Recenze

Do posledního dechu

DO POSLEDNÍHO DECHU – thriller, u kterého se vám nebude dostávat dechu… Snad to nebude poslední nadechnutí autorky Lindy Castillo, protože její série s policejní náčelnicí Kate Burkholderovou by mně hodně chyběla.

Název: Do posledního dechu

Autor: Linda Castillo

Nakladatelství: MOBA

Počet stran: 320

Rok vydání: 2018

V městečku Painters Mill v Ohiu tvoří třetinu obyvatel amišové a policejní náčelnice KATE BURKHOLDEROVÁ nejen, že musí řešit další případ, ale opět se vše točí a dotýká i samotných amišů. V městečku se stane tragická dopravní nehoda, při níž zemře manžel – amiš její nejlepší kamarádky z dětství, spolu s dvěma dětmi. Kate její pátrání opět zavede mezi toto zvláštní společenství, s kterým jí pojí vzpomínky na dětství, kdy bývala také amiškou. Zjišťuje, že k nehodě nedošlo náhodou, ale že se jedná o důkladně promyšlenou vraždu a navíc se ještě dere na světlo její dávné děsivé tajemství, které celý život za sebou tahá jako těžkou kouli na noze. Naštěstí má po ruce vždy ochotného přítele Tomasettiho, agenta FBI, který se snaží být víc než jen přítel.

≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥

DO POSLEDNÍHO DECHU je pátý díl skvělé série s Kate Burkholderovou, a i když jste třeba předchozí díly nečetli, budete se orientovat. Autorka vás průběžně během celého příběhu znovu seznamuje se všemi nejdůležitějšími momenty Katina života. Ale co naplat, tato série je tak jedinečná, že byste byli sami proti sobě, pokud byste ji nepřečetli celou.

Hned od začátku vás autorka vtáhne do děje a nepoleví, dokud se nedostanete na poslední stránku. Kniha má to pravé napětí, které od thrilleru očekáváte, a navíc je odlehčena autorčiným černým humorem, který nenápadně doplňuje celý příběh. Kate je tvrdá ženská, která se snaží za každou cenu nedávat své city najevo. Co kdyby jí to v převážně mužském povolání oslabovalo? Raději své emoce ukryje hluboko v sobě a jen Tomasettimu dovolí nahlédnout nejen do duše, ale také do hluboko vryté rány v srdci, kde skrývá své děsivé tajemství.

„Když mě obejme, ztuhnu. Zavřu oči před přívalem emocí. K ní. K jejímu chlapci. Ohledně všeho, co ztratili. Ohledně toho, co jsem někde po cestě ztratila já.“

Amišové jsou pacifistickým náboženským směrem, který vychází z Bible a jejich řečí je pensylvánská němčina.  Jsou patriarchální společnost (žena je podřízena muži) a rodina je pro ně středobodem vesmíru. Jsou známi především přísnými zákazy používání techniky (nesmějí používat auta a podobné dopravní prostředky, telefon, elektřinu), ženy nosí jednoduché dlouhé šaty, kterých mohou vlastnit pouze čtyři kusy a mají zakázanou jakoukoli úpravu svého vzhledu.

Když jsem v ruce držela první díl této série a zjistila, že se bude příběh točit kolem amišů, dávala jsem knize šanci do šedesáté strany. Život je ale samé překvapení. Nejen, že jsem ji „zhltla“ v rekordním čase, ale autorka se pro mě stala „paní thrillerovou“ a jestli chcete vědět, který díl byl nejslabší… žádný!!!

A další nadechnutí autorky Lindy Castillo už je na světě v podobě 6. dílu – MRTVÍ PROMLOUVAJÍ. A vy se můžete těšit, že brzy začne dýchat i na těchto stránkách 😉 .

Hodnocení: 95 %

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *