Recenze

Oko za oko

Tak tahle hlavní hrdinka dostala od své autorky pořádně naloženo. 😯 Policistka, která se vymkla kontrole a její minulost ji na každém kroku dohání včetně ponurých vzpomínek, je velmi nevšední postavou. Nová detektivní série Případy Kate Youngové odstartovala úvodním dílem OKO ZA OKO a vy si dávejte pozor na Anděla smrti…

Název: Oko za oko
Autor: Carol Wyerová
Překlad: Naděžda Funioková
Nakladatelství: Euromedia Group Kalibr
Rok vydání: 20222
Počet stran: 368

Inspektorka Kate Youngová bere léky a vyrovnává se s traumatem. Je sice nejlepším detektivem u policie, ale poté, co její špatný úsudek málem zapříčiní veřejnou katastrofu, její šéfové usoudí, že jediné, co potřebuje, je dovolená. Když ji však vedení povolá zpět kvůli novému případu, Kate se vrací tvrdší a ostražitější. Nemilosrdně se pouští do pátrání po sériovém vrahovi, který své oběti mučí a zanechává stopy, jejichž prostřednictvím se vysmívá policii. Povzbuzována svým mužem reportérem začíná Kate tušit, že vrah je možná blíž, než si vůbec dokázala představit. A při odhalování pravdy rozplétá síť tajemství a lží, přičemž co skrývat mají i její nejbližší.

§ § § § § § § § § § § § § § § § § §

Detektivní záležitost Oko za oko je napínavým čtením, v kterém budete rozplétat zamotanou minulost a řešit děsivé řádění nemilosrdného vraha. Mravenčí policejní práce i komplikovaný osobní život hlavní hrdinky vám budou dělat příjemnou společnost.

Příběh je vyprávěn er-formou, v které sledujete spletité vyšetřování hrůzných vražd. V samém středu příběhu stojí hlavní hrdinka policistka Kate, která s sebou táhne pořádnou nálož problémů a jejím každodenním zdatným pomocníkem se stává malá bílá pilulka. V novém případu se stává šéfkou menšího týmu, v kterém jsou samí sympaťáci, takže averze k některým postavám tentokrát bude ležet stranou. 😉

„… zamrkal, aby potlačil slzy bolesti, když se ten předmět, který měl v ústech, zaryl hlouběji do měkkého patra a po vnitřní straně tváří až do hrdla mu začaly stékat vlhké pramínky. Jenže to nebyla voda, ale krev. Ian vykulil oči hrůzou. Anděl smrti si přiložil bílý prst k neviditelným ústům.
„Ššš! Uklidni se. Dýchej zlehka, jinak se zadusíš vlastní krví.“

Autorka píše čtivým stylem, leč trochu obšírným. Pokud máte rádi systematické vyšetřování, kde se každá sebemenší stopa protřásá ze všech úhlů a stále nové podněty v případu odnášejí stopy pátrání různými směry, tady budete rozhodně spokojeni. Tím, že je případ rozprostřen do nejzazších koutů pátrání, přichází kniha o gradující tempo (až na zběsilý úprk ve finále), nicméně od začátku nastavená svěží rychlost drží po celou dobu vaše čtení bez větších výkyvů.

Čtenářův pohled je převážně upřen na inspektorku Kate a ta má rozhodně co nabídnout. Na můj vkus až přespříliš, ale na druhou stranu se seznámíte s netradičním pojetím, které v sobě ukrývá spoustu záhad a tajemství. Její démoni, kteří se jí „perou“ v hlavě jsou pěkně temní a jejich probublávání do reality vyvolává ve čtenáři velkou zvědavost.

Konec lehce naznačuje, kudy se bude ubírat pokračování a vypadá to na další napětím a korupcí našlapaný případ. Detektivka Oko za oko se bude líbit všem čtenářům propracovaných příběhů, v kterém dějové zvraty, nečekané zápletky i podrobné vyšetřování hrají prim.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 💔 🤍

Za podivný případ, v kterém od začátku není nic, jak se na první pohled jeví, děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Oko za oko můžete pořídit zde, na stránkách Knižního klubu.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách knihkupectví Luxor.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *