Recenze

Znovu a lépe

Melanie se vrací do rodného maloměsta s malou dcerou i zpackaným životem a doufá, že začne ZNOVU A LÉPE. Netuší ale, že její ex ji dýchá na záda. Naštěstí má kolem sebe věrné přítelkyně a ani sympatický Wyatt nemíní stát stranou. 😉 Romantika, napětí i detektivní zápletka na vás čeká v novém románu z nakladatelství Albatrosmedia – Motto.

Název: Znovu a lépe
Autor: Catherine Bybee
Překlad: Soňa Tobiášová
Nakladatelství: Albatrosmedia Motto
Rok vydání: 2022
Počet stran: 336

Melanie byla na střední škole hvězda, jenže nyní její život už tak hvězdný není. To, že jako svobodná matka skončí v městečku, jež jí kdysi bylo domovem, je překvapením nejen pro místní, ale i pro ni samotnou. Po boku kamarádek Jo a Zoe se nový začátek ale nejeví tak strašný – obzvlášť když její roztomilá dcera Hope okouzlí pohledného stavaře Wyatta. Ale ustojí křehké základy nového domova zemětřesení, které nečekaně způsobí její problémový ex?

∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞

Román Znovu a lépe je prvním dílem ze série Most Likely To, která vám přinese příběhy tří kamarádek. První slovo dostala Melanie a její osobní drama je napěchované nejenom novými začátky, láskou, přátelstvím, ale i nečekaným zločinem.

Příběh je vyprávěn er-formou, v které sledujete dění kolem všech tří kamarádek. Největší pozornosti se samozřejmě dostává Melanii, která původně odjížděla z rodného města dobýt svět, ale osud s ní měl jiné plány a tak se vrací zpět, aby její život nabral poklidný směr. Začátek se rozjíždí ve svěžím tempu, v kterém se seznamujete se všemi protagonisty příběhu a poznáváte osobité postavy malého městečka River Bend, jež za každých okolností drží při sobě.

Mel si nemohla pomoci a pomyslela i na to, jestli se Wyatt nerozhodl strpět její dcerku jen proto, aby se snáz dostal k ní. Pomoc rozhodně nepotřeboval. Myšlenky na něj jí zabíraly dost času už od chvíle, kdy ji téměř políbil. Jaký by ten polibek asi byl? Jistě dobrý, usoudila a už jen ta představa ji rozechvěla. Tak dlouho se přece s nikým nelíbala. Proč ho tedy zadržela?
Ze strachu. Přiznala si to a nesnášela se za to. Když po maturitě odjížděla z města, strach vlastně ani neznala. Jenže pár životních ran ji přimělo dobře si pamatovat, jak prohry bolí.

Autorka píše nenáročným stylem, který na vás nechystá žádné záludnosti. Vystavěla jednoduchou dějovou osu, do které vložila vyhrocenou zápletku s detektivním nádechem. Bohužel se jí úplně nepodařilo držet se zuby nehty svého plánu a tak se na hlavní dějovou osu nabaluje neskutečné množství informací, které nejsou pro stěžejní zápletku podstatné a zbytečně tak snižují tempo příběhu. Dialogy, které jsou věcné a pro děj důležité se střídají s nadbytečnými rozhovory o ničem a vyprávění tak chvílemi působí roztříštěně. Naštěstí se opravdu řádně opřela do nečekané zápletky, která má v sobě prvky napětí i gradování a dokáže čtenáře strhnout svým vyšponovaným tempem.

Spisovatelce Catherine Bybee se podařilo dokonale vykreslit atmosféru malého městečka, kde se všichni se všemi znají a mají vždy ruku nataženou k pomoci. Právě semknutí a rodinná pospolitost, která zde vládne, vyvolává ve čtenáři příjemné a uklidňující pocity, jež jsou mírně narušeny úsměvnými událostmi všetečných obyvatel. Tady si zkrátka všichni vidí do talíře a tajnosti zde nepřipadají v úvahu.

Nenáročný příběh naplněný romantikou i napětím vás příjemně pobaví a vtáhne do maloměsta, v kterém se dějí rozmanité události. Jejich obyvatelé vám přirostou k srdci natolik, že si další díl (stejně jako já ;-)) nenecháte ujít. A než se dostaneme k životnímu příběhu Zoe a Jo, vrhněte se do dramatu jejich kamarádky Melanie a prožijte její životní restart v románu Znovu a lépe.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 💔 🤍

Za příjemné, oddechové čtení děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Znovu a lépe pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *