Recenze

Ďáblova cesta

Kate Marshallová stojí před dalším případem a tentokrát se jedná o zmizení malého chlapce. Uprostřed vřesovišť a bažin se nachází ĎÁBLOVA CESTA, která ukrývá tajemství, jež se na tomto nehostinném místě událo před jedenácti lety.

Název: Ďáblova cesta
Autor: Robert Bryndza
Překlad: Kateřina Elisová
Nakladatelství: Grada Cosmopolis
Rok vydání: 2023
Počet stran: 368

Neopatrnost při každodenním ranním plavání přivede Kate Marshallovou až do nemocnice, kde potká Jean Julingsovou. Ta jí vypráví srdcervoucí příběh, jak se před jedenácti lety během táboření na místě zvaném Ďáblova cesta ztratil její tříletý vnuk Charlie. Kate, ještě otřesená z toho, že se málem utopila, souhlasí, že se s Tristanem Harperem případu ujmou a pokusí se zjistit, co se tehdy mohlo stát. Když se Kateina a Tristanova detektivní agentura začne událostmi té osudné noci zabývat, zjistí, že Jean má problematickou minulost, a navíc jim neříká úplnou pravdu. Co se tehdy na Ďáblově cestě uprostřed vřesovišť a bažin stalo? Byl Charlie unesen? Nebo spadl do řeky, která mizí v Ďáblově rokli? Když Kate a Tristan zjistí, že sociální pracovnice, která se tehdy o Jean a její dceru Becky zajímala, byla nalezena brutálně zavražděná krátce poté, co Charlie zmizel, budou muset přehodnotit vše, co si do té doby o případu mysleli…

ψ ψ ψ ψ ψ ψ ψ ψ ψ ψ ψ ψ

Detektivka Ďáblova cesta je čtvrtým dílem ze série Kate Marshallová a opět se můžete těšit na sympatickou dvojici vyšetřovatelů, zašmodrchaný případ a jistou dávku napětí. Svižné čtení zaručuje rychle ubíhající stránky pod rukama a tajemství kolem ztraceného dítěte vaši zvědavost pěkně poškádlí.

Příběh vyprávěný er-formou sleduje dění kolem hlavní postavy Kate. Tahle sympatická žena si vás dovolí pustit nejen ke svému nejnovějšímu případu, ale dá vám také možnost nahlédnout do soukromí a svých myšlenek, které ji víří v hlavě zrychleným tempem. Její parťák Tristan je rovnocennou postavou, jehož osobní zákulisí se s každým dílem víc a víc otevírá a vnáší do příběhu pohodu a odlehčení.

„I po tak dlouhé době si to dokážu vybavit. Cítím tu noc. Uvědomujete si tu vůni, když máte opálenou kůži? Pořád cítím vůni léta, smíchanou s chladnou mlhou ve vzduchu. Tu vlhkost skoro cítím na jazyku.“
„Kdy jste zavolali policii?“
„Měli jsme to udělat hned, ale nikdo z nás si nechtěl připustit, že je to vážné. Přijelo pár poldů a začali prohledávat okolí… Pak se rozednilo. Vyšlo slunce a bylo hrozné horko. Dorazili další lidi od policie a pak dal Dartmoorský národní park dohromady pátrací skupinu. Nic. Jako by se Charlie vypařil.“

Autor jede v osvědčeném módu a opět rozjíždí lehce návykovou hru pozvolného vyšetřování, v kterém se žádné velké krváky nekonají, za to se velmi dbá na podrobné odhalování zločinu. Přímou cestou vede své čtenáře k cíli a nezatěžuje je žádnými zbytečnostmi ani košatými popisy. V tomto případě profláknul svého pachatele docela brzy – na můj vkus – ale chuť do dalšího čtení mě naštěstí neopustila.

Zajímavým prvkem v příběhu bylo osamocené prostředí kolem Ďáblových kamenů včetně tajuplného Stromu skřítků. Toto nehostinné místo obklopené bažinou dokáže ve čtenáři vyvolat stísňující pocit a jeho magická atmosféra mě zaujala na první dobrou.

Detektivka Ďáblova cesta mě nezklamala a stále jede ve stejně nastavené formě, která je extrémně čtivá, nenáročná na případ a i když to není Erika 😉 , pořád mě celkem baví. Pokud jste i vy fanoušci krimi žánru, který není zauzlovaný překombinovaností, nýbrž přímou cestou jde k „jádru pudla“, pak se směle ponořte do příběhu a hledejte společně s Kate ztracené dítě.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za další „Bryndzovku“ odsypávající zrychleným tempem děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Ďáblova cesta pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *