Recenze

Zrcadlový muž

Už 8. díl trávíme ve společnosti švédského detektiva a co si budeme povídat, Joony Linny není nikdy dost 😉 . Tentokrát nás vezme mezi psychicky nemocné pacienty a opět společně podstoupíme hypnózu. Krimi román ZRCADLOVÝ MUŽnakladatelství Host je temné, děsivé drama plné bolesti a překvapení.

Název: Zrcadlový muž

Autor: Lars Kepler

Překlad: Karolína Kloučková

Nakladatelství: HOST

Rok vydání: 2020

Počet stran: 512

Před pěti lety cestou ze školy zmizí beze stopy šestnáctiletá Jenny. Nyní je její oběšené tělo nalezeno na dětském hřišti v centru Stockholmu a jedinou stopu, kterou policisté mají, je záznam z bezpečnostních kamer, na kterém stojí muž se psem. Ze svědka se vyklube jistý Martin, který má ale bohužel psychickou poruchu a na nic si nevzpomíná. Pronásledují ho bludy, které nedokáže oddělit od reality. Mezitím se ztratí další dívka a Joonovi Linnovi nezbývá nic jiného než vzít Martina ke svému starému známému hypnotizéru Barkemu a oživit pomocí hypnózy jeho vzpomínky. Čas se ale krátí, mrtvá rozřezaná těla, která se najdou, dávají tušit, že vrah čekat nebude…

¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿

Krimi román Zrcadlový muž je již osmým dílem ze série Detektiv Joona Linna a jak už jsme zvyklí, opět se jedná o brutální, návykové čtivo, které vás nenechá vydechnout.

Příběh je vyprávěný er-formou, v které se odvíjí několik dějových linií. Sledujete kroky nejen hlavní postavy Joony Linny, ale i ostatních protagonistů příběhu a je jich opravdu dostatek. Nicméně se v ději neztrácíte, a i když se zpočátku může jevit, že se před vámi odvíjí několik navzájem nesouvisejících linek, všechny se postupně sbíhají do uceleného kontextu, v kterém nenajdete skulinu pochybností. Precizně vystavěný děj s mnoha odnožemi je plný napětí, brutality i rozmanitých zápletek.

„Pokud nevydržíme pohled do zrcadla svých vlastních vzpomínek, pak nemůžeme ani prožít smutek nad tím, co se stalo, a jít dál. Může to znít jako paradox, ale čím víc se snažíme ignorovat to, co je v našem životě bolestivé, tím víc to and námi přebírá moc.“ (str. 436)

Za pseudonymem Lars Kepler se skrývá švédská manželská dvojice, které to neskutečně ladí a jejich fascinace Stiegem Larssonem a jeho Millenniem je na knihách znát. I když začátek vyprávění není ještě v režii Joony Linny a autoři dali velký prostor ostatním protagonistům, přesto vás dokáží upoutat od prvních řádků, kde rozjíždí děsivé drama plné bolesti a hrůz. Inteligentně postavené krimi si vás získá od prvního momentu a dějová rozmanitost vám nedá možnost knihu odložit. Autoři si až tolik nelibují v podrobných, rozvětvených popisech zvráceností ani brutálních scén, přesto se jim díky tvrdé strohosti vyprávění daří u čtenáře vyvolat temnost a napětí bez zbytečného použití detailních berliček.

Duo Lars Kepler nepřichází se zlomovou, ojedinělou zápletkou. S některými dějovými motivy jsme se mohli setkat i u jiných autorů detektivního žánru, ale jejich stylu dominuje čtivost i tah na „bránu“. Tempo se úměrně zvyšuje počtem přečtených stran a finální závěr je plně v režii zběsilé dějové rychlosti.

Stanete se návštěvníky psychiatrického zařízení, poznáte několik dalších duševních poruch a ponoříte se do mysli psychopata, v které se to hemží bludy a halucinacemi. Opět nakouknete do atraktivního řemesla hypnotizéra a necháte se vést jeho profesionálním vedením do „spánkového“ režimu, kde se může stát cokoliv.

Zrcadlový muž mě nezklamal a další díl si rozhodně nenechám ujít. ❤ Pokud máte chuť na kvalitní krimi, pak neváhejte a sáhněte po dalším případu Joony Linny a užijte si divokou jízdu plnou napětí, zvratů a zvrácenosti vraha.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za šokující čtivo plné napětí děkuji nakladatelství Host, na jichž stránkách si můžete knihu Zrcadlový muž pořídit.

Autor: Veronika Es.

Krimi příběhem můžete listovat zde, na stránkách nakladatelství Host.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *