Recenze

Pán hory

Jedinečně mrazivá, severská atmosféra na vás čeká v detektivce PÁN HORY a tady se nudit rozhodně nebudete. Co se skrývá v temnotě, najde si cestu ven i k vám. Naprosto skvělý úvodní díl nové čtyřdílné série. Doporučuji!
Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s Knihkupectví Luxor za účelem recenze.

Název: Pán hory
Autor: Anders de la Motte
Překlad: Jaroslav Bojanovský
Nakladatelství: Euromedia Group Kalibr
Rok vydání: 2024
Počet stran: 512

Novinka od mistra krimi, tentokrát pro fanoušky severských thrillerů – stejně jako klasici Jo Nesbo a Stieg Larsson nás nechá nahlédnout do temných stránek lidského nitra. Inspektorka Leonore Askerová s kolegy moc nevychází, proto ji odsunuli do Oddělení ztracených duší, kde se zabývá odloženými případy. Ale i tam se začne řešit aktuální zmizení místní dívky. Jak to souvisí s maketou města, kam zničehonic přibyla nenápadná figurka? S opuštěnými budovami a zákoutími, jejichž objevování se pro někoho stalo vášní? Leo se brzy ocitá na stopě sériového únosce. Je odhodlaná ho chytit. A on prahne po další trofeji…

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Krimi Pán hory je prvním dílem ze čtyřdílné série Leo Askerová a tohle je vážně velmi výživné čtení plné napětí, tísnivé atmosféry a důsledného vyšetřování. Už teď, po přečtení úvodního dílu, mohu zkonstatovat, že mám další oblíbenou detektivní sérii.❤

Autorův příběh se odvíjí v několika liniích a všechny dokáží táhnout děj kupředu. Největší pozornosti se dostává hlavní hrdince Leonore Askerové, která jako policistka byla degradována na Oddělení ztracených duši, ale ani tady se nemíní vzdát pátrání v případu zmizelé dívky. Seznamuje se se svými podivínskými kolegy a objevuje nové informace, které ji přivedou nejen na stopu pachatele, ale i zpátky ke svému dávnému příteli z dětství. Tady se hraje o čas i o lidské životy a minulost se připomíná intenzivní silou.

Až mnohem později pochopil souvislosti. Důvod, proč si nedokáže vzpomenout na nic ze svého dětství, co předcházelo oné noci. Proč má hlavu plnou zdeformovaných myšlenek a temných tužeb.
Je vyměněný.
Je někým, kdo přišel místo chlapce, který zmizel v lese.
Bytost zrozená z bolesti a horečnatých snů, která sice vypadá jako člověk, ale ve skutečnosti je to netvor.
Takhle začíná příběh Pána hory.

Tohle je neskutečně čtivá a vysoce návyková krimi, která vám nedá spát. Tempo má vysoko nastavenou laťku a po celou dobu neubírá ze své rychlosti. Stěžejní informace, stejně jako popisy, jsou vám dávkovány v dokonalém rytmu a poměru, který doprovází výtečně podchycená temná aura. Tahle detektivka ve vás dokáže vyvolat skrumáž pocitů. Od nepříjemného znepokojení a vzrušující roztěkanosti až po nervózní napětí a plíživý strach, který se do vás vsakuje s každou další přečtenou větou. S nedočkavostí obracíte stránky a zároveň nechcete, aby tohle někdy skončilo.

Autor vede své vyprávění v několika liniích a dává možnost nahlédnout všem důležitým postavám do jejich života. Pozvolna se tak vytříbí stěžejní indicie, které vedou k spletitému případu. A ten rozhodně není žádným jednoduchým mordem. Jeho kořeny sahají do temné minulosti a pomalu, ale jistě vedou k prohnilému kmeni.

Silný v kramflecích je autor i ve výběru svých postav, které jsou výrazné a několik z nich si zaslouží vaši zvědavost i obdiv. Příkladem je určitě hlavní ženská postava, jejíž charakter i tajemství, které ji obklopuje, čtenáře zdravě dráždí i fascinuje. Její spolupracovníci jsou neméně zajímaví a jsou pestrou paletou osobností (hlavně Attila, muž s pokerovou tváří, je hodně sympatickým týpkem 😉 ).

Já jsem nadšená. Úvodní díl Pán hory nastavil zběsilé tempo, a pokud vydrží i nadále, bude to úžasná a skvělá jízda. Příběh s temnou skandinávskou atmosférou mě chytil do svých spárů a já po celou dobu doufala a věřila, že mě nepustí a že v nich zůstanu uvězněná napořád, což se skutečně stalo. Doporučuji všem nadšencům krimi žánru!❤

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za naprosto výtečnou severskou detektivku děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Pán hory můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *