Recenze

Letní vzplanutí

Při čtení románu LETNÍ VZPLANUTÍ vás obklopí nostalgické vzpomínky na prázdninové tábory, nalezená nová přátelství i první lásky, na které se hned tak nezapomíná. Pojďte společně s Val prozřít a objevit romantiku. 🙂

Název: Letní vzplanutí
Autor: Petra Martišková
Nakladatelství: Alpress
Rok vydání: 2022 – 2. vydání
Počet stran: 328

Sedmnáctiletá Val právě končí druhý ročník gymnázia a před ní jsou dva nejkrásnější měsíce v roce. Jenže s rodiči za zády nehrozí, že by si mohla užít nějakou zábavu nebo snad dokonce prožít letní lásku. Tohle léto bude zaručeně ztracené. Netuší, že odjezd na tábor jí obrátí život vzhůru nohama a zjistí, že někdy má člověk to, co hledá, přímo před nosem…

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Román Letní vzplanutí je dalším dívčím příběhem z pera české autorky Petry Martiškové a o tom, že je to vskutku povedené čtivo, svědčí i fakt, že se dočkal druhého vydání. Musím zkonstatovat, že oprávněně, protože tenhle táborový románek nadchne všechny -náctileté dívky, které rádi čtou o prvních láskách.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu hlavní hrdinky Valérie a vy se tak rázem ocitnete ve světě dospívající dívky, která je v jádru velká romantička a rozhodně nezkazí žádnou legraci. Začátek se rozjíždí s mírně zataženou brzdou, jak ale víc poznáváte všechny účastníky tohoto letního setkání, tím víc se noříte do romantického příběhu, v kterém se stále něco děje.

Musela jsem zaklonit hlavu, abych mu viděla do očí. Propaloval mě svým pohledem a jiskření v jeho krásných hnědých očích mě spalovalo žárem. Zapomněla jsem, jak se dýchá.
Hlavou mi prolítly střípky vzpomínek na společné dny strávené koupáním i plánováním tábora, na noční diskotéku a večerní plavání den před odjezdem v Dobrovicích, i na dnešní odpoledne a jeho letmé líbnutí do vlasů.

Autorka se opět skvěle převtělila do duše dospívající dívky, pro kterou jsou věrnost a láska alfou a omegou života. Srozumitelným a moderním jazykem zpřístupňuje čtenářkám zážitky ze své minulosti (jež mohou i nemusí být ovlivněny reálnou autorčinou zkušeností), nad kterými by klidně mohly ohrnovat nos, že patří do „starověku“ 😉 , ale dějová osa je nadchne svými jiskřivými a vzrušujícími okamžiky, které jsou obaleny do moderního hávu.

Na románu je poznat, že patří do autorčiny dřívější tvorby. Její nejnovější příběhy mohou směle číst všechny romantičky napříč generacemi oproti tomuto vyprávění, které je spíše cíleno na -náctileté čtenářky. Ty budou z této další letní lásky určitě nadšeni a s nedočkavostí jim budou ubíhat stránky pod rukama, protože tady se dějí rozhodně vzrušující věci.

Petra Martišková do svých příběhů vkládá dostatek humoru a rozhodně se nejedná o žádné trapné záležitosti, ale se vkusem a citlivostí cílí na „pubertální vtípky“, které sednou k příběhu, a věřím, že i teenagerům.

Ačkoli kniha Letní vzplanutí patří do dívčích románků, já byla opět spokojena. O něco víc mně byly bližší předchozí knihy Léto na maximum a Vůně léta, ale i tento její román rozhodně stojí za přečtení. Pokud se chcete vrátit ke svým prvním láskám nebo vás teprve tyto skvělé okamžiky čekají, vrhněte se do příběhu a užijte si slastné okamžiky dospívání.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za další letní románek Petry Martiškové děkuji nakladatelství Alpress, na jejichž stránkách si můžete knihu Letní vzplanutí pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Alpress.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] Odkaz na celou recenzi knihy Letní vzplanutí Přejít do e-shopu Category: RecenzeOd Miroslava Ruprechtová17.3.2023Tags: Čtení pro dívky […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *