Recenze

Malá Ema

Zuzana Barilová napsala a Markéta Vydrová ilustrovala knížku, která v knihkupectví téměř křičí, že ji musíte pořídit svému prvňáčkovi. Možná tedy spíše prvňačce, ale na druhou stranu, proč by si kluk nemohl číst růžovou knihu o holčičce a jejích zvířecích kamarádech… Každopádně Malá Ema je kniha plná krásných ilustrací, krátkých příběhů, které děti dokáží samy přečíst a budou je bavit.

Název: Malá Ema

Autorka: Zuzana Barilová

Ilustrace: Markéta Vydrová

Počet stran: 72

Vydáno: 2019

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Výsledek obrázku pro Zuzana Barilová

Výsledek obrázku pro ilustrátorka markéta vydrová

Autorka Zuzana Barilová (vlevo) a ilustrátorka  Markéta Vydrová.

Foto: Zuzana Barilová, zdroj: česká televize

Foto: Markéta Vydrová, zdroj: Estranky

 

 

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Malá Ema má plno skvělých nápadů a zvířecích kamarádů, kteří nezkazí žádnou zábavu. Díky nim se nikdy nestane, že by se Ema nudila a ani její okolí si nemůže být jisté, co holčička vymyslí… Co třeba trénovat pašíka ve skoku do výšky a přihlásit ho na závody? Anebo vzít bílé myšky na hodinu baletu? O tom všem a mnohém dalším je tato kniha prvního čtení, kterou zvládnou číst a dočíst i šikovní prvňáčci.

Další novinka pak čekala na Emu a její zvířecí smečku v rybníku. Děda si do něj totiž nedávno nasadil zlatého kapříka. Říkal mu Fanouš.

Summa summarum

Dovolím si tvrdit, že se kniha nakladatelství Grada – Bambook velmi povedla. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že malé holčičky jsou k ní téměř magicky přitahovány- zejména díky růžovým (tvrdým) deskám, stejně tak růžovým okrajům stránek a krásným, povedeným ilustracím 🙂 . Kniha pevnou vazbu, velký font písma – dětem se bude pohodlně číst.Téměř na každé stránce je vtipný, milý, barevný obrázek.

Na knize se mi líbí, že vypráví o „normální“ holčičce a „normálních“ zvířátkách. Prase je hnědé a králík bílý. Ne fialový ani modrý, je bílý. Neumí mluvit ani létat, neumí být neviditelný a to je osvěžující změna. Samozřejmě nemám nic proti vílám, drakům, duhovým jednorožcům, kamarádům ze záhrobí, vůbec ne – ale knížek o dětech, které mají své povinnosti a jezdí na prázdniny k tetě nebo k dědečkovi a starají se o svá „obyčejná“ zvířátka jednoduše momentálně moc nevychází a zdá se, že je to velká škoda. A třeba jednou dětští psychologové prokáží, že je to zároveň i ohromná chyba…V jednoduchosti je krása a Ema nám dospělým připomene, jak je úžasné se radovat z králíčka k narozeninám a dětem, že závody se dají vyhrát i s „obyčejným“ prasátkem – pokud budou poctivě trénovat 🙂 . Knížka Zuzany Barilové čtenářům, malým i velkým, vzkazuje, že největší radost v životě bývá z těch nejprostších a nejpřirozenějších věcí. Třeba u dědy na dvorku, kde se prohání slepičky a vyhřívají tři kočky.

V neposlední řadě děkuji paní autorce, že mi ukázala, že mezi námi jsou lidé, kteří myslí na druhé. Na takové, kteří mají opravdu velké trápení. A svůj autorský honorář věnovala Nadačnímu fondu dětské onkologie KRTEK. 

Moje hodnocení (jako ve škole). 1♥

V procentech: 100%

 

 

 

 

 

 

Za milý příběh vyprávějící o krásném holčičím dětství plném dobrodružství děkuji nakladatelství Grada – Bambook. A samozřejmě i za výtisk poskytnutí za účelem recenze.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *