Recenze

Poslední slova

Některá tajemství jsou natolik děsivá, že by se měla nechat spát. Jenomže Nicola touží poznat pravdu, o které všichni mlčí. Co se stalo ve starém domě a čí jsou dětské kosti, které se našly pod sochami v zahradě? POSLEDNÍ SLOVA její babičky rozdmýchají stará tajemství i letité křivdy. Thriller z nakladatelství Bookmedia je skvělým thrillerem, jenž vám nedá spát. Doporučuji!

Název: Poslední slova

Autor: Linda Greenová

Překlad: Zdík Dušek

Nakladatelství: Bookmedia

Rok vydání: 2021

Počet stran: 304

Nicolina babička žije ve starém domě, který ustrnul kdesi v dávných dobách. Nicola je jediná z rodiny, která se o umírající babičku stará, proto je to právě ona, která vyslechne poslední babiččina slova. Dům ji odkazuje a má se postarat o děti, které jsou na konci zahrady. Tam jsou ale pouze dvě sochy víl, s kterými si kdysi Nicola tak ráda hrála. Její matka, která se dlouhé roky s babičkou nestýkala, ji radí, ať na vše zapomene, ale červíček pochybností Nicole stále v hlavě zní. Vše nabírá naprosto ničivé obrátky po té, když její mladší dcera Maisie najde pod jednou z víl malou dětskou kost. Nicola rozjíždí své vlastní pátrání, v kterém stále naráží na zeď odmítavosti a dokonce i vyhrožování. Co se stalo v její rodině tak strašného, že o tom všichni odmítají mluvit? Nicola nevědomky spouští stavidla osudu, jenž vyjeví zlověstná tajemství, která drtivou silou dopadnou na celou její rodinu…

ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ

Thriller Poslední slova vás dostane svoji vystavěnou zápletkou s nádechem temného tajemství a skličující atmosférou, která se kolem vás rozprostře a nenechá vás knihu odložit. Napětí, tajemství i vzrušení z vývoje událostí vám nabídne tento skvělý thriller, ale také emoce, jenž z vás dokáží vyždímat poslední vaši slzu lítosti.

Příběh je vyprávěn ich-fomou z pohledu Nicoly a ještě více tak umocňuje dusivou atmosféru kolem zápletky. Její polemizování, hledání pravdy i emoční vypětí vás hluboko ponoří do příběhu, z kterého vás bude příjemně mrazit v zádech. Do vyprávění jsou sporadicky vloženy vzpomínky neznámé mladé dívky a korespondence jistého Williama, ale na odtajnění těchto dvou postav si budete muset počkat až do samého závěru. 😉

Mamka ztěžka klesla na schody a svěsila hlavu do dlaní. Přistoupila jsem k ní a položila jí dlaň na rameno. Když ke mně vzhlédla, její tvář byla zrůzněná emocemi, jaké jsem u ní ještě nikdy neviděla.
„Nech to být, Nicolo. Nevíš, do čeho se pouštíš.“
„Ty něco víš, viď? Něco mi tajíš.“
Pomalu zavrtěla hlavou. „Jsem stejně zmatená jako ty, ale nechápu, proč se chceš šťourat v minulosti.“
„Tak co mám podle tebe dělat?“
Před odpovědí zaváhala. „Nikdy jsi to neviděla. Vrátíš hlínu na místo, smažeš tu fotku a nikdo z nás o tom už nikdy nepromluví.“

Hlavní dějovou osu příběhu obstarává temné tajemství se spoustou nezodpovězených otazníků, které ve vás vzbuzují netrpělivost a zvědavost. Autorka do výrazného stínu děje vsadila vztahový propletenec ženské části rodiny. V mnoha různorodých vrstvách vám nabídne pohled na soužití matky s dcerou, které se vrací po genealogických kořenech zpět do minulosti. Odlehčení od napětí se vám dostane díky Maisie, jejíž dětské hlášky vypuštěné s bezstarostnou naivitou vám vykouzlí úsměv na tváři a donutí vás poodstoupit od středu dění a nahlédnout na problém zpovzdálí jiným úhlem pohledu.

Linda Greenová píše lehce, srozumitelně a její úsporný styl dává vyniknout šokujícímu ději s dostatkem překvapivých zvratů. Temnější odstín atmosféry celého příběhu vás příjemně vzruší a napětí i zvědavost vás žene zrychleným tempem ke svému závěru. Emoce vyplují na povrch nejen u knižních hrdinů, ale i vás autorka několikrát dojme a citově rozloží při emočně vypjatých situacích.

Thriller Poslední slova je návykovým čtením, které vás rozhodně bude bavit. Napětí, staré tajemství, emoce i vzrušující mrazení vám poskytne tato nová kniha z nakladatelství Bookmedia. Doporučuji!

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za výjimečný thriller s šokujícím tajemstvím děkuji nakladatelství Bookmedia. Knihu Poslední slova si můžete pořídit na stránkách Knihcentrum.cz.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knihcentrum.cz.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *