Recenze

Holky, to musíte vědět!

Máte doma slečnu, která je ještě jednu nohou v dětství a druhou už našlapuje do dospělosti? Pak se vám určitě bude hodit knížka HOLKY, TO MUSÍTE VĚDĚT!. Naštěstí na ně už nečekají knižní skvosty z minulého století jako Děvčátka, na slovíčko 😉 , ale mohou se poradit i pobavit s knižní novinkou A DOSPÍVÁNÍ BUDE V POHODĚ… ( doufejme, že i pro rodiče ? ).

Název: Holky, to musíte vědět!

Podtitul: A dospívání bude v pohodě…

Autor: Ilona Einwohlt a Bianca Schaalburg

Nakladatelství: Grada

Rok vydání: 2020

Počet stran: 96

Oficiální anotace: Nejsi si najednou jistá, co se to s tebou děje? Tělo se mění ze dne na den a rozum se snad úplně zbláznil. Chvíli se cítíš volně a krásně a vzápětí se propadneš až někam pod zem a máš jedinou touhu ukrýt se do bezpečí pod deku. A stres s rodiči? Ten už snad zmírní jen nejlepší kámoška, nebo ne? Asi ne, zrovna je teď taky protivná… Zdá se ti to povědomé? Tak to už jsi nejspíš spadla přímo po hlavě do puberty. Ale neboj se, nejsi v tom sama! To všechno je úplně normální. Z knihy pochopíš, co se s tebou děje. Najdeš odpovědi na možná i trochu trapné otázky, a také rady a nápady, s jejichž pomocí toto nesnadné období projdeš v pohodě a bez stresu.

¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿

Populárně naučná knížka pro (dospívající) dívky s názvem Holky, to musíte vědět! provede vaši princeznu, která se poslední dobou chová jako dvanáctihlavá saň 😉 , nelehkým obdobím plných zmatků, vzpurnosti a emoční lability.

Kniha je rozdělena do čtyř částí: Puberta a tělo, Přátelé a rodina, Láska a pocity, Sex a intimita. Každá tato hlavní kapitola obsahuje několik podkapitol, kde se dívky dozvědí spoustu informací nejen o sobě – ať už fyzických nebo psychických změnách, ale i o svém blízkém okolí. Všechny části jsou důmyslně seřazeny a přesně provázejí celým koloběhem dospívaní od hormonů, pupínků, přes hádky a smiřovačky s kámoškami i první láskou, až po sexuální a intimní otázky. Vše je doprovázeno nejen vhodně zvolenými fotkami, ale i barevnými ilustracemi, při kterých se zasmějete, a náročnější téma tím dostane potřebnou dávku odlehčení.

A některé rady jsou k nezaplacení v každém věku. 🙂

¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿

Několik tipů pro dobrou náladu, až zase budeš mít po náladě!

  • poslouchat oblíbenou hudbu a to pěkně nahlas
  • vzít si kousek čokolády v hezkém obalu
  • přečíst si seznam svých 5 nejlepších vlastností
  • setkat se s přáteli a kamarádkami
  • jít nakupovat
  • plivat venku třešňové pecky do dálky                                 ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿  ¿

Útlá knížečka, která má pouhých 96 stran, obsahuje všechno důležité, co potřebují mladé dívky o sobě, či svých pocitech vědět. Publikace je zpracována hodně hravou formou a i psaný styl je uzpůsoben -náctiletým, takže žádných encyklopedických výrazů se bát nemusí. Vyzařuje přátelskou atmosféru, jako když si jdete do kavárny povídat se svojí nejlepší kamarádkou. Je fakt, že některé části mi trochu připomínaly hvězdné „Bravíčko“ a jeho nejúspěšnější poradenskou rubriku Láska a sex, kterou jsme doslova hltali a jež byla součástí skoro každého dívčího rozhovoru, ale právě tato forma bude vaši ratolest bavit.

Závidím všem současným puberťačkám, že mají k dispozici takové množství informací a naučných knih, které je provedou jejich zmateným obdobím a nemusejí, tak jako my kdysi, lovit info jenom po kamarádkách – a že některé s tím dělaly, bůhvíproč, neskutečné tajnosti… 🙂

Pokud máte doma dceru, která má období dospívání právě rozjeté v nejvyšším levelu nebo pokud ji teprve tyto změny čekají, pak sáhněte po knížce Holky, to musíte vědět! – určitě ji ocení. A pokud si nejste jisti, zda je už ten správný čas pořídit naučnou knihu, pak se zeptejte svých dcer, jestli se jim v hlavě míhají myšlenky tohoto typu – rodiče mi jdou na nervy… nikdo mi nerozumí… mám náladu pod psa a ani nevím proč… chce se mi pořád spát… atd. Pokud ano, tak jsou rozhodně správný adeptky na tuto knihu. 😉

Hodnocení: 95 %

Za hodně zajímavou publikaci o dospívaní dívek děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Holky, to musíte vědět! pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *