Recenze

Nenechám tě odejít

Thriller NENECHÁM TĚ ODEJÍT je temný, psychologický román, který jen tak z ruky nepustíte. Zachycuje hlavní hrdinku v napjaté životní situaci, která je vyhrocená až do úplného konce.

Název: Nenechám tě odejít

Autor: Chevy Stevens

Nakladatelství: Ocelot

Rok vydání: 2019

Počet stran: 400

Lindsey se snaží zapomenout na svou minulost i své manželství s despotickým Andrewem a spolu s dcerou Sophií se jí to daří celkem dobře. Ovšem jen do té doby, dokud není Andrew propuštěn z vězení na svobodu, kde si odpykával svůj jedenáctiletý trest za pokus o vraždu manželky a usmrcení cizí osoby pod vlivem alkoholu. S jeho propuštěním se začnou Lindsey dít podivné věci, které ji vrací zpátky do minulosti k fyzickému a hlavně psychickému teroru, který její manžel na ní dokázal spáchat. Pohrává si s ní její představivost nebo se Andrew opět snaží navázat tam, kde skončil?

Naštěstí má Lindsey kolem sebe pár přátel, kteří ji pomáhají těžké období překonat, ať už je to přítel Greg nebo kamarád z podpůrné skupiny pro oběti domácího násilí Marcus. Ale každá mince má dvě strany a i Lindsey si s sebou jako těžké závaží táhne svou vinu, kterou se rozhodla svěřit nejbližšímu člověku, ale vše se jí vrací jako bumerang. Komu může věřit, kdo pro ni představuje nebezpečí? Hranice je velmi tenká…

∞∞∞∞∞∞∞∞∞

Vzrušující čtení na skvěle vystavěné zápletce a napětí od začátku až do konce, vám nabídne psychologický román Nenechám tě odejít. Po prvních přečtených stranách se mi okamžitě vybavil film Noci s nepřítelem v hlavní roli s Julií Robertsovou. Obě tyto hrdinky spojuje stejné trauma – psychické, ale i fyzické týrání od majetnického despoty.

Tvůj otec mě nechá odejít, jenom až mě budou spouštět v rakvi do hrobu.“

Celá kniha je rozdělena na tři části, při čemž v první části vás čeká prolínání přítomnosti s minulostí, kdy vás autorka zavede o 11 let zpět a nastíní všechny hrůzostrašné situace, kterými si hlavní hrdinka musela projít. Druhá a třetí část už plyne v současnosti a je napsána ich-formou ze dvou pohledů – Lindsey a její dcery Sophie. Ačkoli se může jevit, že román bude díky těmto formám trochu zmatený, není tomu tak. Nijak mě tyto návraty do minulosti ani střídání pohledů nerušily při četbě, spíše bych vytkla jakousi podivně tištěnou úpravu knihy, kdy se nesmyslně uprostřed dialogu objeví mezera a začíná nový odstavec, takže mně chvíli trvalo, než jsem si uvědomila, že situace má ještě pokračování. Ale jelikož je román opravdu velmi čtivý, mé oko přimhouřilo víčko a nenechala jsem se odradit.

Hlavní osa příběhu i plně rozvinutá zápletka je skvěle vystavěná a po dlouhé době se mi dostalo od thrilleru to, co jsem od něj očekávala. A vůbec nevadí, že ačkoli jsem v poslední třetině už věděla, kdo za vším stojí, na čtivosti románu to žádný vliv nemělo. V zásadě nebylo nijak těžké odhalit padoucha, protože autorka vám poskytne pouze 3-4 podezřelé osoby, ale i mezi nimi vás stále pomalu posouvá různými směry a dokáže vás mást skoro až do úplného závěru.

Kdo má rád thrillery vystavěné na psychologickém podkladu je kniha Nenechán tě odejít tou pravou volbou.

Hodnocení: 88 %

 

Recenzním výtiskem knihy Nenechám tě odejít, kterou si můžete pořídit zde, mně udělalo radost internetové knihkupectví Megaknihy a já tímto děkuji za příjemné čtení plné vzrušení a napětí.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *