Recenze

Život jedna báseň

Sice už starší romantický příběh, ale pořád stejně dobrý.❤ Dojemný a vášnivý román ŽIVOT JEDNA BÁSEŇ od Colleen Hooverové vás nezklame a připravte se na pořádnou dávku emocí i vyhrocenou vztahovou zápletku. Doporučuji!

Název: Život jedna báseň
Autor: Colleen Hooverová
Překlad: Jana Jašová
Nakladatelství: Euromedia Group Ikar
Rok vydání: 2023 – 2. vydání
Počet stran: 264

Osmnáctileté Layken zvané Lake nečekaně umírá otec, a přestože jeho ztrátu bolestně prožívá, stává se oporou matce i malému bratrovi. Zvlášť když se rodina musí stěhovat přes celou zemi. A na novém místě, kde Lake neočekává vůbec nic dobrého, poznává Willa, kluka ze sousedství s jedinečným smyslem pro humor a vášní pro poezii. Začínající vztah však ukončí šokující odhalení… Další romantický příběh od Colleen Hooverové, autorky bestselleru Bez naděje.

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Poutavý román Život jedna báseň je dalším bestsellerovým trhákem této autorky a velmi povedeným, o čemž svědčí i jeho druhé vydání. Tady vaše emoce dostanou pořádně na frak, protože jak známo, tahle autorka umí své čtenáře rozvášnit, ale hlavně dojmout a v tomto případě se jí to povedlo náramně. Čeká vás nejenom romantika, ale i pořádně komplikovaný vztahový uzel a závažné společenské téma.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu hlavní hrdinky Layken, která prožívá svůj bolestný i vzrušující vztah a navíc se ještě na ni hrnou rodinné problémy. Máte tak možnost sledovat a ponořit se do hloubky jejich myšlenek a pocitů, které dostávají pořádně zabrat. Bolest, zklamání, láska, zodpovědnost, smrt, ale i humor – to všechno je život a tihle dva o tom ví své až moc dobře…

Všiml si, že si utírám slzy. „Já tě varoval,“ připomněl mi, když se posadil do boxu. Natáhl se pro svoji sklenici a napil se. Pak zamíchal brčkem kostky ledu. Neměla jsem ponětí, co mu říct. Jako by to přede mě najednou všechno vyložil.
Nechala jsem se ovládnout citem. Když Will položil sklenici, natáhla jsem se po jeho ruce. Otočil se ke mně a napůl se usmál, jako by čekal, jestli něco řeknu. Když jsme mlčela, položil mi dlaň na tvář a prstem setřel slzy. Nerozuměla jsme tomu, jak němu můžu cítit něco tak silného.

C. Hooverová je královnou emocí a pokud to může některá z jejich knih doložit, pak právě tato. Od první stránky vás vtáhne do svého dojemného příběhu, v kterém se na nějakou tu slzu (vaši, samozřejmě 😉 ) rozhodně nehledí. Na hlavní vztahovou zápletku netřeba dlouho čekat, dostaví se téměř okamžitě a s ní i plná náruč potíží. Autorka skvěle dokáže zobrazit protipóly pocitů svých hrdinů. Štěstí, vzrušující závrať, nedočkavé bušení srdce i bezbřehý pocit zamilovanosti střídá totální zmar, rozčarování, bolest, slzy i pád z piedestalu lásky, ale ani tato smršť smutku tuto autorku nezastaví a nechává své hrdinky padnout až na úplné dno beznaděje.

K vyjádření emoční hloubky si autorka na pomoc vzala poezii a nemusíte se bát, protože tyhle básně nijak nezahlcují silný děj, ale spíš dokreslují napjatou, emoční atmosféru. Myslím, že se zadřou pod kůži nejen Layken, ale i vám. Příběh je oslavou života i připomenutím, že smrt i nenadálé životní komplikace bývají součástí tohoto světa a najít sílu zase vstát a vydat se vstříc životním výzvám chce velkou odvahu. Její hrdinové to dokládají svojí reálností i charakterem, který se sice může občas trochu zkřivit, ale jak už řekl mistr Cimrman, důležité je se znova narovnat. 😉

Román Život jedna báseň jsem už kdysi četla a mohu říct, že se mi nejenom znova líbil, ale možná dokonce i předčil původní čtení. Napříč generacemi si tento román najde cestu do vašeho srdce, v kterém udělá pořádný citový zmatek a dojme vás až na samou hranici vašich pocitů. Romantika oděná do životních trablů vás bude bavit a já nemohu jinak, než tento dojemný román vřele doporučit!

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za pořádnou nálož a bezedný sud emocí děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Život jedna báseň můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *