Recenze

Calder

Odstřiženi od okolního světa nacházejí čistou lásku, jež je zavede na hranici smrti. Román CALDER je originální výběrem prostředí, v kterém se příběh odehrává. Zaslepený vůdce sekty a jeho přisluhovači stojí v cestě mladému muži, který se zamiloval do vyvolené…

Název: Calder
Autor: Mia Sheridan
Překlad: Zuzana Ľalíková
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2023
Počet stran: 384

V současné Americe existuje místo bez elektřiny, bez vodovodního potrubí a bez moderních vymožeností. Na tom místě musíte zapomenout na vlastní sny, na sebevyjádření, na ambice. A právě zde žije mladík s tělem boha a srdcem válečníka. Silný, věrný a oddaný své rodině. Odvážil se však snít. Žije zde i dívka s tváří anděla a kurážným srdcem. Její rodina v ní vidí jen ztělesnění dokonalé poslušnosti. Tato dívka se však odvážila chtít to, co jí prý nikdy patřit nebude. Calder je příběhem o boji dobra se zlem, odvahy se strachem a o tom, že světlo lásky si najde cestu i v té nejhlubší temnotě…

ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ

Román Calder je prvním dílem z duologie Calder Duet a musím říct, že to pro mě bylo velmi podivné a náročné čtení. Romantika, fanatická sekta, podivné proroctví i vášeň budou vašimi společníky v příběhu plným lásky i nenávisti.

Příběh je vyprávěn ich-formou ze dvou úhlů pohledů hlavních protagonistů – Eden a Caldera. Calder vyrůstá v náboženské komunitě v srdci Spojených států. Její členové poslouchají příkazy otce Hectora, který vyhnal veškerý technický pokrok a izoloval je tak od zbytku světa. Do této sekty přichází jako malá holčička Eden, která se má stát v dospělosti klíčem k proroctví, jež změní život celé komunitě. Pod bedlivými zraky členů však vzkvétá zakázaná láska, jež se drží při životě navzdory podmínkám i budoucnosti.

Říká se, že když umíráte, před očima se vám promítne celý život, každičký prožitý okamžik. Já jsem však viděla jen Caldera. Jen jeho. Protože Calder byl můj život. Viděla jsem, jak se smál, když jsem se k němu u našeho pramene otočila. Viděla jsem, jak spolu ležíme pod hvězdami. Viděla jsem jeho divoký výraz, s nímž vzal mou tvář do dlaní a políbil mě na rty.

Mia Sheridan tentokrát zabrousila do nevšedního prostředí a umístila svůj milostný příběh přímo do středu náboženské komunity. Tento tah pro mě nebyl úplně komfortní záležitostí. Velmi těžko jsem se snažila pochopit nastavená pravidla této náboženské sekty a i když jsem se stala pouhým pozorovatelem, toto nehostinné a nevlídné prostředí bylo pro mě utrpením včetně jeho zaslepených stoupenců. Tento vliv pak u mě zastínil i romantickou linku, která je postavena do protipólu jako čistý, nevinný a dokonalý prvek, a já se horko těžko prokousávala tímto příběhem. Chvílemi jsem dokonce měla pocit, že snad čtu jakousi fantasy. Reálnost prostředí i postav byla pro mě těžko uchopitelná a vůbec mi nesedla.

Naštěstí se mi dostalo satisfakce prostřednictvím autorky, jejíž styl psaní mám ráda. I přesto, že mě dějová osa moc nenadchla, nelze příběhu upřít čtivost a naléhavost s jakou se vyprávění dere ke čtenáři. Hlavní tok příběhu je obalen do přesně nadávkovaných popisů, které nezahlcují děj, nýbrž skvěle rozvádí pocity svých postav do vzdálených koutů.

Velmi záhy nás čeká pokračování tohoto příběhu s názvem Eden a já doufám, že ten se už bude odehrávat pro mě v reálném světě a završí tuto romantickou duologii. Pokud máte rádi milostné příběhy, které nemají na růžích ustláno, nýbrž se jim do cesty plete jedna zpovykaná sekta 😉 , pak směle sáhněte po románu Calder a užijte si lásku s velkým L.

Hodnocení: ❤ ❤ 💔 🤍 🤍

Za velmi zvláštní a nevšední romantiku děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Calder pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] pravdy o sobě i své minulosti. Román Eden byl sice pro mě o fousek lepším čtením než Calder, ale musím říct, že tentokrát mě autorka Mia Sheridan moc neuchvátila. Velkým mínusem pro […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *