Recenze

Ďábel nosí černou

Nejen, že tenhle ĎÁBEL NOSÍ ČERNOU, ale i jeho duše a zatvrzelé srdce vyzařují temnou a pochmurnou auru zkázy. Jenomže co naplat… to si můžete říkat horem dolem, že tohle není nic pro vás, ale když zafunguje chemie, nenaděláte nic. 😉 A Maddie o tom ví rozhodně své. Skutečně má Chase srdce tak černé jako svůj značkový oblek? Love story napěchovaná emocemi i vzájemnou přitažlivostí.

Název: Ďábel nosí černou
Autor: L. J. Shen
Překlad: Darina Povolná
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 408

Maddie Goldbloomová vymyslela plán, jak zajistit, aby bylo v jejím životě vše perfektní – od kariéry v módním průmyslu přes stylový byt v New Yorku až po jejího přítele pediatra. Když jí do života vpadne její bývalý partner Chase Black s pobuřujícím požadavkem, Maddie okamžitě odmítne. On chce ale jen splnit poslední přání svého otce. Ačkoliv jí Chase zlomil srdce, hrát jeho snoubenku by nemělo být tak složité, zvlášť když to znamená, že uvidí, jak se ten arogantní ďábel kroutí. Dohoda však vyvolá sled událostí, které život Maddie doslova rozmetají – a když se zdi, jež kolem sebe Chase postavil, zhroutí, oba dva jsou nuceni čelit realitě. Říká se, že si máte držet své nepřátele blízko. Ale co když je váš nepřítel zároveň muž, jehož milujete?

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ 

Román Ďábel nosí černou je dalším romantickým příběhem z pera L. J. Shen. Opět se jedná o vysoce návykové čtení, které neodložíte z ruky. Humor, jiskření i chemie zde fungují bez větších zádrhelů a vy se nesete na obláčku romantiky a vzrušení.

Příběh je vyprávěn ich-formou ze dvou pohledů hlavních protagonistů. O něco více prostoru se dostává Maddie, která spadne do herecké role snoubenky rovnýma nohama. Její neuspořádané vnitřní rozpoložení dává dostatek látky k přemýšlení a nabízí tak čtenáři širokou škálu pocitů. Oproti tomu je Chase studnicí vulgarity a nemožnosti a kromě citlivého (hluboce skrytého) jádra nemá co nabídnout. Ale vlastně to vůbec nevadí, protože tenhle pochodující ďábel v obleku vás zaujme na první dobrou. 🙂

Chase Black byl ďábel. Můj osobní ďábel. Vždycky zahalený v černé, na rtech měl pokaždé nějakou tu krutou poznámku a jeho záměry byly stejně pokřivené jako jeho úšklebek. A já? Neříkali mi Mučednice Maddie jen tak pro nic za nic. Nedokázala jsem být prostě na někoho zlá, i kdyby mě to mělo stát život.

Ďábel tentokrát nenosí Pradu, nýbrž černou. Stejný odstín má i duše Chasea a dostat z něho kloudnou pozitivní emoci je téměř nadlidským úkolem. Dějová linie je právě na tomto tématu postavena a autorce se daří udržet čtenářovu pozornost i vzrušující napětí až do samého konce, i když dopředu tušíte, jak vše skončí. Na začátku každé kapitoly jsou vloženy krátké dopisy, které jsou protkány city a životní moudrostí a musím zkonstatovat, že pro mě byly jednou z nejhezčích věcí, kterou kniha čtenáři nabídne.

Sarkastické dialogy mezi hlavními postavami jsou napěchovány humorem a jízlivostí a jsou kořením celého příběhu. Odlehčují děj od bolestných částí, které se vás dotknou a zanechají viditelný otisk ve vašem srdci. Tuto melancholickou složku autorka ještě více vystupňovala se závěrem a jsem přesvědčena, že na konci nezůstane jedno oko suché.

Tempo vyprávění trochu sráží zbytečně rozprostřené zápletky, které se ještě navíc několikrát opakují a řeší stále stejné pocity dokola. Nicméně vše zachraňuje důrazný charakter Chasea, který vás osloví i přes jeho hulvátské chování – nebo možná právě proto? 😀

Román Ďábel nosí černou se bude líbit všem romantickým duším, jež mají v oblibě jiskřivé napětí mezi protějšky, vztahový propletenec ve stylu od nenávisti k lásce a nepohrdnou ani trochou té erotiky. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za další romantickou nálož děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Ďábel nosí černou pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *