Recenze

Stopy v dešti

V Lost Creeku to zase žije a nemůže u toho samozřejmě chybět sympatická policistka Madison. Kdosi tady za sebou zanechává znetvořená těla a navíc se pohřešuje i malý chlapec. STOPY V DEŠTI jsou nejasné, ale na Madison si hned tak někdo nepřijde. Opět se jedná o čtivou a napínavou záležitost.
Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s nakladatelstvím Albatrosmedia za účelem recenze.

Název: Stopy v dešti
Autor: Wendy Dranfield
Překlad: Jana Vlčková
Nakladatelství: Albatrosmedia Kniha Zlín
Rok vydání: 2026
Počet stran: 368

Zatímco se její partner pohřešuje, detektiv Madison Harperová má plné ruce práce. Musí zvládnout vyšetřování nálezu těla v kalných mělčinách Lost Creeku a zároveň pomáhat zoufalé matce, která hledá svého zmizelého malého syna. Sotva má čas se najíst nebo vyspat. Ale někdo v tomto malém městě přišel o milovanou osobu a život dítěte může být v ohrožení. Madison pohání smysl pro povinnost – pročítá staré nevyřešené případy a vyslýchá obyvatele mobilního parku poblíž místa, kde bylo nalezeno bezhlavé tělo. Bez obličeje k identifikaci a bez zubů, které by šlo porovnat se zubními záznamy, je téměř nemožné oběť dekapitace pojmenovat. Pak ale pitva odhalí jeden detail: do hrdla jí byla násilím vsunuta červená růže. Jaké monstrum by bylo schopné něčeho takového? Jaký vzkaz tím chtělo vyslat? Zdá se, že vyšetřování uvízlo na mrtvém bodě – dokud se Madison nevrátí domů a nenajde na čelním skle svého auta fotografii vyděšeně vyhlížející dívky. Na zadní straně je napsaný vzkaz, který ji sevře ledovým strachem: Sofie. Den 1. Nyní Madison pátrá po pohřešovaném dítěti, vrahovi i zmizelé dívce a je dohnaná až na hranici svých sil. Jak se teror šíří semknutou komunitou, přísahá, že pod jejím dohledem už žádný nevinný život nevyhasne. Jenže jakmile se jednotlivé případy začnou propojovat a ona se postaví tváří v tvář zvrácenému jedinci v samotném centru všeho, zůstane ještě vůbec někdo, koho bude možné zachránit?

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Detektivka Stopy v dešti je osmým dílem ze série Madison Harperová a i když je to neuvěřitelné tahle série zkrátka nemá slabších dílů. Další událostmi našlapaný příběh vás vtáhne do svého napínavé děje, v kterém nevíte kam dřív upřít zrak. Těch znepokojivých věcí se tady tentokrát bude odehrávat slušná kupa a ani o emoce nebude nouze.

Příběh vyprávěný er-formou sleduje několik dějových linek. Nejvíce pozornosti se upírá na hlavní hrdinku policistku Madison, které přistál na stole nový zapeklitý případ. Najde se torzo mrtvého těla a stopy veškeré žádné. Navíc ji ještě osloví zoufalá matka, které hledá ztraceného malého syna a na skle jejího auta se objeví fotka vězněné ženy. Aby toho snad nebylo málo – její přítel Nate zmizí neznámo kam, aby se popral se svými démony.

Utrpení způsobilo, že se v ní něco probudilo. Dokáže si to vysvětlit jenom tím, že byla nucena předčasně dospět. Objevila v sobě jakýsi krvelačný rys, který v ní podnítil touhu přežít horor, v němž se ocitla. Odmítá, aby nad ní měl únosce navrch. Odmítá naříkat, když je muž poblíž, anebo se podrobovat každému jeho rozmaru. Hodlá ho porážet v jeho vlastní hře, dokud nenajde způsob, jak se odtud dostat a vrátit se ke svému opravdovému životu.

Tento díl je opravdu spletitý a cesty jednotlivých linek se pozvolna přibližují, proplétají a spějí ke svému velkému finále, které se neobejde bez dojetí a možná i slz. Tohle se prostě zase povedlo. Je to atraktivní, dějově plodné a dostatečně napínavé tak, abyste nemohli od stránek odejít. Ačkoliv mně jedna z linek cosi známého připomínala a něco podobného se už objevilo i jinde, přesto mě dokázala zaujmout a se zvědavostí jsem očekávala nevyhnutelné.

Opět se trochu podíváme do osobních životů ústředních protagonistů, kde to také žije a některé události za sebou zanechají hodně viditelné emotivní stopy. Celý příběh pak obestírá, ostatně jak už jsme u této autorky zvyklí, temnota lidských duší, která i tady má vypovídající efekt a přikrývá vyprávění stísňujícím pláštěm znepokojivé atmosféry. Moc se mi líbí, že autorka nezapomíná na minulost svých stěžejních hrdinů, pracuje s ní s citem a rozvíjí ji do každého dalšího pokračování.

Detektivka Stopy v dešti se mi velmi líbila a opět musím trvat na tom, že tahle celá série je opravdu velmi povedenou záležitostí. 😉 Styl psaní je čtivý, má dynamiku a výrazný přísun zvratů i dusivé atmosféry. Už teď se těším na další společné dobrodružství a vy si ho také rozhodně nenechte ujít. Vřele doporučuji.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *