Recenze

Pohřbení andělé

Život inspektorky Lottie Parkerové je opravdu pestrý. 😉 Mrtvoly se kolem ní kupí závratnou rychlostí, nový případ je pořádně zamotaný a doma vládne chaos. Čili pro ni taková klasika, ale naštěstí tyto temné dny dokáže vyvážit rodina a láska. Detektivka POHŘBENÍ ANDĚLÉ je opět velmi čtivou a svižnou záležitostí a zase se to autorce náramně povedlo. 🙂

Název: Pohřbení andělé
Autor: Patricia Gibneyová
Překlad: Drahomíra Michnová
Nakladatelství: Euromedia Group Kalibr
Rok vydání: 2023
Počet stran: 360

Když Faye Bakerová objeví za zdmi svého nového domu dětskou lebku, je k vyšetřování povolána inspektorka Lottie Parkerová. Dům už léta vlastní rodina Fayeina přítele Jeffa, takže když se Jeff začne chovat podezřele, Lottie zajímá, co by mohl skrývat… A pak jedenáctiletý Gavin najde na nedalekých kolejích dětské kosti. Ty nepatří k nalezené lebce, ale Lottie nemůže tu shodu okolností ignorovat. Má znepokojující předtuchu, a tak si jde promluvit s Faye a zjistí, že nedorazila do práce. Když je pak Fayeino tělo nalezeno nacpané v kufru jejího auta, musí Lottie zjistit, kdo chtěl, aby mlčela. A poté se ztratí Gavin. Faye a Gavina spojují pouze nalezené hrůzné části těla. Ale kdo jsou tyto malé oběti a proč se jejich vrah vrátil? Dokáže Lottie najít odpovědi dřív, než se stane další neštěstí?

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Detektivka Pohřbení andělé je osmým dílem ze série Inspektorka Lottie Parkerová a pokud jste četli předchozí díly, i tento se vám bude velmi zamlouvat. Krimi příběh s výtečně vystavěnou zápletkou, pestrý osobní život hlavní postavy a čas na lásku i na smrt. Tento skvěle vyvážený mix dělá ze série vysoce návykovou záležitost, která by vám neměla utéct.

Příběh vyprávěný er-formou sleduje hned několik dějových linek a nejvíce prostoru se samozřejmě dostává naší hlavní hrdince Lottie. Ta je opět v plném kole, jak v práci tak i doma, a na žádný nejbližší oddech to nevypadá. Torza mrtvých zmražených těl se objevují jako houby po dešti a aby toho nebylo málo, i nějaká ta mrtvola vcelku přibyde. Zamotaný případ vypadá naprosto beznadějně a Lottie bohužel nemá vedle sebe ani svého přítele Boyda, který se momentálně potýká se svým onemocněním. Co se ale nezměnilo v obou rodinách, je chaos, který panuje ať už má Lottie práce nad hlavu nebo ne. Teď se ale musí soustředit a odhalit vraha dřív, než znovu udeří.

VIDĚL JSI DNEŠNÍ ZPRÁVY?
Ne, neviděl. Ťukl na aplikaci pro zprávy, přešel do sekce místních zpráv a projížděl je. Na železniční trati bylo nalezeno torzo těla. Na kolejích směrem na Dublin. Tedy na opačné straně, než se procházel. Přesto se polekaně rozhlédl. Strčil si telefon do kapsy a pokračoval v chůzi. Teď už rychleji. Odkopával kamínky. Z té zprávy mu naskočila husí kůže. Ne, nemělo to nic společného s tím, co zjistil. Jeho telefon znovu pípl.
ČETL JSI TO?
Všechna velká písmena. Proč? Odepsal.
Ano, se mnou to nemá nic společného.
VÍŠ TO URČITĚ?
Samozřejmě. Jdi do prdele.
MRTVÍ BYLI PROBUZENI.

Autorka jede v osvědčených kolejích a nic neponechává náhodě. Inteligentně vystavěná zápletka vás vede spletitým pátráním, v kterém takřka nemáte možnost odhalit vraha. P. Gibneyová si vás provází svými cestičkami příběhu a komplikované zápletky a je pouze na ní, zda vám hodí indicii k vyřešení či vás bude tahat za nos až do úplného konce. Aby vás ještě více zmátla, přibrala do svého příběhu nadměrné množství postav, v kterých se při zvýšené soustředěnosti bez obtíží orientujete.

Z autorky se v tomto díle stává drsňačka, která se nebojí zabrousit do temných vod vrahových hrátek a při zdi se tedy opravdu nedrží. Nejenže čtenářům nabízí velmi slušnou porci zvráceností a lehkých nechutností, ale nebojí se ani nechat umřít kdekoho včetně sympaťáků. No, mně se tahle její nová poloha tuze pozdává. 😉

Krimi Pohřbení andělé byla zase naprosto výtečná a její svižný spád i dostatek napětí mě bavil po celou dobu. Zajímavé kriminální případy i soukromý život Lottie jsou nadávkovány v přesném poměru a zvýšené množství akcí a překvapivých zvratů vám nedovolí knihu odložit z ruky. Už teď se těším na další díl a doufám, že tu bude vcukuletu. Já mám jenom jedny nervy na čekání… 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za další velmi povedený případ sympatické Lottie děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Pohřbení andělé můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *