Recenze

Na jménu nezáleží

Mohlo by se říct, že NA JMÉNU NEZÁLEŽÍ, ale u Nory Roberts sakra záleží. Pokud si tuto autorku zamilujete, není co řešit a ani její nejnovější román vás nezklame. Hrdina příběhu mění své jméno jako ponožky a jak by také ne, když se stal zlodějem, ale klidně se může stát, že i jemu kdosi ukradne srdce. 😉

Název: Na jménu nezáleží
Autor: Nora Roberts
Překlad: Zdík Dušek
Nakladatelství: Alpress
Rok vydání: 2022
Počet stran: 456

Harry se v devíti letech stane zlodějem, aby pomohl své nemocné matce udržet střechu nad hlavou. Po její smrti se přestěhuje do Chicaga, kde pokračuje v loupežích. Neustálé střídání identit mu vyhovuje, protože se nechce na nikoho vázat. Dokud ale nepotká Mirandu. Co bude muset podstoupit, aby získal něco cennějšího než vše, co kdy ukradl?

ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ

Poutavý román Na jménu nezáleží je další fajnovou záležitostí od bestsellerové autorky Nory Roberts a opět vás čeká zápletka plná napětí, romantiky a vzrušujících zvratů, které vás donutí knihu „zhltnout“ v rychlejším tempu.

Příběh vyprávěný er-formou jde ve stopách hlavního hrdiny Harryho. Sledujeme jeho životní osudy od dětství až do dospělosti a tenhle chlapík má rozhodně pestré osobní zkušenosti, které čtenáře zaujmou od první stránky. Harry je naprosto výjimečná postava, jež vás okouzlí svojí inteligencí a, přes nevšední zálibu v krádežích, i svým charakterem. Pohybuje se kolem něho dost zajímavých osob, ať už tetička, co ovládá věštění či další sympatický zlodějíček nebo slizký padouch, a ani oni se nenechají zahanbit.

„Někdy se díváme dopředu a nevidíme, co je přímo před námi. Cesta tě odvede pryč – možná abys chránil ji nebo sebe, ale meč zraňuje srdce. Zranění může posilovat, jako tebe posílily minulé rány. Ale může taky vést k tomu, že se člověk zatvrdí. Dávej si pozor, mon ami, aby ses nezatvrdil.“

Autorka napsala další čtivý příběh, v kterém rozvinula hlavní dějovou osu do všech možných stran. V jeho středu stojí výrazná osobnost hlavního hrdiny, na kterou naroubovala dostatek zvratů i atraktivních zápletek. Romantickou linku nenápadně vsunula do vyprávění, aby nakonec ovládla druhou poloviny knihy společně s efektivní složkou napětí, v které půjde o život.

Tentokrát mně v románu trochu chybělo vyhrocení situace. Nebezpečí jedoucí na hraně života, při kterém vám tepe krev v žilách a napětím skoro ani nedýcháte a tohle autorka ovládá bravurně. Místo toho tento efekt rozložila do častějších, méně intenzivních momentů, které tolik nevynikly, a tempo románu se tím stalo trochu rozvláčnější. Nicméně vhozenou dějovou „bombou“ si příběh vezme zpět své výsostní právo a konec jede v zrychleném tempu.

Pokud patří Nora Roberts k vašim autorským stálicím, budete s románem Na jménu nezáleží opět spokojeni. Romantika, thrillerový kabátek i fascinující dějová linka vás bude skvěle bavit a s nedočkavostí budete vyhlížet další její román, protože tahle autorka je vysoce návyková. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za čtivý společenský román děkuji nakladatelství Alpress, na jejichž stránkách si můžete knihu Na jménu nezáleží pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy naleznete zde, na stránkách nakladatelství Alpress.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] Odkaz na celou recenzi knihy Na jménu nezáleží Přejít do e-shopu Category: RecenzeOd Miroslava Ruprechtová25.4.2023Tags: Román pro ženy […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *