Recenze

Pověst potížistky

Genevieve provází POVĚST POTÍŽISTKY a přesvědčit své okolí, hlavně jistého Evana 😉 , že už není tou nezodpovědnou dívkou, dá hodně práce. Romantika, nové začátky i druhé šance v novém příběhu od spisovatelky Elle Kennedy.

Název: Pověst potížistky
Autor: Elle Kennedy
Překlad: Zuzana Ľalíková
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2023
Počet stran: 320

Když se bývalá potížistka Genevieve Westová vrátí domů na pohřeb své matky, je odhodlaná držet se od svého bývalého přítele Evana Hartleyho co nejdál. Jejich vztah byl divoký. A vášnivý. Pořádně vášnivý… Na což se Genevieve zoufale snaží zapomenout. V malém přímořském městečku se však před Evanem utéct nedá. A sotva svého pohledného bývalého znovu spatří, Gen si uvědomí, že Evan je pořád stejně nezkrotný, sexy a neodolatelný jako kdysi. Tentokrát je však rozhodnutá chovat se slušně. Žádné večírky. Žádné hloupé chyby. Chce zůstat ve městě jen tak dlouho, aby pomohla otci v jeho firmě, jakmile si však najde na práci někoho jiného, Gen má v úmyslu co nejdřív zase odjet. Evan to vidí jinak. Ví, že k sobě patří, jen o tom musí přesvědčit i Genevieve, i kdyby to znamenalo, že musí změnit sám sebe. Dá se ale špatné pověsti zbavit docela? A fungují druhé šance? To se Genevieve a Evan brzy dozvědí.

ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ

Román Pověst potížistky je druhým dílem ze série Avalon Bay, a pokud to náhodou ještě nevíte 😉 … čeká vás romantika, vášeň, pikantní scény i emoce. Předchozí díl Syndrom hodné holky nebyl vůbec špatný a navázat na úspěch může být leckdy ošemetná věc. Podařilo se Kennedy zaujmout své čtenáře i tentokrát?

Příběh je vyprávěný ich-formou z pohledů obou hlavních protagonistů – Genevieve a Evana. Pravidelné střídání odvíjí děj mílovými kroky a nabízí čtenářům širokou škálu romantiky i citů. Mně osobně bohužel ani jedna z postav příliš neoslovila. Působili příliš plochým dojmem a jejich charakter i pocity nebyly nijak výrazně představeny. Každopádně chemie mezi nimi fungovala na výbornou, takže o erotické zážitky z četby nebude nouze. 😉

„Jistě, udělala jsi spoustu chyb. Dva roky jsou ovšem dlouhá doba a tou dívkou už nejsi.“ Hlas mu zjihne. „Přijel bych, ať bys mi řekla cokoli. Jsi moje dcera, Genevieve.“ Pohlédne na mě. „Aby však bylo jasno. V nejmenším jsem nepochyboval, že i říkáš pravdu. Nemysli si, že jsem si nevšiml, že ses změnila.“
Hrdlo se mi sevře dojetím. Najednou mě napadne, že jsem se tak dlouho snažila přesvědčit samu sebe, že to myslím vážně, až jsem si ani nevšimla, že tomu začali věřit ostatní. Třeba můj táta. Přátelé. Evan.

Autorka píše nenáročným stylem a její dějová osa není tentokrát příliš nápaditá. Čte se to dobře, o tom žádná, ale přílišné klouzání po povrchu a absence emocí sráží příběh do stojacích vod průměrnosti. Chybí jiskra i náboj, který by vás hnal kupředu a jakési přešlapování na místě a řešení dokola omílaných dilemat tempu příběhu také neprospívá. Potřebná vzpruha se dostaví v polovině knihy, kdy se nám postavy uklidní 😉 a začnou konečně odhalovat své pravé já.

Líbilo se mi prostředí, do kterého je příběh usazen. Malé přímořské městečko, parta přátel i neodbytní sourozenci chvílemi přejímají vládu nad vyprávěním a jsou vítaným impulsem v nenáročném příběhu této dvojice. I humor, který probleskuje mezi řádky, přispívá k větší čtivosti a zajímavým se jeví i jiskřivé dialogy plné šťouchanců a milých podpásovek.

Román Pověst potížistky byl pro mě průměrným čtením, které sice nebylo úplným propadákem, ale ani mě nijak výrazně neoslnilo. Konec trochu dojem napravil, ale předchozí díl byl za mě rozhodně lepší. Uvidíme, na který vztahový pár autorka zaměří svůj zrak v příštím díle.

Hodnocení: ❤ ❤ 💔 🤍 🤍

Za nenáročnou romantickou oddechovku děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Pověst potížistky pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *