Recenze

Sedm kruhů

Čím nám do našich moderních životů mohou přispět svou moudrostí indiánští stařešinové? Odložte na chvíli stres, spěch a vyzkoušejte indiánský způsob života sami na sobě, budete mile překvapeni.

Název: Sedm kruhů

Podtitul: Jak žít v harmonii podle indiánských předků

Autor: Luger Chelsey, Collins Thosh

Nakladatelství: Beta

Počet stran: 304

Rok: 2024

Oficiální anotace

Jak dobře žít, zlepšovat svou odolnost a sílu, uzdravit se či si vážit sebe sama? Zkrátka jak dosáhnout duševní, fyzické a emocionální pohody? Příručka z oboru seberozvoje a svépomoci nabízí odpovědi na tyto i další otázky na základě znalostí, filozofie a praktik domorodých indiánských předků.

Autoři knihy vytvořili model Sedmi kruhů, který vychází ze starobylé moudrosti mnoha indiánských kmenů a představuje sedm vzájemně propojených úrovní, které – pokud fungují ve vzájemné harmonii – umožňují lidem žít naplněný život ve všech jeho aspektech. Mezi těchto sedm kruhů patří jídlo, pohyb, spánek, obřad, posvátný prostor, země a komunita. Díky nim se naučíme, jak se spojit s přírodou, s komunitou i se sebou samými a jak začlenit starobylé indiánské učení do vlastního života tak, abychom nalezli uzdravení a rovnováhu.

Duchovní učitelé, lektoři wellness a manželé Chelsey Lugerová a Thosh Collins založili iniciativu Well for Culture, která se zaměřuje na způsob života vedoucí k rovnováze. Zaměřují se mimo jiné na domorodé tradice, jako je běh a tanec, a kladou důraz na minimalistický domov tvořící individuální posvátný prostor. Každou kapitolu uzavírají praktickými radami, jak s nabytými poznatky pracovat a jak daný kruh udržovat v harmonii s ostatními.

Summa Summarum

V knize Sedm kruhů autoři Chelsey Luger a Thosh Collins představují svůj nový jedinečný model zdravého životního stylu inspirovaný tradicemi severoamerických Indiánů, jejich zkušenostmi, posvátnými vědomostmi a medicínou, díky kterým můžeme my všichni žít lepší a zdravější život v harmonii mezi sebou i se světem. Jedná se o vizualizaci léčebného procesu pomocí dynamického kruhového diagramu se vzájemně propojenými součástmi zdravého života.

Tyto součásti, autory zvané kruhy, jsou:

pohyb,

země,

komunita,

obřad,

posvátný prostor,

spánek a jídlo.

Všechny tyto oblasti života dokázali naši předkové dobře skloubit a zvládat – a je na nás, abychom zapomenutý odkaz znovu oživili a pomocí i třeba moderních postupů po jejich vzoru budovali svou sílu, uzdravovali se a uctívali celou svou bytost. Autoři však poctivě přiznávají, že jejich učení není „čisté“, že se neochvějně nedrží tradic, ani že žijí přesně jako jejich předkové. Nezavrhují výdobytky moderní medicíny, technologií a vědy. Naopak, snaží se začlenit tradiční moudrost do moderního života, aby oslovila lidi po celém světě. A tak je kniha plná skvělých tipů na prosté a drobné činnosti, které však mají velký dopad na kvalitu osobního života, i moderních grafických schémat a diagramů, které usnadňují a zpřehledňují učení.

Autoři nás pomocí nejrůznějších technik v jednotlivých kruzích učí o sobě hovořit s laskavostí, ocenit jednotlivé etapy života i drobné radosti. A je jejich nadějí, že se i ostatní naučí pomocí malých změn žít lepší a plnější život, což povede i ke změnám větším, ve světě, v němž žijeme. Kniha se mi velmi líbila ❤️, doporučuji k přečtení.

Hodnocení:  ❤️❤️❤️❤️❤️

Za podnětnou knihu děkuji ❤️nakladatelství Beta❤️

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *