn er-formou, v které sledujete osudy obou hlavních protagonistů. Máte tak možnost poznat jejich myšlenky, touhy i přání a být součástí jejich sbližování i nedůvěřivosti. Oba dva mají svá soukromá tajemství, jež mistrně tají před okolím a která jsou pro ně životně důležitá.

Dalo se snadno uhodnout, jak by vypadalo manželství s tak důležitým člověkem. Rozhodoval by o jejích dnech – i nocích. Stejně jako její otec by pro ni ani pro to, co by chtěla, neměl pochopení. Její přání stát se chemičkou, by bylo potlačeno, stejně jako jakékoli jiné ženské ambice, neboť by musela jako všechny ostatní ženy podrobit své sny manželovým potřebám.
To vypadalo ošklivě. A kdo by si v takovém případě chtěl brát vévodu? Ona rozhodně ne.

Sabrina Jeffries má romantiku v malíčku. Dokáže zaujmout své čtenáře hned od začátku a na prvních stránkách vystavět základy prvního vzrušujícího momentu i milostné zápletky. V tomto dílu se více dostáváme na kloub rodinnému tajemství, které se prolíná všemi svazky a zde se mu dostává většího prostoru. Tato lehká detektivní zápletka dodává románu dávku napětí a nebezpečí, které spolu s narůstajícím milostným omámením čtenáře fascinuje a napíná jak kšandy. 😉

Autorka svůj příběh vyšperkovala atraktivní a nevšední zálibou hlavní protagonistky vyprávění – chemií. Její vášeň pro tuto vědu je obdivuhodná a provokativní a možná je trochu škoda, že nám autorka nedovolila nahlédnout do tohoto nevšedního oboru na začátku 19. století trochu bližším, podrobnějším zrakem.

Románem prostupuje anglické prostředí se svojí strohostí i akurátností ve společnosti a povolených, zhýralých mravů. Na erotické hrátky také zlehka dojde☺, ale romantika jasně svírá své otěže pevně v rukách.

Román Kdo by si chtěl brát vévodu vás nezklame a čtenářkám dá přesně to, co od oddechových romantických příběhů očekávají. U mě zatím stále vede první díl Jak se stát vévodkyní a uvidíme, zda ho předčí další – čtvrtý díl této historické, romantické série.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za anglickou romantiku děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Kdo by si chtěl brát vévodu pořídit, stejně jako i předchozí díly ze série Dynastie vévodů.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *