Recenze

Fake

Může být vztah FAKE? No jistě, hlavně v případě, že jste průměrná servírka a „jako“ chodíte se známou filmovou hvězdou. Kdo by to byl řekl, že se to zvrhne ve vášeň… 😉

Název: Fake
Autor: Kylie Scott
Překlad: Jana Pacnerová
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 232

On chodí po červeném koberci. Ona ho umí spíš luxovat. Když skandál poškodí pověst pekelně sexy celebrity Patricka Walshe, potřebuje si zachránit pověst, a to rychle. Na scéně se objevuje číšnice Norah Peersová – obyčejná nula. Je po ruce, spolehlivá a zapřísahala se, že už do konce života nechce mít s mužskými nic společného. Jinými slovy, je to ideální partnerka pro falešný románek bez závazků. Za patřičný obnos může nechat práce číšnice a hrát roli jeho obyčejné přítelkyně. Co však – krucinál – nemůže, je vyhnout se rostoucí vzájemné přitažlivosti. Jenže mít v patách paparazzie a vidět svůj život rozpitvaný na sociálních sítích je nejlepší cesta k panické atace. A i když je Patrick na plátně okouzlující darebák, ve skutečném životě jde o stopětaosmdesáticentimetrového nepochopitelného, nádherného, zádumčivého bručouna, který si od Norah udržuje odstup… ale také v ní budí dojem, že tohle pouto mezi nimi možná není jenom hrané. Dostat v pravou chvíli kopačky by nemělo být nic zásadního. Jenomže falešný vztah s Patrickem je tak reálný, jak to Norah nikdy nezažila. Co má tahle holka dělat jiného než zahodit scénář a navrhnout novou verzi made in Hollywood?

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Nenáročný román Fake je prvním dílem ze série West Hollywood a vypadá to na velmi svižné čtení, v kterém romantika, nesmělé oťukávání i erotické akce hrají prim. Vyhrocená zápletka pak už jen dodá pomyslnou třešničku na dort této nenáročné oddechovce.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu hlavní hrdinky Norah a i když vám občas bude chybět názor Patricka, tahle prořízlá pusa vás bude skvěle bavit. Trochu trhlá, možná po své babičce, která se sice příběhem jen mihne, za to po sobě nechá nesmazatelnou stopu, plující si ve výšinách romantiky a někdy naivních okamžiků se pomalu dostává pod neústupnou kůži herecké hvězdy a tání tohoto ledového muže je rozhodně nabité vášní a příjemným překvapením.

„Co je to za práci?“ vyzvídala jsem.
„Budu tě na pár měsíců potřebovat na plný úvazek,“ odpověděl.
„Na rok včetně ubytování,“ opravila ho Angie. Patrick se přikrčil. „Šest měsíců a ubytování. Víc ne.“
Angie mávla rukou a podvolila se. Odkašlala jsem si. „Ehm, co přesně bych dělala? Poskoka nebo asistentku nebo tak něco? Nebo potřebuješ spíš hospodyni nebo uklízečku?“
„Ne,“ pronesl naprosto klidně. „Chci, aby byla moje falešná přítelkyně.“

Autorka píše čtivě a hned od začátku vás hodí do akce, která zavání problémy a průšvihem. Potom se už vezete na vlnách příběhu, jehož téma bylo sice zpracováno tisíckrát, ale přesto vás v podání této autorky příjemně baví. Určitě k tomu dopomáhají vtipné dialogy a hlavní postava Norah, jejíž myšlenkové pochody vám dokáží vyvolat úsměv na tváři.

Útlá jednohubka nedává moc možností k rozšíření děje a tak vás čeká rychlá jízda příběhem, který má všechny důležité atributy oddechovek a nezdržuje se vedlejšími odbočkami. Emotivních částí se také dočkáte a ani lechtivé pikantnosti neuniknete.

Pokud se chcete dobře pobavit a jen tak levitovat na gauči s jednoduchou romantikou, která na vás nechystá žádné „kulišárny“, pak směle sáhněte po románu Fake. Užijete si nenáročný příběh, v kterém láska, humor a city budou vašimi důležitými společníky. Na relax, jak dělané. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za milou oddechovku plnou romantiky děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Fake pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *