Recenze

Tiché vody

Říká se, že TICHÉ VODY břehy melou a tahle dívka bez hlasu totálně semlela nejen sebe, ale i svého přítele. Toto je příběh chlapce a dívky, kteří se milovali navzájem, ale neměli rádi sami sebe. Příběh o životě a smrti. O lásce a nesplněných slibech. O okamžicích…

Název: Tiché vody
Autor: Brittainy C. Cherry
Překlad: Ivana Dresia
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 368

Okamžiky. Naše životy jsou sbírkou okamžiků. Některé jsou bolestné a plné prožitého utrpení. Jiné jsou naplněny novou nadějí a příslibem lepších zítřků. Zažila jsem ve svém životě mnoho okamžiků, které pro mě byly výzvou a navždy mě změnily, okamžiky, které mě vyděsily a převálcovaly. Nicméně u těch největších – nejsrdceryvnějších a nejúchvatnějších – byl vždycky on. Bylo mi deset, když jsem přišla o hlas. Byla jsem o něj oloupena a jediný, kdo dokázal naslouchat mému mlčení, byl Brooks Griffin. Byl světlem mých temných dnů a příslibem zítřka, dokud si i jeho nenašla hrozná tragédie. Tragédie, jež ho nakonec málem utopila v moři vzpomínek.

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Román Tiché vody je třetím dílem ze série Elements a já musím zkonstatovat, že se povedla na výsost skvěle. Už předcházející díly byly emočním výbuchem, který si nic nezadal s Etnou a ani další pokračování není výjimkou. Opět vás čeká velmi, ale velmi dojemný příběh dvou životních ztroskotanců, kteří si hledají cestu nejen k sobě navzájem, ale i do své rozbité duše.

Příběh vyprávěný ich-formou ze dvou úhlů pohledů mapuje období od 10 let jejich věku do osmadvaceti let. Poznáváte tak dětskou lásku, která vám je přiblížena nevinnýma očima a sledujete rozpad osobnosti po traumatickém zážitku. Více prostoru v ději se dostává Maggie, jejíž tichý svět rezonuje nadbytkem myšlenek, které se ke čtenáři dostávají intenzivní silou a zanechávají svoji stopu nejen v Brooksovi, ale i ve vás.

Usmál jsem se na ni a ona se na mě zamračila. Až dosud jsem netušil, že mračení může být krásnější než úsměv. „Všechny zlomené věci nemusí být vždycky opraveny. Někdy je prostě jen třeba, aby je někdo miloval. Bylo by smutné, kdyby si lásku zasloužili jen lidé, kteří jsou dokonalí.“

Tahle série je zatím naprosto úžasná a srdcervoucí. Hned od začátku vás děj okamžitě vtáhne do svého příběhu, v kterém se po pár stránkách odehraje dramatická událost, a od této chvíle si už nechte při ruce kapesníky, protože nadchází emoční smršť, která vás naprosto rozbije. K ještě vyhrocenější pocitové zátěži přispívají hlubokomyslné pravdy, kterými autorka nešetří a dokáže je ke čtenáři dostat v ten nejvhodnější okamžik.

Autorka píše čtivým stylem, který má v sobě výrazný prvek citlivosti. Charaktery postav, včetně jejich vzájemného působení na sebe, přebírá na svých stránkách jako růženec a zdárně mixuje pocity i jejich vývojem, aby i její čtenáři zakusili naprosto reálné emoce. Romantika a emoce jsou hlavními elementy vyprávění, které vkusně doplňují sporadické erotické pasáže.

Spisovatelka Brittainy C. Cherry si tentokrát hluboko sáhla do svého soukromí a své životní zkušenosti otiskla do svého příběhu. V doslovu se dozvíte její traumatické zážitky, které ji dokázaly na dlouhou dobu změnit život, a neváhala se se svými čtenáři o ně podělit, aby jim ukázala možnou cestu z bodu zmaru a bolesti.
Takže tahle kniha byla napsána pro mě, ale nejen pro mě. Je pro všechny Maggie May tohoto světa, které se občas cítí tak ztracené a osamělé. Je pro všechny, kteří se cítí neviditelní. Je pro ty, kteří mají v noci ve svých temných ložnicích záchvaty paniky. Je pro ty, kteří se ubrečí do spánku, a když se druhá den ráno vzbudí, pořád mají na polštáři skvrny od slz. Tato kniha je důkazem, že i vy najdete svůj hlas. (autorka Brittainy C. Cherry)

Pokud se rádi necháte dojímat příběhy, které zavání realitou a dokáží vás emočně rozebrat do poslední slzy, pak neváhejte a sáhněte po románu Tiché vody. A nenechte si ujít ani další díly z této úžasné série, které nemusíte číst popořadě, ale plakat u každé z nich budete rozhodně. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za další krásný a emočně vypjatý příběh děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Tiché vody pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *