Recenze

Plavba zlých snů

Na začátku se to sice tváří jako PLAVBA ZLÝCH SNŮ, ale postupem času se nenávist mění ve vášeň a paluba přepychové lodi zažije románek jako z partesu. Otázkou zůstává, co se stane, až tahle cesta skončí? Bude z Cruze zase obdivovaný pan doktor, který o nicku jakou je Tennessee ani nezavadí pohledem, nebo je láska opravdu mocná čarodějka? Přesvědčte se sami. 😉

Název: Plavba zlých snů
Autor: L. J. Shen
Překlad: Darina Povolná
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2023
Počet stran: 400

Řekla bych, že doktor Cruz Costello je můj úhlavní nepřítel. Jenže to by vyžadovalo, abychom si sebe navzájem všímali, což jsme už více než deset let neudělali. V tomhle městě je za zlatého hocha. Zbožňovaný rozehrávač, co se stal lékařem. Já jsem holka, která se nechala v šestnácti zbouchnout a teď pracuje v bistru. On je ve Fairhope korunním princem. A já získávám svou pravidelnou dávku královské rodiny z bulvárního plátku. On je boháč. A já mám hluboko do kapsy. Když se naši sourozenci zasnoubili, Cruzovi rodiče pozvali před svatbou obě rodiny na plavbu lodí.  Jenže my s Cruzem se ocitneme na jiné lodi, než všichni ostatní. Představte si deset strašlivých, nesnesitelných dní na moři, s chlapem, kterého nemůžu vystát. (Samozřejmě je to moje chyba.) Ale když přijde do hry alkohol, tajemství se vysypou z rukávu a mně zůstane jediná otázka: Troufnu si dát lásce ještě šanci?

⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓

Román Plavba zlých snů je romantickou komedií, v které naleznete dostatek humoru, vášně, jiskřivých dialogů a romantika samozřejmě nemůže chybět. Vyprávění vás zavede na přepychovou loď, kde zažijete spoustu legrace a vtípků, i na maloměsto, které nezapomíná a moc dobře si pamatuje mladistvé nerozvážnosti svých spoluobčanů.

Příběh je vyprávěn ich-formou ze dvou úhlů pohledů hlavních protagonistů Tennessee a Cruze. Pravidelné střídání, které na sebe plynule navazuje, se dostatečně věnuje soukromým pocitům ústředních hrdinů a provede vás jejich životy i emocemi rychlou za to přesnou rukou.

Ty si dáváš na zmrzlinu sůl?“ Pustil noviny a civěl na mě.
„Slanost zvýrazňuje sladkost.“
„Tvoje šílenost zvýrazňuje, jak seš sexy.“
„Cruzi!“ kárala jsem ho. „Cos pil? To se k tobě nějak nehodí, že bys mě přestal nesnášet.“
„To není pravda, že bych tě někdy nesnášel, ty trubko.“
Na tom, jak se na mě díval, bylo cosi obezřetného a přitom bezbranného.

Tentokrát autorka upustila od tragických a temnotou prostoupených hrdinů a do hlavních rolí obsadila ztřeštěnou svobodnou matku a váženého doktora. Příběh v ten moment dostane dávku komické potrhlosti, a i když se Shen snaží vecpat do děje i vážné okamžiky, humor a bláznivost tady jasně převládají. Obě hlavní postavy jsou opravdu velmi zvláštní a specifičtí. Mně osobně příliš neseděli, nedokázala jsem si k nim najít žádnou cestu a myslím, že na ně pro jistotu velmi rychle zapomenu. Jistě si ale bláznivost Tennessee najde svoje fanoušky a kníratý pan doktůrek zaujme nejednu čtenářku. 😉

Co se autorce ovšem velmi podařilo, to bylo svěží a živé vtipkování mezi hlavními protagonisty, které je nabité energií i vzrušením a humor samozřejmě nemůže chybět. Řekla bych, že právě tyto dialogy jsou tím nejvýraznějším prvkem v příběhu a táhnou celé vyprávění kupředu. Humorem autorka rozhodně nešetřila a možná ne každému sedne. Nevyvážený tah na branku, kdy je v jeden moment váš úsměv od ucha k uchu, střídají i okamžiky blahosklonného úšklebku s nezbytným faktorem protočení očí k nebi.

Moje soukromá houpačka s L. J. Shen se lehce zachvěla a i když tentokrát nepřišla s žádnou velkou „bombou“, opět se to skvěle četlo a dokázala mě udržet u svého „praštěného“ příběhu bez obtíží. Pokud jste milovníky romantických komedií, v kterých se vášeň, sex i vzrušení střídá s romantikou i něžností a celý příběh je obalen do humorného hávu, pak se směle pusťte do románu Plavba zlých snů.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za další romantiku L. J. Shen děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Plavba zlých snů pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *