Recenze

Hora duchů

Navštivte Limestone Creek, které se pyšní titulem „třetí nejstrašidelnější město v Austrálii“. HORA DUCHŮ je místem smrti a právě zde, uprostřed tasmánské divočiny, se ztratí čtyři dívky. Podaří se je najít, než si pro ně přijde Hladový dědek? Působivý krimithriller z nakladatelství Host.
„Legenda praví, že když nespatříš jeho obličej, tak si tě neodnese.“

Název: Hora duchů
Autor: Kyle Perry
Překlad: Irena Steinerová
Nakladatelství: Host
Rok vydání: 2021
Počet stran: 423

Když se v divočině tasmánských hor během školního výletu ztratí skupina náctiletých děvčat, obyvatelé Limestone Creeku okamžitě zpozorní. K takovému zmizení zde nedošlo poprvé a pověsti o Hladovci a hoře Duchů dodnes nedají místním spát. Od začátku je však jasné, že v horách někdo hraje nečistou hru. Hlavním podezřelým se okamžitě stává místní drogový dealer — otec jedné z nezvěstných dívek. Detektiv Con Badenhorst ovšem ví, že v tomto městě, plném zkorumpovaných policistů, politického intrikaření a dávných tajemství, se nedá věřit nikomu. Zvlášť když je sestra jedné z pohřešovaných hvězdou internetu a zřejmě toho o zmizení ví mnohem víc, než je ochotná prozradit. Je možné, že tahle partička dospívajících děvčat není tak nevinná, jak by se mohlo zdát? Kdo za jejich zmizením opravdu stojí? A především — vrátí se dívky zpět živé?

¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿

Krimithriller Hora duchů je ponuré čtení napěchované napětím a příjemným mrazením v zádech. Ze stránek na vás vystupuje temnota a stísněnost obávaného místa spojeného se starou legendou o Hladovém dědkovi, kterou dokresluje propracovaný tajemný příběh s dokonale vysoustruženou děsivou atmosférou tasmánské divočiny.

Příběh je vyprávěn er-formou, v které jdete ve stopách tří stěžejních postav. Murphy je otcem jedné ze ztracených dívek a jeho prostřednictvím sledujete urputný boj o záchranu své dcery. Povolaný vyšetřovatel Con se pouští do nelehkého boje s místními policisty i vlastními démony, jenž mu znesnadňují pátrání po zmizelých dívkách. Další postavou je pak učitelka Eliza, kterou provází stín dávné minulosti, kde hora Duchů hraje důležitou roli.

Nahoře ve skalách se skrývá lstivý vrah.
Hluboko v jeskyních číhá na dívčí smích.
Ten Hladový dědek, co má rád holčičky,
andělské lokýnky a hezké tvářičky.
Jen nevěř tomu, co dospělí říkají,
Hladový dědek tě sleduje potají.
Nebudu sama se procházet po lese,
jinak mě Hladovec chytne a odnese.

Hora duchů je prvotinou autora Kyle Perryho a musím zkonstatovat, že velmi vydařenou. Spletité pátrání po dívkách odhaluje zlo nejen v malém městečku, ale i v duších místních obyvatel. Rozprostřené vyprávění, jehož odnože se větví do dalších koutů stěžejní zápletky a chvílemi nabírá mírně se vlekoucí tempo, vám dá nahlédnout do poměrů lokálních spoluobčanů, v kterých se obnažují rodinná traumata, drogové korporace i síla sociálních sítí. Temné, ponuré místo, které k dramatické zápletce přímo vybízí, vás obejme do své náruče a vyvolá okamžitý pocit stísněnosti. Tmavý les, děsivá minulost, stín podivné postavy Hladového dědka – no, tady byste nechtěli být ani vteřinu.

Živé vyprávění přebíjí drobné nedostatky v příběhu, kde policejní složky trochu nerealisticky plní svoji funkci (možná to tak ale v Tasmánii chodí, kdo ví) a chování některých postav je už trochu za hranou. Pokud se ale oprostíte od hnidopišství a necháte na sebe působit knihu komplexně, ojedinělá atmosféra celé knihy vás nadchne a připoutá k příběhu, v kterém se odhalení celé zápletky neustále odsouvá do vzdálených míst.

Magické prostředí a tajemná legenda o Hladovém dědkovi posouvá knihu do vod mysteriózního žánru, a pokud máte rádi tyto záhadné příběhy, při kterých vás mrazí a napětí by se dalo krájet, pak směle sáhněte po krimithrilleru Hora duchů.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za strašidelné vyprávění z Tasmánie děkuji nakladatelství Host, na jejichž stránkách si můžete knihu Hora duchů pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *