Recenze

Tajemství letní noci

Píše se rok 1843, společenská sezóna v Londýně je v plném proudu a v rohu sedí tzv. čekanky. Dívky, které se snaží ulovit bohatého šlechtice a pojmout ho za manžela. Annabelle je už tak trochu za zenitem a navíc má jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou. TAJEMSTVÍ LETNÍ NOCI ji možná změní život a možná ji ho nenávratně zkomplikuje.

Název: Tajemství letní noci
Autor: Lisa Kleypas
Překlad: Jana Vlčková
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022 – 3. vydání
Počet stran: 352

Společenská sezona se chýlí ke konci a čtyři mladé dámy, které se vydaly do Londýna, aby zde nalezly manžela, zatím marně čekají na někoho, kdo by jejich přání splnil. Jedna z nich, Annabelle Peytonová ví, že je to její poslední příležitost, kdy by mohla poznat a okouzlit bohatého šlechtice, který by ji požádal o ruku, a ona by tak zachránila rodinu před finanční katastrofou. Díky svému půvabu nemá o ctitele nouzi, žádný však není tak vytrvalý jako Simon Hunt, s nímž se náhodně seznámila před dvěma roky, bohatý muž, který však není šlechtického původu. Nabídne Annabelle, že ji rád zasvětí do umění lásky, zajistí ji finančně, ale o sňatku že nemůže být řeč. Pobouřená jeho nabídkou i neomaleným chováním odmítne. Na pomoc jí přispěchají přítelkyně. Vypracují podrobný plán, jak co nejrychleji nalézt pro Annabelle dostatečně bohatého ženicha z její společenské vrstvy. Netuší, že Simonovu vášnivému naléhání, objetí a polibkům Annabelle jedné letní noci nedokáže odolat.

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ 

Román Tajemství letní noci je prvním dílem ze série Čekanky, a pokud máte rádi historické romány, v kterých nesmí chybět vzrušující romantika ani žhavá zápletka, pak tady rozhodně nesáhnete vedle. Román se dočkal už třetího vydání a já se vůbec nedivím, protože tenhle příběh si vás podmaní svými kurážnými hrdinkami i charismatickými chlapy.

Příběh je vyprávěn er-formou a jeho stěžejními postavami se stávají půvabná Annabelle, která má pro strach uděláno a „zazobaný“ Simon, kterému sice nebyl dán do vínku šlechtický původ, ale vše nahrazuje inteligencí a vytrvalostí. Jedna letní noc a všechna předsevzetí vezmou za své. Vydejte se do pompézní společnosti a spřádejte společně s čekankami pasti na budoucí chotě.

„Narodila jste se pro něco lepšího.“
„Souhlasím,“ ucedila suše Annabelle. „Co s tím uděláme?“
Ačkoliv se mělo jednat o žert, Lillian vzala otázku vážně. „Právě o to mi jde. Než jsme byly přerušeny, chystala jsem se vám učinit návrh. Měly bychom se dohodnout, že jedna druhé pomůžeme k nalezení vhodného manžela. Když ti správní muži nepřijdou za námi, půjdeme my za nimi. Snáze uspějeme, budeme-li držet spolu, než kdybychom každá jednala na vlastní pěst. Měly bychom začít u té nejstarší, což jste vy, Annabelle, a skončit u té nejmladší.

Pomalejší rozjezd velmi záhy nabere svižné tempo a strhující dech, který vyprávění chytí po pár stránkách, má dostatek kapacity, aby vydržel až do samého závěru. Autorka píše velmi čtivě a dokáže čtenáře udržet v okamžiku slastného napětí dlouhou dobu. Dovádivé tanečky i jiskřivé dialogy mezi hlavními protagonisty hýří vtipem, sarkastickými poznámkami i vzrušujícími momenty, které vám dokáží rozbušit srdce do správného rytmu.

Lisa Kleypas vás jedním skokem přenese do viktoriánské Anglie a vy se ocitnete uprostřed honosné společnosti, v kterých dámské róby šustí při každém kroku, pánové popíjejí portské a kouří doutníky a společně se snaží neudělat společenské faux pas a možná si také nenápadně vyhodit z „kopýtka“. 😉

Obálka knihy doznala pozitivního přerodu a je radost na ni pohledět. Společně s ostatními barevně ladícími díly budou ozdobou každé knihovny a já už teď vím, že se k této sérii určitě jednou vrátím. ❤ Nenáročná, přesto velmi návyková romantika, která vás čeká v knize Tajemství letní noci, vás nadchne tématem čekanek i akcemi nabitým dějem. Doporučuji všem nadšencům romantických příběhů, které mají šťávu a švih, jež se nikdy neomrzí.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za historickou romantiku z viktoriánské Anglie děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Tajemství letní noci pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] Kouzlo podzimu je druhým dílem ze série Čekanky a jak už dával tušit předchozí titul Tajemství letní noci, tady se budou dít velká romantická gesta. Píše se rok 1843 a Londýn je plný vdavekchtivých […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *