Recenze

Hra s ohněm

Dejte si pozor, ať se nespálíte, protože tahle HRA S OHNĚM je pěkně žhavá. 😉 Grace a West mají spoustu problémů a jsou na cestě k totálnímu sebezničení. Přečtěte si milostný příběh vytesaný do tajemství, poznamenaný bolestí a zpečetěný lží.

Název. Hra s ohněm
Autor: L. J. Sheen
Překlad: Eva Brožová
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2021
Počet stran: 424

Grace Shawová a West St. Claire jsou naprosté protiklady. Ona je divná holka z food trucku. On je tajemný rváč nelegálních zápasů, který jednoho dne vtrhl na motorce do jejího ospalého texaského univerzitního městečka a od té doby za sebou nechává spoušť. Ona je pro svět neviditelná. On je městem milovaný „zlý hoch“. Ona je vadné zboží. On je potížista. Když West vpadne do jejího poklidného života, Grace se snaží zjistit, jestli jí přinese štěstí, nebo zklamání. Ale čím víc ho odhání, tím víc ji West vytahuje z její ulity. Grace toho moc neví o životě za hranicemi svého města, ale ví tohle: Je zamilovaná do nejpřitažlivějšího kluka na Sheridanské univerzitě. A když si člověk hraje s ohněm – zřejmě se popálí.

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

Román Hra s ohněm je dalším čtivým příběhem z pera L. J. Sheen. Čeká vás vyprávění naplněné životní bolestí, traumatem, láskou i odhodláním. Samozřejmě nemůže chybět trocha erotiky a pořádný nášup romantiky. 😉

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu obou hlavních protagonistů. O něco více prostoru se dostává Grace, přesto West nezůstává pozadu, a když už dostane slovo, stojí to opravdu za to. Oba dva si nesou životem svá osobní traumata spojená s tragickou minulostí a jejich vzájemná pomoc, kterou si snad ani neuvědomují, brzo přeroste v cosi víc. Grace i West jsou prezentovány jako silné osobnosti, jež teprve čekají na své objevení a znovuzrození.

Snažila jsem se roztřeseně nadechnout, ale zjistila jsem, že mám hrudník tak stažený emocemi, že nedokážu nasát kyslík do plic.
„Hrajeme si s ohněm,“ pronesl ochraptěle.
Přikývla jsem a zadívala se mu na rty. Chtěla jsem pokračovat. V jeho náručí jsem si nepřipadala ošklivá, ani když se rukou dotýkal moji jizvy.
„Už jsem ohněm prošla, takže vím, do čeho jdu.“
Chvěl se mi hlas, ale každé slovo chutnalo jako vykoupení a změna. Jako znovuzrození. „Jsem ochotná tu cenu zaplatit.“

Tentokrát se autorka rozhodla vás emočně zničit. 😳 Hlavním hrdinům nadělila spoustu problémů a neblahých životních zkušeností, které před vámi pomalu odkrývá. S tím souvisí i zvýšený přísun citů, jež se přes vás převalí bouřlivou silou, při které nezůstane jeden kapesník suchý. Příběh v sobě ukrývá jizvy na těle i na duši a zaručuji vám, že vás dojme i pobaví. Slovní přestřelky nepostrádají jistou dávku jízlivosti i humoru a skvěle fungují jako chvilkové odreagování od vážných témat.

Autorka v tomto románu šla více do hloubky, což velmi kvituji. Své postavy více rozvinula a ponořila se jim až na samé dno jejich duše, kde převládá beznaděj a zmar. Jako Fénix z popela pak její protagonisté vzlétnou a cesta to věru není snadná. Díky tomu se vám dostane i zvýšený příděl moudrých myšlenek a životních rad. Pro ty, kdo si rádi vypisujete citáty z knih – čekají vás opravdové žně. 😉

L. J. Sheen nepřichází s žádnou převratnou zápletkou, přesto u ní funguje vše, tak jak má. Vzrušující napětí, romantika, vtipné dialogy i erotika – to vše přispívá k vyvážené skladbě románu Hra s ohněm, který vás nadchne.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za další návykovou četbu z pera L. J. Sheen děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Hra s ohněm pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *