Recenze

Vražda na hřišti

Soudní lékařka Julia má opět plné ruce práce a tentokrát v Kolíně nad Rýnem řádí sériový panenkový vrah. Jeho pohled se upírá na mladé ženy, které mají problém se závislostí. VRAŽDA NA HŘIŠTI je teprve začátek jeho sériového běsnění, ale pokud budeš hodná holka, možná přežiješ…

Název: Vražda na hřišti
Autor: Catherine Shepherd
Překlad: Rudolf Řežábek
Nakladatelství: Grada Cosmopolis
Rok vydání: 2022
Počet stran: 304

U skluzavky na dětském hřišti je nalezena mrtvá mladá žena v bílých nabíraných šatech. Vlasy má spletené do copů a vypadá jako vzorná školačka. Při ohledání soudní lékařka Julia Schwarzová zjistí, že v jejím srdci vězí zlomený šíp. Nikde ale není žádná krev. Vyšetřování nabírá na obrátkách, když je na hřišti v sousedství objevena další mrtvá, opět s copánky a ve stejných šatech. Ukáže se, že dívky měly ještě něco společného – obě bojovaly se závislostí. Je jasné, že je má na svědomí stejný pachatel. Bude vraždit dál?

¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿

Detektivka Vražda na hřišti je už pátým dílem ze série Julia Schwarzová a Florian Kessler a opět zde máme podivné vraždy, kterým se snaží toto „profláknuté“ duo přijít na kloub. Mrtvoly se množí a poskládat kousky skládačky a odhalit pachatele je hrou o čas, než vrah znova udeří.

Příběh vyprávěný er-formou sleduje hned několik linek, ale nejdůležitější samozřejmě obstarává forenzní patoložka Julia a policejní vyšetřovatel Florian. Kromě toho budete ještě svědky událostí kolem několika žen a musím říct, že tentokrát se mi právě tyto „vedlejší“ linie líbily víc než samotné pátrání. Měly mrazivý nádech tajemna a vrah, který se skrývá ve stínu, vám dokáže zvednout hladinu zvědavosti tím správným směrem.

„Nemůžu se zbavit pocitu, že co nevidět budeme mít novou oběť,“ prohodila Lenja, když Julii zastavila červená na semaforu.
„Je to dost pravděpodobné. Čelíme tu rafinovanému sériovému pachateli. Ačkoli máme jeho DNA, nevíme, kdo to je. Mrazí mě při pomyšlení, že by se mohly vyskytnout další oběti.“
Lenja přikývla. „A pak ještě ty panenky a dopisy. To je opravdu strašné. Ptám se sama sebe, proč ty ženy prostě nezavolaly policii. Co bys udělala, kdybys dostala takovou zprávu?“

Autorka neuhýbá ze svému zavedeného směru a tak se vám opět dostane do ruky detektivní příběh se sympatickou dvojicí vyšetřovatelů, který nepostrádá napětí ani zamotaný vražedný případ. Znova se obejde bez krvelačných scén i vedlejší omáčky a přímou cestou jde vrahovi po krku. Tentokrát o něco více zabředla do soukolí vyšetřování, které nemělo až takové grády a pro mě tím krimi ztratila důraznější tempo. Naštěstí to ale nahradila temnějšími a děsivějšími obrazy života potencionálních obětí, které mě velmi bavily.

Kapitoly věnující se obětem a samotnému vrahovi vyzařovaly ponurou auru a nádech tajemna i budoucího příslibu děsivých událostí byly velmi lahodnou chuťovkou. Tady si autorka opravdu spravila apetit a její budování mrazivé atmosféry mělo stoupající tendenci, která se odrážela i ve mně.

Za mě tentokrát trochu slabší než předchozí díl, žádný velký whau efekt se nekonal, ale i přesto se stále jedná o velmi čtivou a povedenou detektivku. Pokud máte rádi nenáročné krimi, v kterých se pěkně jasně a stručně pátrá po zvráceném vrahovi a baví vás i soukromí hlavních protagonistů, pak sáhněte po dalším dílu Julie a Floriana s názvem Vražda na hřišti a nechte se unést lehce morbidním vrahem, který našel zalíbení v panenkách.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 💔 🤍

Za další podivný případ zvráceného vraha děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Vražda na hřišti pořídit.

Autor: Veronika Es.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *