Recenze

Aristokrat

Nový román Penelope Ward nese název ARISTOKRAT a opět vás čeká zamilovaný příběh plný romantiky, vzrušení i vášně. Poznejte anglického vévodu a upřímnou Američanku na cestě za ojedinělou láskou.

Název: Aristokrat
Autor: Penelope Ward
Překlad: Ivana Čejková
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 328

To on ode mě utekl. Každá holka tohle nejednou zažila, ne? Byl to okouzlující britský aristokrat, který mi jednoho léta převrátil svět naruby. Od chvíle, kdy jsem Lea poprvé spatřila dalekohledem, mě uchvátil. Ani v duchu mě nenapadlo, že na pozemku na druhé straně zálivu najdu muže, který se sprchuje v rouše Adamově. Pak jsem si všimla, že jeho spolubydlící zase pozoruje dalekohledem mě a baví se tím, jak Lea hltám pohledem. Zajímavé seznámení, že?
Když jsem pak na ně nevyhnutelně narazila, ukázalo se, že ti pohlední Britové si ten dům v mém přímořském městečku pronajímají jen na léto. S Leem jsme si okamžitě padli do oka, i když jsme byli – technicky vzato – protiklady. Naučila jsem ho, jak na pláži najít a vykopat škeble, zatímco on mi dokázal, že ne všichni bohatí a mocní chlapi jsou domýšliví. Přestože jsem věděla, že se ke mně naprosto nehodí, nemohla jsem se od něj odtrhnout. Bylo to divokých a bláznivých pár týdnů. A než jsem se nadála, zamilovali jsme se do sebe.
Oba jsme měli jediné přání: strávit spolu víc času. Ale Leo měl doma povinnosti. Do jeho rodiny a života bych nikdy nezapadla. Navíc jsem studovala práva a nechtěla jsem se školy vzdát. Takže jsme se rozhodli to ukončit a už se nikdy neohlížet zpět. V myšlenkách jsem na něj ale nikdy nezapomněla a měla pocit, že jsem nechala odejít spřízněnou duši. Navenek jsem se přesvědčovala, že náš příběh skončil. Až do doby, kdy mi o pět let později poslal dopis, který mnou otřásl až do morku kostí. Myslela jsem si, že mi to první léto obrátil svět vzhůru nohama… No, to jsem ještě netušila, co se bude dít dál!

∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞

Román Aristokrat je oddechovým čtením, v kterém se potkávají dva společensky rozdílní lidé a navzdory rodině i okolí se jejich cesty protnou nebezpečnou křižovatkou lásky a vášně. Čeká vás pořádná porce romantiky, lechtivých vzrušujících okamžiků i komplikované zápletky.

Příběh je vyprávěn ich-formou ze dvou úhlů pohledů hlavních protagonistů. Felicity má za sebou pohnutý osud a život ji už ukázal, jak umí být krutý a nespravedlivý, ale na lásku, štěstí ani úspěch rozhodně nezanevřela. Akorát si to všechno představovala trochu jinak – méně komplikovaně. Leo je totiž britský boháč a aristokrat v jednom a rodina ani společenské konvence mu neumožňují zamilovat se do bezejmenné Američanky. Podaří se jim najít východisko z tohoto komplikovaného vztahu nebo se jejich cesty navždy rozejdou?

Nezapomeň, že bez ohledu na to, jak daleko od sebe budeme, budeme se vždy dívat na stejný měsíc. V noci, kdykoli si ho všimneš, doufám, že si na mě vzpomeneš. Slibuju, že budu dělat totéž – dívat se na měsíc a myslet na tebe. A taky na slunce a hvězdy.

Autorka si nebere žádný čas na podrobné seznámení a okamžitě vás hodí do příběhu, který se odehrává ve zrychleném dějovém tempu a zlehka klouže po povrchu. Tady se všechno děje velmi rychle a bez zvláštních zápletek. Své postavy představí letem světem, čímž vám zúží prostor k vybudování jakéhokoli vztahu k těmto mladým lidem a žene své vyprávění k hlavní zápletce. A ta opravdu přijde, a ačkoli je snadno odhadnutelná, jisté napětí v ní autorka dokázala udržet po celou dobu.

Netřeba konstatovat, že styl psaní P. Ward je čtivý a svižný. Kočíruje svůj příběh pevnou rukou a dá vám ochutnat všechny ingredience, po kterých čtenáři romantických příběhů prahnou. Bohužel tentokrát mě úplně nepřesvědčila a ani dějová zápletka nebyla žádným třeskutým představením, které by mě nadchlo. Jako nenáročné, milé čtení svému účelu poslouží, ale já vím, že P. Ward to umí daleko lépe.

Pokud máte náladu na oddechovku, při které si odpočinete a necháte na sebe působit kouzlo lásky, kniha Aristokrat vám to beze zbytku splní. Nechte se unášet na vlnách nenáročného příběhu, který vám nabídne romantiku i erotiku a nádavkem ještě britskou aristokratickou příchuť.

Hodnocení: ❤ ❤ 💔 🤍 🤍

Za nenáročnou pohodovku děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Aristokrat pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *