Recenze

Eden

Eden a Calder už konečně žijí v „normálním“ světě, ale temný stín sekty z Acadie i nepříjemné vzpomínky je stále pronásledují. Román EDEN je pokračováním příběhu Calder a opět vás čeká romantika, vášeň i odolnost lidské duše.

Název: Eden
Autor: Mia Sheridan
Překlad: Zuzana  Ľalíková
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2023
Počet stran: 320

Když svět, jak ho znáte, skončí, když zmizí vše, co jste kdy milovali, kde najdete sílu žít dál? Když si v novém světě, v němž jste se ocitli, připadáte stejně odříznutí jako v tom starém, když máte srdce rozseknuté vedví a nejistou budoucnost, kde najdete naději v lepší zítřky? Eden je příběh o vnitřní síle, odpuštění a nehynoucí lásce. Je to příběh o tom, že musíte věřit ve vlastní osud a vydat se po cestě, na níž najdete mír.

⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓

Román Eden je závěrečným dílem dualogie Calder Duet a pokud se vám líbil už úvodní díl Calder, tady zase budete spokojeni. Romantika i hledání svého místa ve světě plném přetvářky pokračuje stejně jako nebezpečí náboženské sekty, které jako stín provází své hrdiny na cestě za štěstím.

Příběh je opět vyprávěn ich-formou ze dvou úhlů pohledů hlavních protagonistů – Eden a Caldera. V ději se posuneme o pár let dopředu a stáváme se svědky shledání i nových začátků, které jsou zatemněny tragickou minulostí i bolestnými vzpomínkami. Dostat se ze stínů temnoty do světla prostoupeného láskou dokáže pořádně zabrat, ale tihle dva mají naštěstí spoustu síly i energie a jejich láska je dokáže přenést i přes vztahové mráčky na obloze.

Eden zavrtěla hlavou, na vteřinu sklopila zrak a znovu ke mně oči zvedla. „Zvládneme to, Caldere? Máme vůbec šanci?“
Zamyslel jsem se nad tím. Před lety jsem jí toho nasliboval hodně. Slíbil jsem jí, že ji ochráním, že to spolu zvládneme… a slib jsem nedodržel. Zhluboka jsem se nadechl, abych z plic vypudil pocit viny a ztráty, vztek i nenávist k sobě samému. Tu především.
„Uděláme pro to všechno, Eden. Víc ti slíbit nemůžu.“

Autorka opět jede ve stejně nastaveném tempu z předchozího dílu, a i když mám stále soukromý problém s tématem náboženské sekty, tento závěrečný díl se mi líbil o něco víc. Temné, nebezpečné pařáty sekty se sice stále natahují po svých nevinných obětech, ale naštěstí už v mírnější formě a problémy, které musí naši hrdinové řešit ve světě za nucenou izolací, dávají příběhu spád i něco málo popudů k zamyšlení.

Romantická linka mezi zamilovaným párem je velmi intenzivní a na můj vkus až příliš „sluníčková“. Zkrátka na obzoru žádné mráčky, problémy se řeší ihned a vše zalévá pozitivní světlo čistoty a naděje. Tato pohádková forma je narušena erotikou a autorka se rozhodně nedrží při zdi 😉 a ani dojemné pocity na sebe nenechají dlouho čekat.

Právě o vnitřní rozpoložení a pocity hlavních hrdinů se celý příběh opírá. Skloňují se ve všech pádech a jejich niterné polemizování je prostoupeno hledáním pravdy o sobě i své minulosti. Román Eden byl sice pro mě o fousek lepším čtením než Calder, ale musím říct, že tentokrát mě autorka Mia Sheridan moc neuchvátila. Velkým mínusem pro mě bylo sektářské téma, přes které jsem se nedokázala překlenout a uvěřitelnost celého příběhu. Kovaní fanoušci této spisovatelky budou dozajista spokojeni, protože autorka jim opět nabídla jejich milované atributy romantického vyprávění a nevšední dějová osa dokáže jistě také zaujmout (teda kromě mě 😀 ).

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 🤍 🤍

Za návrat do láskyplného vztahu mezi dvěma stoupenci podivné sekty děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Eden pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *