Recenze

Jen jeden rok

Dokáží spolu vydržet Američanka tělem i duší a arogantní Angličan? Mají na to JEN JEDEN ROK a jejich počáteční nenávist se pomalu mění v přátelství a vypadá to, že láska je na spadnutí. Další román od úspěšné autorky Penelope Ward vychází v nakladatelství Baronet.

Název: Jen jeden rok

Autor: Penelope Ward

Překlad: Ivana Čejková

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2021

Počet stran: 336

Teagen studuje druhým rokem na vysoké škole a je nadprůměrně inteligentní. Bydlí doma s otcem, nevlastní matkou a mladší sestrou. Rodině je na hony vzdálená, už pár let má období, kdy se s nikým nebaví a dostat se ji pod kůži je téměř nadlidský úkol. Ale někdo to přeci jenom dokázal. Caleb je student z Anglie, který u nich bydlí v pronajatém pokoji a tenhle otravný a protivný Angličan dokázal v Teagen zažehnout jiskru nenávisti, ale také zvědavosti. Jak někdo tak arogantní a jedovatý může být zároveň i tak přitažlivý a neuvěřitelně sexy? Jejich počáteční vzájemná nevraživost ale brzy přeroste v přátelství a oba dva zjišťují, že mají společného víc, než by si mysleli. Netrvá dlouho a oba se bláznivě zamilují, jenomže Caleb se po jednom roce bude vracet zpátky do Anglie a budovat vážný vztah rozhodně nemá cenu. Nebo že by se přeci jenom našlo východisko, které jim umožní být spolu?

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

Penelopu Ward netřeba čtenářům romantických knih představovat. Tato úspěšná autorka přichází s dalším románem Jen jeden rok, v kterém rozehrává hru plnou vzrušení, emocí, romantiky i tragické minulosti.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu obou hlavních protagonistů románu. Většího prostoru se dostává Teagen, jejíž rozpolcenost a emoční rozervanost vás bude provázet celým vyprávěním. Caleba až tolik vnitřně nepoznáte, ale aura tajemství, která ho obklopuje i něžná citlivost a hříšná přitažlivost vás rozhodně zaujmou. 😉

Rozhodla jsem se být k němu upřímná. „Jsem trochu smutná. Protože půlka školního roku je už za námi. Než se naděješ, budeš se balit a pojedeš domů. Zvykla jsem si, že tu u nás bydlíš. A bude mi… budeš mi chybět.“
Zakroutil hlavou. „Taky nerad myslím na odchod, mám pocit, že teď je můj domov tady. Čas tady běží příliš rychle.“
Odvrátila jsem se, ale Caleb mě chytil za bradu a otočil mi hlavu k sobě. Zadívala jsem se do jeho krásných očí. Všechny svaly se mi napjaly.
„S kým se budu v Anglii doučovat?“ zeptal se. „A koho budu popichovat?“
Zrychlil se mi dech. „Určitě si tam někoho najdeš.“
„Nebude to stejný,“ zašeptal.

Autorka opět využívá své mocné zbraně – zajímavý, přitažlivý děj, sympatické hlavní obsazení i temnou, tragickou zápletku v minulosti hlavních hrdinů. Přesto se ji tentokrát úplně nepodařilo vytřískat z příběhu bestseller. Děj zlehka klouže po povrchu a nedostává se do větší hloubky, kde by způsobil svým čtenářům velký třesk. Ten se zde bohužel nekoná, ale jako oddechovka, od které očekáváte romantiku, jiskřící napětí, dialogy s příchutí humoru i trochu erotiky, celkem splnila očekávání, ovšem těžko říct, jak dlouho si budu děj pamatovat…

Velkým táhlem románu je tajemství kolem minulosti obou protagonistů, které autorka uvolňuje postupně a tím si získává vaši pozornost. Šokující odkrytí celé tajemné zápletky vám pak způsobí příval emocí, které se přes vás přelijí působivou silou. Odhalováním nejen vnitřních pocitů, ale i pravé tváře Teagen i Caleba vám autorka předkládá ucelený náhled na své knižní postavy, které se vám mění před očima, a vy si k nim bez obtíží získáte pozitivní vztah.

Román Jen jeden rok se bude líbit všem romantickým duším, kteří mají rádi nenáročné příběhy, jenž v sobě ukrývají tajemnou zápletku, vzrušující jiskření i svěží slovní přestřelky.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 🤍 🤍

Za romantiku ukrytou za závojem tragické minulosti děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Jen jeden rok pořídit.

Autor: Veronika Es.

Na ukázku můžete juknout zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *