Recenze

Syndrom hodné holky

Ona je bohatá studentka s vizáží hodné holky a on obyčejný kluk bez skrupulí s jednou kapsou prázdnou a druhou vysypanou. Jak to jde dohromady, se můžete dozvědět v novém románu E. Kennedy s názvem SYNDROM HODNÉ HOLKY. A zas až tolik hodná teda není… 😉

Název: Syndrom hodné holky
Autor: Elle Kennedy
Překlad: Zuzana Ľalíková
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 384

Dvacetiletá Mackenzie „Mac“ Cabotová by se pro ostatní rozkrájela, vždy a za všech okolností dělá, co se od ní očekává, a dodržuje pravidla. Má své sny a cíle, přesto aby vyhověla rodičům, nastoupí na univerzitu v přímořském městečku Avalon Bay. Když však potká místního potížistu Coopera Hartleyho, má Mac chuť hodit všechna pravidla za hlavu. Cooper je otevřený a upřímný drsňák, který obrátí její svět svazovaný pravidly vzhůru nohama, a jejich přátelství se postupně změní v něco vážnějšího. Navzdory svému odporu k potomkům zbohatlíků, kteří se do jeho města sjíždějí za studiem, si Cooper brzy uvědomí, že Mac není jako ostatní, a zamiluje se do ní. Až po uši. Brzy však začne vyvěrat na povrch tajemství, které Cooper před Mac střeží a jež hrozí, že zničí to jediné místo, kde se Mac cítila skutečně jako doma.

≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈

Román Syndrom hodné holky je prvním dílem ze série Avalon Bay a jedná se o velmi pohodové a romantické čtivo, v kterém o vášeň ani komplikované zápletky nebude nouze. Nenáročná oddechovka nadchne všechny fanoušky této spisovatelky i romanticky zasněné čtenářky.

Příběh je vyprávěn ich-formou ze dvou úhlů pohledů hlavních protagonistů – Mac a Coopera. Jsou jako oheň a led a přesto mají cosi společného, co je k sobě přitahuje magnetickou silou. Předsudky, které vůči sobě pociťují, dostávají povážlivé trhliny a oba dva budou muset přehodnotit své pocity a možná i plány do budoucnosti, v kterých pro toho druhého není místo.

Polknu. Občas umí být pěkně děsivý. Ne, že bych se ho bála. Jen je nepředvídatelný, nabitý napětím, jež mu způsobují démoni, kteří ho v nitru mučí. Cooper Hartley představuje temné, zrádné hlubiny a moje bezhlavá část – impulzy, které se snažím pohřbít co nejhlouběji – si nic nepřeje víc, než se do nich ponořit a prozkoumat jejich zákoutí.
Další důkaz, že mi to s ním začíná přerůstat přes hlavu.

Autorka začíná ve svižném tempu a ihned bez okolků nastíní hlavní zápletku příběhu, čímž se někteří čtenáři mohou cítit trochu ochuzeni, ale naštěstí to na čtivosti nic neubírá. Napětí, romantika i vzrušení mají pořádné grády a na mírné záchvěvy erotiky také dojde. 😉 Vztahová, romantická linka se rozjíždí pozvolna a dokáže udržet čtenáře ve slastném očekávání po celou dobu.

E. Kennedy nadělila postavě Mac dost naivní povahu, která může být po určitou dobu pro některé čtenáře trnem v oku, za to ale Cooper je klasický, charismatický ďábel s dobře ukrytou citlivou duší. Kromě hlavních postav si tak trochu všímejte i těch vedlejších, protože některé z nich dostanou hlavní roli v dalším pokračování.

Musím říct, že první půlka knihy mě nijak významně nezaujala, ale druhá polovina do sebe nasákla překvapivou zápletku, v které je čtenářova zvědavost vyhrocena o několik stupňů výš a celý román tak posunula do velmi příjemného a vítaného prostoru, v kterém už hltáte stránku za stránkou. Navíc se v závěru s emocemi roztrhne pytel, takže si připravte i kapesníky. 😉 I když se nejedná o úplně největší TOPku autorky, nebylo to vůbec špatné a čtenáři komplikovaných, romantických love story budou s knihou Syndrom hodné holky jistě spokojeni.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za další „Kennedyovku“ děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Syndrom hodné holky pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] nevíte 😉 … čeká vás romantika, vášeň, pikantní scény i emoce. Předchozí díl Syndrom hodné holky nebyl vůbec špatný a navázat na úspěch může být leckdy ošemetná věc. Podařilo se […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *