Recenze

Láska po španělsku

Jedna malá lež, dvě naprosto odlišné povahy a tři týdny předstírání láskyplného vztahu. Jde tohle dohromady? V románu LÁSKA PO ŠPANĚLSKU rozhodně ano a vy se můžete ponořit do láskyplného příběhu, v kterém si dveře podávají vášeň i romantika.

Název: Láska po španělsku
Autor: Elena Armas
Překlad: Šárka Kadlecová
Nakladatelství: Euromedia Group Ikar
Rok vydání: 2023
Počet stran: 456

Catalina opravdu zoufale potřebuje doprovod na svatbu své sestry. Zvlášť když tak trochu zalhala o tom, že má v Americe přítele. Celá rodina i známí teď čekají, až jim ho představí – včetně jejího bývalého a jeho současné snoubenky. Má jen měsíc na to, aby našla někoho, kdo bude ochotný přeletět Atlantik a krýt jí záda. Let z New Yorku do Španělska není zrovna krátký a její rodinu nebude vůbec snadné oklamat. Doprovod jí nabídne dvoumetrový modrooký Aaron Blackford, kolega z práce, který ji jinak věčně rozčiluje. Catalina se souhlasem váhá. Svatba se ale blíží a Aaron se nakonec zdá být nejlepší volbou. A co když mimo kancelář není až tak hrozný?

ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ

Román Láska po španělsku je romantickou komedií ve stylu od nenávisti k lásce a fanoušci tohoto žánru se dočkají potřebných ingrediencí, jež tato romantika nabízí. Láska, vášeň, jiskřivé dialogy i vzájemná přitažlivost jsou obaleny do španělského hávu s příměsí humoru a dokáží své čtenáře příjemně pobavit.

Příběh je vyprávěný ich-formou z pohledu hlavní hrdinky Cataliny a právě tato zvolená forma nám nafoukla román do větších proporcí. Vnitřní monology této španělské dívky jsou sice na začátku zajímavé, ale postupem času se začnou opakovat a trochu zajídat. Naštěstí je tu charismatický Aaron, z kterého se vyloupne nejen velký sympaťák, ale i „cíťa“ a takové, uznejte dámy, klidně můžeme, že? 😉

„Prostě dál dělej to, co děláš,“ řekla jsem mu a polkla knedlík v krku. „Snaž se předstírat, že jsi do mě celý blázen, ano?“
Slyšela jsem zabručení. Jen tiché a kratičké, ale stejně mě přimělo od Aarona ustoupit, abych mu viděla do obličeje. V očích se mu zračilo odhodlání, které jsem tak dobře znala.
„Na nic jiného ani nemyslím, to mi věř.“
Než jsem mohla cokoli dodat, rozběhl se za ostatními. „A pamatuj,“ zavolal zpovzdálí, „v lásce a válce je vše dovoleno, bollito.“

Autorka přichází z obehraným námětem, který tu už byl nespočetněkrát a s ničím novým a zásadním se nechlubí. Její styl psaní je ale čtivý a rozhodně záživný a po pozvolném začátku, v kterých se vám dostane množství nadbytečných informací, přichází konečně svěží vánek do plachet, který už dokáže čtenáře zaujmout. I když se autorka stále drží zbytečné „omáčky“, kterou nabaluje na svoji dějovou osu a tím sráží tempo příběhu, konečně se začne něco dít a vy se pozvolna noříte do romantiky, která vás začne bavit.

Velké plus románu skýtá španělská příchuť, která vnáší do příběhu prvek živelné energie, a fungující „chemické složení“ vzájemné přitažlivosti mezi hlavními protagonisty zde také klape na jedničku. Náruživé čtenářky se dočkají i lechtivých scén a i trapasů bude dostatek.

Romantická komedie Láska po španělsku nenabízí žádný velký boom a vcelku se mi líbila. Přes rozpačitý začátek mě dokázala příjemně pobavit a nic jiného jsem vlastně od této knihy ani neočekávala. Pokud máte v oblibě nenáročné oddechovky, které vám zpříjemní den a u kterých se výtečně relaxuje, pak se směle pusťte do čtení a nechte se unášet na proudech lásky a vášně.
Kniha má vyjít 12. 6. 2023.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 💔 🤍

Za love story se španělskou příchutí děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Láska po španělsku můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *