Recenze

Dokonalá hra

Tak tohle vůbec nevypadá jako DOKONALÁ HRA. Sama s dítětem, restartovaný život ve zchátralém penzionu a navrch se ještě zamilovat do bratra svého ex partnera? Tohle zavání spíš parádním průšvihem. Nebo že by Amorův šíp dokázal zacílit a vyřešit gordický vztahový uzel s milimetrovou přesností? 😉

Název: Dokonalá hra
Autor: Vi Keeland & Penelope Ward
Překlad: Ivana Čejková
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 360

Všechno to začalo sázkou. Když můj malý syn zdědil po svém pradědečkovi polovinu starého penzionu, rozhodla jsem se, že se oba přestěhujeme na místo, kde jsem vyrůstala. Všimněte si, že jsem řekla polovinu penzionu. Ta druhá teď patří Levimu Millerovi, slavnému fotbalovému zadákovi, který má ovšem úplně jiné představy, co bychom s nemovitostí měli udělat. Nebudu se zmiňovat o tom, že jsem ho při našem prvním setkání nešťastnou náhodou zranila, takže mu v nemocnici museli ránu sešít osmi stehy. Dalo by se říct, že jsme vykročili špatnou nohou. Když jsme se oba do penzionu nastěhovali, abychom vymysleli, co dál, pořád jsme se jen hádali. On chtěl zchátralý dům, který po pravdě řečeno potřeboval velkou rekonstrukci, vyklidit a prodat. Já chtěla penzionu Palm Inn vrátit jeho původní krásu a znovu ho otevřít. Nemohli jsme se na ničem dohodnout. Tak mi Levi předložil návrh: pokud se mi podaří do konce léta, než bude muset odjet na soustředění, podnik dát dohromady a pronajmout hostům, ustoupí a nechá mě penzion provozovat. Vsadili jsme se, ale byl si jistý, že nemůžu vyhrát. Jenže týdny strávené pod jednou střechou nám přinesly víc, než jsme si vůbec dokázali představit. S Levim jsme se sblížili, a než jsem se nadála, moje noční fantazie o statném Adonisovi se staly skutečností. Nemluvě o tom, že to s mým synem skvěle uměl. Přerůstalo nám to přes hlavu… nejenže byl tím posledním mužem na světě, do kterého bych se kvůli naší dohodě chtěla zamilovat, ale Levi byl navíc starší bratr mého bývalého přítele a otce mého syna. A penzion se najednou stal tím nejmenším problémem.

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Román Dokonalá hra je další oddechovkou úspěšného spisovatelského tandemu Vi Keeland & Penelope Ward a můžete se opět těšit na vzrušující příběh, v kterém vládnou vztahy, láska, fungující živočišná chemie a dostatek problémů.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledů obou hlavních protagonistů a o trochu více to jde hlavní hrdince Presley. Má za sebou dost spletitý život, rozchod i stěhování a tak čtenářům nabízí pořádný kopec problémů. Oproti svému knižnímu protipólu poskytuje soukromé polemiky ve zvýšené míře a s tím související nálož emocí i komplexnější náhled na události. Levi si tak trochu žije ve svém světě a tenhle románek ho donutí změnit pohled na budoucí život i samotnou lásku.

„Nevím, co se děje, Levi. Jediný, co může říct, je, že mám pocit, že znovu žiju. Kdykoli jsem s tebou, jsem plná energie. Připadá mi to všechno nebezpečný – ale zároveň se díky tobě cítím v bezpečí. Nikdy by mě nenapadlo, že zrovna ty budeš muž, díky, kterému se budu po dlouhé době cítit takhle šťastně.“

Autorky rozjely dokonalou hru se svými čtenáři a nabídly jim další ze svých romantických příběhů, v kterém se sice žádné originální dějové zápletky nedočkáte, ale opět vás čeká milé, nenáročné vyprávění, v jehož středu nemůže chybět láska a emoce. A na ždibíček erotiky také dojde. 😉 Svým postavám nadělily slušivý kabátek pestrých charakterových vlastností a ne každý bude oku lahodit.

Začátek se rozjel velmi slibně ve stylu hate to love a vzrušující výboje dávaly tušit, že tento příběh bude opravdu stát zato. Děj se ve zrychleném tempu řítí vpřed a věci nabírají rychlý spád až má čtenář pocit, že je vše vyřešeno a co zbývající polovina knihy? V tento moment dojde k jisté stagnaci, ale to by nebyly tyhle holky, kdyby do děje nehodily další bombu. Příběh dostane potřebnou injekci a opět jede v optimální poloze do nabitého závěru.

Román Dokonalá hra není sice největším TOP trhákem autorek, ale rozhodně se jedná o velmi čtivou a vzrušením našlapanou romanci, která udělá radost všem čtenářkám nenáročných oddechových příběhů.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za další romantiku a vzájemným jiskřením nabité čtení děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Dokonalá hra pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *